dnes
Úterý - jasno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Dobíjejte chytře ve Strašnicích! Před sídlem innogy je nová rychlodobíječka pro elektromobily
Pražská dopravaKomerční sdělení
Rychlodobíječkou innogy v Limuzské ulici v Praze 10 - Strašnicích. Foto: archiv

Dobíjejte chytře ve Strašnicích! Před sídlem innogy je nová rychlodobíječka pro elektromobily

Prostranství před vjezdem do areálu centrály innogy v Praze v Limuzské ulici znovu láká řidiče elektromobilů. Po technologické odstávce je místo pro dva vozy opět připojeno do elektrické sítě a vrací do plného provozu s novou výkonnou rychlodobíječkou innogy.

Rychlá dobíječka s typovým označením QC45 je vlajkovou lodí v nabídce dobíjecí infrastruktury innogy. Řidičům umožňuje nabíjení přes kabel na stejnosměrný proud (DC) s výkonem až 50 kW, který běžným elektromobilům umožní dobít až 80% kapacity za 30 minut.

„Nová stanice se řadí do kategorie smart – tedy chytrých dobíječek. Je napojena na innogy systém eOperate, který umožňuje provozovateli stanice efektivní vzdálenou správu. Přes eOperate systém jsme schopni vidět, zda je stanice volná či obsazená, konfigurovat ji, dálkově ovládat, řídit přístupová práva k dobíjení, autentifikaci zákazníků a mnoho dalšího,“ vypočítává výhody Zdeněk Kaplan z innogy Energo.

Nová QC45 bude sloužit k dobíjení elektromobilů innogy, a stejně jako její předchůdkyně je přístupná i veřejnosti. Řidiči si u ní budou moci dobíjet své elektromobily první tři měsíce zdarma, pak bude dobíjení zpoplatněno.

nabijecka-limuzska-900x480-nahled Pro rychlé DC dobíjení je stanice vybavena konektory CCS2 (většina evropských aut např. Volkswagen, BMW, Tesla, GM, jedná se o standard EU) i CHAdeMO (francouzská a japonská auta, např. Citroen, Peugeot, Nissan, Mitshubishi).

QC45 má i zásuvku na střídavý proud (AC) o výkonu až 22 kW. Díky tomu je u stanice možné nabíjet dva elektromobily současně – jeden rychle přes DC kabel a druhý přes AC zdířku, která umožňuje standardní rychlost dobíjení.

Na jaře firma uvedla na trh kompletní řadu dobíječek innogy od jednoduchých malých domácích až po největší chytrou dobíječku pro velmi rychlé dobíjení. „Dodávku zajistíme na klíč, včetně konzultace připojení a možnosti dotací,“ uvedl František Vašek, manažer inovací innogy.


Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

19. dubna 2019 ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

19. dubna 2019 v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

17. dubna 2019 v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Dlouhá a okolní ulice budou v pátek a v sobotu v noci uzavřeny

10. dubna 2019 v 09:41

Pro vjezd nerezidentů, vozů TAXI služeb a dalších smluvních přepravců budou mezi 22:00 a 3:00 hodinou uzavřeny ulice Dlouhá (od křižovatky s ul. Dušní po křižovatku s ul. Hradební), V Kolkovně, Rámová, Rybná, Masná, Kozí (od křižovatky s ul. Haštalskou po křižovatku s ul. Dlouhá). V Dušní ulici...

V úseku Vítězné náměstí – Divoká Šárka nepojedou tramvaje

10. dubna 2019 v 09:06

V sobotu 27. dubna od 8:30 do 17 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou.

Další články
Nahoru