dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C

Doběli si do pohody

Sklizeň rekordů na seriálu silničních běhů Mizuno Running Cup 2013 pokračuje. I čtvrtý letošní závod, jablonecký Běh do pohody překonal historická účastnická maxima. Navzdory chladnému a deštivému počasí na severu. Zásluhou vítězů Jana Kreisingera a Kateřiny Kriegelové přidal i oba nejlepší časy. Kreisinger se vydal na sólo závod start – cíl. Už po prvním ze tří 3,3 km okruhů vedl o půl minuty před štafetou a heřmanickým Podroužkem. Náskok pak stupňoval každým kolem. „Nečekal jsem, že by sem přijel kvalitnější soupeř, ale plánoval jsem to jako dobrý tempový trénink," říkal maratonský olympionik z Londýna 2012. „Je to tady moc hezký, ale těžký," hodnotil trasu. Příští týden se chystá na mistrovskou desítku na dráze v Domažlicích. „Ale tam si myslím jen na slušný čas okolo třiceti, umístění nepředpokládám," vypráví. Sám se teď považuje spíš za „žoldáka", který objíždí kvalitní silniční závody doma i za hranicemi a vydělává. Až v červnu se chystá na domácí českobudějovický půlmaraton. Druhý skončil se ztrátou 2:06 minuty Dušan Podroužek a třetí také nezničitelný pacovský už přesčtyřicátník Michal Kovář. Mezi ženami potvrdila dominanci v seriálu Kateřina Kriegelová. I drobná dívka z Velkých Losin, působící v Praze, jako by měla v sobě nezastavitelné dynamo. V sobotu pardubický půlmaraton, středa Pardubická devítka a dnes – rekord v Jablonci… „Jo, ale teď to cítím, bolí mě celý člověk," říkala v cíli, kam jako jedna z mála doběhla v krátkém dresíku.

Praha 10 zve na Gutovku

Včera ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

Včera v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

Včera v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

Včera ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

Včera ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

Včera ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

Včera ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

Včera v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

Včera v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově

Včera v 07:54

Pozoruhodný církevní objekt, kterým vás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budete obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, naleznete tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy i další pozoruhodnosti.

Praha 6 má ocenění za nejlepší projekty prevence kriminality v Praze

Včera v 07:49

Magistrát Prahy vyhlásil soutěž o nejlepší projekty prevence kriminality na území hlavního města Prahy realizované v letech 1997 až 2017. Cílem soutěže bylo připomenout problematiku prevence kriminality široké i odborné veřejnosti, ocenit úspěšnou preventivní práci v oblasti prevence kriminality...

Město přispěje na vybavení Nemocnice Milosrdných sester

Včera v 07:36

Zastupitelstvo schválilo návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí dotací Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Příspěvek v celkové výši 1 050 000 korun bude využit na nákup nového vybavení.

Adventní koncert ve Staré čistírně

Včera v 07:35

V sobotu 16. prosince v 18 hodin koncert v jedinečném industriálním prostředí.

Praha 1: Omezení provozu Úřadu městské části

Včera v 07:31

Z provozních důvodů bude 29. prosince omezen provoz úřadu.

Další krátké zprávy
Nahoru