dnes
Neděle - zatazeno
-1°C
zítra
Pondělí - zatazeno
3°C
pozítří
Úterý - jasno
3°C
Do zrekonstruované Husitské ulice se vrací po osmi měsících obousměrný provoz
Oprava Husitské zahrnuje i opravy chodníků. Foto: archiv

Do zrekonstruované Husitské ulice se vrací po osmi měsících obousměrný provoz

V neděli 25. listopadu se do užívání předčasně vrátí zrekonstruovaná Husitská ulice. Opravy začaly v polovině března. Znamená to, že se na místo nyní vrátí po osmi měsících provoz v obou směrech. Už na začátku října se podařilo obnovit provoz ve směru do centra. Kompletní rekonstrukce 650 metrů dlouhého úseku mezi Trocnovskou ulicí a Tachovským náměstím omezila řidičům průjezd na celkem 259 dnů. 

„Rekonstrukce Husitské pro nás byla jednou z nejvýznamnějších staveb letošního roku, a to nejen dopadem na dopravu v hlavním městě, ale i rozsahem a komplexností prací. Nově upravené zastávky, přechody pro chodce s dělicími ostrůvky, nové osvětlení, to vše doufám zlepší původně trochu nehostinné prostředí frekventované žižkovské komunikace,“ uvedl generální ředitel Technické správy komunikací Petr Smolka.

V rámci rekonstrukce se změnilo uspořádání celé Husitské ulice. Objevily se zde nové přechody, které mají dělicí ostrůvek a nové přisvětlení, upraveny jsou také zálivy zastávek autobusů.

Součástí je i úprava stávajících křižovatek, kompletního odvodnění komunikace a instalace nového veřejného osvětlení. Pro parkování byly vytvořeny zálivy z žulové dlažby se shodnou výškou v úrovni vozovky a parkovací pruhy pro parkování rezidentů, abonentů a pro návštěvnická stání.  

Samotné práce v ulici ještě neutichnou, dělníci budu dokončovat zejména dláždění chodníků a provádět úpravy osvětlení. S uvedením ulice do provozu se také od pondělí 26. listopadu vrátí zóny placeného stání. Řidiči, kteří dnes využívají k parkování jízdní pruh a nepřeparkují si nejdéle do soboty, budou jejich auta už v neděli odtažena.


Neděle: Změna trasy a zastávek pro linku číslo 102

13. prosince 2018 v 08:48

Z důvodu konání společenské akce Starobohnické vánoční těšení dojde v neděli 16. prosince k dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 102. Opatření platí pouze pro spoje zajíždějící do zastávky Staré Bohnice.

Praha 6: Vánoční režim pro parkování

12. prosince 2018 ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

12. prosince 2018 v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

11. prosince 2018 v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Další články
Nahoru