Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dobrá sezóna: Návštěvnost koupališť se přes vyšší vstupné rovná roku 2019
Koupaliště Lhotka. Foto: archiv

Dobrá sezóna: Návštěvnost koupališť se přes vyšší vstupné rovná roku 2019

Koupaliště v Praze zatím v letošní sezoně navštívilo více lidí než loni. Tehdy ovšem návštěvnost ovlivňovaly restrikce související s epidemií covidu-19. Lidé k vodě vyráží i přesto, že vstupné podražilo. Dospělí nyní za návštěvu koupaliště zaplatí o deset až 15 procent více než v roce 2021. Důvodem pro zdražení byl růst cen energií, uvedli na dotaz ČTK provozovatelé koupališť v metropoli.

„Zdražili jsme přibližně o 15 procent. Například celodenní vstupné (pro dospělého) stálo loni 160 Kč, letos stojí 180 Kč," sdělil ředitel společnosti Sportovní a rekreační areály Prahy 3 (SARAP3) Václav Bartásek. Firma SARAP3, která je příspěvkovou organizací třetí pražské městské části, spravuje Sportovní a rekreační areál Pražačka.

Hlavním důvodem zvýšení vstupného je podle Bartáska zdražování energií. Koupaliště na Pražačce zasáhlo zvláště výrazné zvýšení cen plynu, protože i venkovní bazény v areálu jsou vyhřívané. Ceny narostly i u chemie do bazénu. Náklady na provoz tak podle ředitele vzrostly o 50 až 70 procent.

Pro společnost Anelis je provoz koupaliště Ládví v Praze 8 letos dražší o 40 procent, uvedli zástupci firmy. I tam proto návštěvníci musí počítat s vyšším vstupným.

Dospělí letos zaplatí za celodenní vstupenku 180 korun. Méně často proto podle zástupců koupaliště chodí stálí zákazníci. Zatímco dříve byli na koupališti obden, nyní se přijdou svlažit dvakrát do týdne.

Vyšší vstupné letos kvůli rostoucím nákladům na provoz platí také návštěvníci koupaliště Petynka ve Střešovicích a biotopu Lhotka v Praze 4. Dospělí návštěvníci Petynky nyní za celodenní vstupné místo loňských 160 korun zaplatí 180 korun a více zaplatí i děti či skupiny.

Platby za využití sportovišť a zapůjčení sportovního vybavení jsou ve stejné výši jako loni, informoval za společnost SNEO, která koupaliště provozuje, Lukáš Vesecký.

Vstupenku na koupaliště Lhotka pořídí čtyřčlenná rodina nyní za 400 korun. Loni by zaplatila 320 korun. Stejnou cenu jako v loňské sezoně nadále platí senioři, sdělil vedoucí koupaliště Lhotka Jakub Ott.

Celkovou návštěvnost si zatím provozovatelé koupališť v metropoli spíše pochvalují. Lidí chodí více než loni, někde jsou počty návštěvníků srovnatelné s obdobím před pandemií.

Platí to třeba pro koupaliště na Pražačce. To podle Bartáska obvykle za letní sezonu navštíví asi 40 000 lidí, loni to bylo o polovinu méně. Letos v červenci na koupaliště na Žižkově zavítalo asi 12 000 lidí, stejně jako o měsíc dříve.

Více návštěvníků dosud přišlo i na Petynku. V červnu a v červenci se v bazéně o délce 50 metrů svlažilo přes 70 000 lidí, v roce 2021 to bylo asi o 30 000 lidí méně.

Návštěvnost si pochvaluje i vedoucí koupaliště Lhotka. „Nejvíce návštěvnost venkovního koupaliště ovlivňuje počasí a předpověď. Ta do jisté míry zasahuje do rozhodování lidí, zda na koupaliště vyrazí či nikoliv. A letošní léto bylo teplotně nadprůměrné," uvedl Ott.


Autor: ČTK

Hostivařský komunitní den

Dnes v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Víkendová výstava andulek

23. září 2022 v 08:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu andulek.

Mezinárodní výstava halančíků

23. září 2022 v 06:23

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu ryb.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 39. týden

22. září 2022 v 09:30

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14: Komentovaná vycházka po geologických památkách

22. září 2022 v 09:05

Pokud se zajímáte o přírodu a tajemství, která skrývá, nenechte si ujít komentovanou vycházku, která se koná 26. září od 17:30 hodin. Část geologické exkurze bude zaměřena na nejvýraznější tektonickou poruchu na území metropole – Pražský zlom.

Letní dům slaví narozeniny

22. září 2022 v 07:20

Oslavy 25 let Letního domu se konají 22. září na náměstí Míru v Praze 2. Vystoupení zaměstnanců Letního domu a hostů bude moderovat patron Letního domu Petr Vacek.

Další články
Nahoru