dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Dobová řemesla, útrpné právo a rytířská klání ukáží Rytířské dny na Pražském hradě
Návštěvníci se mohou těšit na rytířská klání. Foto: kulturanahrade.cz

Dobová řemesla, útrpné právo a rytířská klání ukáží Rytířské dny na Pražském hradě

Víkendová akce 11. a 12. července v divoké přírodě Jeleního příkopu je určena nejen pro děti a jejich rodiče, ale pro všechny, kteří se rádi zasní a představují si, jaký byl život v dávných dobách.

Skupina špičkových kaskadérů, statečných rytířů v nablýskané zbroji na ušlechtilých koních, předvede rytířská klání. Turnaj bude probíhat třikrát denně. V areálu horního Jeleního příkopu budou připravena různá zastavení, která umocní atmosféru rytířských dnů.

Součástí programu jsou také dobová řemesla a předvádění útrpného práva. Návštěvníci si mohou prohlédnout rytířský tábor či se zaposlouchat do tónů středověké hudby. Uvidí jeřáb pro vytahování rytířů na koně a různé dobývací stroje.

V táboře malých rytířů se děti mohou pustit do plnění různých úkolů. Například psát husím brkem, šermovat či vyrábět drátěné košile. Zde se můžete občerstvit či zakoupit rukodělné suvenýry.

11. a 12. července, 11 až 19 hodin, Horní Jelení příkop.


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru