dnes
Úterý - zatazeno
27°C
zítra
Středa - polojasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
33°C
Dobíjejte chytře ve Strašnicích! Před sídlem innogy je nová rychlodobíječka pro elektromobily
Pražská dopravaKomerční sdělení
Rychlodobíječkou innogy v Limuzské ulici v Praze 10 - Strašnicích. Foto: archiv

Dobíjejte chytře ve Strašnicích! Před sídlem innogy je nová rychlodobíječka pro elektromobily

Prostranství před vjezdem do areálu centrály innogy v Praze v Limuzské ulici znovu láká řidiče elektromobilů. Po technologické odstávce je místo pro dva vozy opět připojeno do elektrické sítě a vrací do plného provozu s novou výkonnou rychlodobíječkou innogy.

Rychlá dobíječka s typovým označením QC45 je vlajkovou lodí v nabídce dobíjecí infrastruktury innogy. Řidičům umožňuje nabíjení přes kabel na stejnosměrný proud (DC) s výkonem až 50 kW, který běžným elektromobilům umožní dobít až 80% kapacity za 30 minut.

„Nová stanice se řadí do kategorie smart – tedy chytrých dobíječek. Je napojena na innogy systém eOperate, který umožňuje provozovateli stanice efektivní vzdálenou správu. Přes eOperate systém jsme schopni vidět, zda je stanice volná či obsazená, konfigurovat ji, dálkově ovládat, řídit přístupová práva k dobíjení, autentifikaci zákazníků a mnoho dalšího,“ vypočítává výhody Zdeněk Kaplan z innogy Energo.

Nová QC45 bude sloužit k dobíjení elektromobilů innogy, a stejně jako její předchůdkyně je přístupná i veřejnosti. Řidiči si u ní budou moci dobíjet své elektromobily první tři měsíce zdarma, pak bude dobíjení zpoplatněno.

nabijecka-limuzska-900x480-nahled Pro rychlé DC dobíjení je stanice vybavena konektory CCS2 (většina evropských aut např. Volkswagen, BMW, Tesla, GM, jedná se o standard EU) i CHAdeMO (francouzská a japonská auta, např. Citroen, Peugeot, Nissan, Mitshubishi).

QC45 má i zásuvku na střídavý proud (AC) o výkonu až 22 kW. Díky tomu je u stanice možné nabíjet dva elektromobily současně – jeden rychle přes DC kabel a druhý přes AC zdířku, která umožňuje standardní rychlost dobíjení.

Na jaře firma uvedla na trh kompletní řadu dobíječek innogy od jednoduchých malých domácích až po největší chytrou dobíječku pro velmi rychlé dobíjení. „Dodávku zajistíme na klíč, včetně konzultace připojení a možnosti dotací,“ uvedl František Vašek, manažer inovací innogy.


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

16. srpna 2018 v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

15. srpna 2018 v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Další články
Nahoru