Dnes Středa - polojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dobrá sezóna: Návštěvnost koupališť se přes vyšší vstupné rovná roku 2019
Koupaliště Lhotka. Foto: archiv

Dobrá sezóna: Návštěvnost koupališť se přes vyšší vstupné rovná roku 2019

Koupaliště v Praze zatím v letošní sezoně navštívilo více lidí než loni. Tehdy ovšem návštěvnost ovlivňovaly restrikce související s epidemií covidu-19. Lidé k vodě vyráží i přesto, že vstupné podražilo. Dospělí nyní za návštěvu koupaliště zaplatí o deset až 15 procent více než v roce 2021. Důvodem pro zdražení byl růst cen energií, uvedli na dotaz ČTK provozovatelé koupališť v metropoli.

„Zdražili jsme přibližně o 15 procent. Například celodenní vstupné (pro dospělého) stálo loni 160 Kč, letos stojí 180 Kč," sdělil ředitel společnosti Sportovní a rekreační areály Prahy 3 (SARAP3) Václav Bartásek. Firma SARAP3, která je příspěvkovou organizací třetí pražské městské části, spravuje Sportovní a rekreační areál Pražačka.

Hlavním důvodem zvýšení vstupného je podle Bartáska zdražování energií. Koupaliště na Pražačce zasáhlo zvláště výrazné zvýšení cen plynu, protože i venkovní bazény v areálu jsou vyhřívané. Ceny narostly i u chemie do bazénu. Náklady na provoz tak podle ředitele vzrostly o 50 až 70 procent.

Pro společnost Anelis je provoz koupaliště Ládví v Praze 8 letos dražší o 40 procent, uvedli zástupci firmy. I tam proto návštěvníci musí počítat s vyšším vstupným.

Dospělí letos zaplatí za celodenní vstupenku 180 korun. Méně často proto podle zástupců koupaliště chodí stálí zákazníci. Zatímco dříve byli na koupališti obden, nyní se přijdou svlažit dvakrát do týdne.

Vyšší vstupné letos kvůli rostoucím nákladům na provoz platí také návštěvníci koupaliště Petynka ve Střešovicích a biotopu Lhotka v Praze 4. Dospělí návštěvníci Petynky nyní za celodenní vstupné místo loňských 160 korun zaplatí 180 korun a více zaplatí i děti či skupiny.

Platby za využití sportovišť a zapůjčení sportovního vybavení jsou ve stejné výši jako loni, informoval za společnost SNEO, která koupaliště provozuje, Lukáš Vesecký.

Vstupenku na koupaliště Lhotka pořídí čtyřčlenná rodina nyní za 400 korun. Loni by zaplatila 320 korun. Stejnou cenu jako v loňské sezoně nadále platí senioři, sdělil vedoucí koupaliště Lhotka Jakub Ott.

Celkovou návštěvnost si zatím provozovatelé koupališť v metropoli spíše pochvalují. Lidí chodí více než loni, někde jsou počty návštěvníků srovnatelné s obdobím před pandemií.

Platí to třeba pro koupaliště na Pražačce. To podle Bartáska obvykle za letní sezonu navštíví asi 40 000 lidí, loni to bylo o polovinu méně. Letos v červenci na koupaliště na Žižkově zavítalo asi 12 000 lidí, stejně jako o měsíc dříve.

Více návštěvníků dosud přišlo i na Petynku. V červnu a v červenci se v bazéně o délce 50 metrů svlažilo přes 70 000 lidí, v roce 2021 to bylo asi o 30 000 lidí méně.

Návštěvnost si pochvaluje i vedoucí koupaliště Lhotka. „Nejvíce návštěvnost venkovního koupaliště ovlivňuje počasí a předpověď. Ta do jisté míry zasahuje do rozhodování lidí, zda na koupaliště vyrazí či nikoliv. A letošní léto bylo teplotně nadprůměrné," uvedl Ott.


Autor: ČTK

Pro kočičku do KC Zahrada

Včera ve 14:42

V KC Zahrada v Praze 11 v Malenické ulici najdete v sobotu 25. února kočičky k adopci.

Týden mozku 2023

Včera ve 12:26

Dvacátý čtvrtý ročník festivalu Týden mozku proběhne v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 13. března. Část hlavního programu bude dostupná také online.

Poslechněte si Příběhy našich sousedů z Prahy 2

Včera v 11:23

Slavnostní prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici. Vzpomínky pamětníků z Prahy 2 ožijí díky audio reportážím a animaci...

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

6. února 2023 ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Hasiči zvou na taneční zábavu

6. února 2023 v 11:20

Taneční zábava v pátek 24. února v klubu Varta.

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

4. února 2023 v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 6 týden

3. února 2023 v 16:46

Pražské vodovody a kanalizace obnovily po novém roce plánované výluky v dodávkách pitné vody. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: V Brandlově ulici se můžete nadále testovat na přítomnost koronaviru

3. února 2023 v 16:14

Praha 11 prodloužila nájem pozemku na rohu ulic Machkova a Brandlova, kde funguje testovací místo. Situace s šířením onemocnění covid-19 se sice po náročném období uklidnila, ale i v současné době přetrvává zájem o testování a očkování.

Kurzy oprav drobného nábytku pro veřejnost

3. února 2023 v 15:16

Hlavní město ve spolupráci se Střední odbornou školou Jarov na letošní rok přichystalo pro veřejnost sérii kurzů oprav drobného nábytku. V zázemí odborné školy bude k dispozici plně vybavená dílna, kde se budou kurzy jednou měsíčně konat. Odborný dohled zajistí truhlář z řad učitelů střední školy....

Benefiční koncert vynesl více než osmdesát tisíc korun

3. února 2023 v 11:27

Benefičním koncertem na Novoměstské radnice Praha oslavil Nadační fond Dvojka srdcem 5 let od založení. Během večera vystoupili bez nároku na honorář Ondřej G. Brzobohatý, sbor Vratislavka pod vedením Evy Kleinové, stejně jako moderátor večera Josef Mádle.

Saudská Arábie. Tematická snídaně na Plechárně

2. února 2023 v 19:30

Na Plechárně v Praze 14 se celý únor konají tematické snídaně. Během nich se dozvíte zajímavosti z různých koutů světa. Ve středu 8. února se s Petrem Mikolandou podíváte na místa a uslyšíte o životě v Saudské Arábii.

Výstava: Nuselský most - 50 let

2. února 2023 v 19:12

Praha 2 ve spolupráci s Národním technickým muzeem zve na výstavu Nuselský most – 50 let, která se koná v 1. patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru 20.

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

1. února 2023 v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Další články
Nahoru