Dnes Čtvrtek - zatazeno 9°C
Zítra Pátek - oblacno 14°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dobiáš, Saudek, Vávra a další osobnosti. Sedm nových čestných občanů má Praha 4
Čestnou občankou Prahy 4 se stala herečka a zpěvačka Jitka Molavcová. Foto: Ceny Thálie / Herecká asociace

Dobiáš, Saudek, Vávra a další osobnosti. Sedm nových čestných občanů má Praha 4

Praha 4 udělila čestné občanství sedmi osobnostem, které žijí v městské části a přispívají k šíření jejího dobrého jména. Návrh na udělení schválili 20. prosince zastupitelé. Informoval o tom mluvčí Jiří Bigas. 

Čestnými občany se stali fotbalista Karol Dobiáš, skaut a politický vězeň Jiří Lukšíček, umělecký fotograf Jan Saudek, lékař Zdeněk Petráň, vysokoškolský pedagog Jaroslav Procházka, herečka a zpěvačka Jitka Molavcová a architekt herec a spisovatel David Vávra.

„Jsou to lidé, kteří dosáhli výrazných úspěchů ve svém oboru a proslavili nejen své jméno, ale i místo, kde žijí, jsme na ně proto právem hrdí,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Velkými osobnostmi nejsou náhodou, své práci se věnovali a věnují s takovým úsilím, že jsou známí nejen u nás v České republice, ale často i za hranicemi země,“ pokračoval.

„Je mi ctí rozšířit seznam čestných občanů právě o tyto osobnosti, kteří se zasloužili o šíření odkazu v oboru svého umění a profese, a za to bych jim rád upřímně poděkoval,“ řekl radní Tomáš Hrdinka (ANO). „Rovněž si jako zastupitel městské části velmi vážím i možnosti osobně podpořit tyto výrazné osobnosti, neboť podobná událost je vzhledem k jejímu významu a prestiži opravdu sváteční a mimořádnou záležitostí," dodal. 

„Rád bych poděkoval našim novým čestným občanům za jejich velký a celoživotní přínos naší společnosti v různorodých oborech. Jejich píle, schopnosti a jedinečnost je úžasná a inspirující pro následující generace. Přeji jim mnoho dalších úspěch v pracovním i osobním životě, pevné zdraví, štěstí a lásky,“ uvedl radní pro kulturu Petr Tomáš Opletal (TOP 09).


Autor: Alo

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Dnes v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Dnes v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Dnes v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Dnes v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

Včera v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Včera v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Včera v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

27. února 2024 ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

27. února 2024 v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Další články
Nahoru