dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Dobrá zpráva: Byli dopadeni dva narkomani, kteří stojí za loňskou sérií znásilnění v Praze 10
Loni policie zveřejnila tento identikit pravděpodobného pachatele. Jeho popisy se rozcházely, což ztěžovalo pátrání. Zdoj: Policie ČR

Dobrá zpráva: Byli dopadeni dva narkomani, kteří stojí za loňskou sérií znásilnění v Praze 10

Před více než rokem znepokojila veřejnost zpráva o násilníkovi, který přepadával dívky a ženy v Praze 10. Server Pražský patriot o případu informoval v listopadu a prosinci. Nyní se podařilo pachatele dopadnout, sérii znásilnění měli na svědomí dva mladí muži.

„Kriminalistům se podařilo shromáždit dostatečné množství stop, které nakonec směřovaly překvapivě ne k jednomu, ale ke dvěma podezřelým,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Krausová.

Násilníci byli obviněni z trestného činu znásilnění v sedmi případech, i když toto číslo nemusí být konečné. Dále se budou zodpovídat z podezření na trestné činy omezování osobní svobody a výtržnictví.

Oba přepadávali ženy především v okolí metra Skalka, vlakového nádraží Hostivař a Uhříněves, Zahradního města, Chodova a Hostivaře. V průběhu vyšetřování se ukázalo, že se obvinění velmi dobře znají. Přestože si vybírali podobné typy obětí, páchali trestné činy nezávisle na sobě.

„Jedná se o drogově závislého dvaadvacetiletého a sedmadvacetiletého muže. Obvinění muži byli již v minulosti soudně trestáni,“ dodala policejní mluvčí Krausová.

O loňském pátrání jsme informovali zde a zde.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru