Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - zatazeno 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dobiaš, Saudek, Molavcová a další osobnosti z Prahy 4 převzaly ocenění
Zleva: Zdeněk Petráň, David Vávra, Jaroslav Procházka, Jiří Lukšíček, Jan Saudek a Karol Dobiaš. Foto: Praha 4

Dobiaš, Saudek, Molavcová a další osobnosti z Prahy 4 převzaly ocenění

Čestné občanství Prahy 4 převzalo tento měsíc z rukou starosty městské části Praha 4 Ondřeje Kubína (ODS) sedm osobností, které žijí v Praze 4 a svojí společensky významnou činností nebo výkony ve své profesi přispěli a přispívají k šíření dobrého jména čtvrté městské části.
molavcova-kubin

Jitka Molavcová a Ondřej Kubín

Novými čestnými občany se stali fotbalista a mistr Evropy Karol Dobiaš, skaut a politický vězeň Jiří Lukšíček, umělecký fotograf Jan Saudek, lékař a numismatik Zdeněk Petráň, vysokoškolský pedagog Jaroslav Procházka, herečka a zpěvačka Jitka Molavcová a architekt, herec a spisovatel David Vávra.

„Jsou to lidé, kteří dosáhli výrazných úspěchů ve svém oboru a proslavili nejen své jméno, ale i místo, kde žijí, jsme na ně proto právem hrdí,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS).

„Velkými osobnostmi nejsou náhodou, své práci se věnovali a věnují s takovým úsilím, že jsou známí nejen u nás v České republice, ale často i za hranicemi země," dodal. 


Autor: Cen

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

Dnes v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Dnes ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

Dnes v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Sběrné dvory prodloužily provozní dobu

Dnes v 08:49

Od začátku května došlo k prodloužení provozní doby sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Jedná se celkem 10 sběrných dvorů na území hlavního města. Mezi nimi se nachází také tři sběrné dvory, které jsou pro občany Prahy 13 v dojezdové vzdálenosti: Sběrný dvůr...

Komentovaná procházka: Sportovním údolím Krč

Dnes v 08:38

Informace o plánované revitalizaci a rozvoji údolí Kunratického potoka v úseku od krčského nádraží až do Braníka se dozvíte na setkání s představiteli radnice Prahy 4 a architekty v úterý 28. května od 18 hodin, kdy můžete projít těmito místy a přitom prodebatovat vizi Sportovního...

Staročeský jarmark v Praze 14

Včera ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

Včera v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

Včera v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

Včera v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Další články
Nahoru