dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - skorojasno
9°C
Do zrekonstruované Husitské ulice se vrací po osmi měsících obousměrný provoz
Oprava Husitské zahrnuje i opravy chodníků. Foto: archiv

Do zrekonstruované Husitské ulice se vrací po osmi měsících obousměrný provoz

V neděli 25. listopadu se do užívání předčasně vrátí zrekonstruovaná Husitská ulice. Opravy začaly v polovině března. Znamená to, že se na místo nyní vrátí po osmi měsících provoz v obou směrech. Už na začátku října se podařilo obnovit provoz ve směru do centra. Kompletní rekonstrukce 650 metrů dlouhého úseku mezi Trocnovskou ulicí a Tachovským náměstím omezila řidičům průjezd na celkem 259 dnů. 

„Rekonstrukce Husitské pro nás byla jednou z nejvýznamnějších staveb letošního roku, a to nejen dopadem na dopravu v hlavním městě, ale i rozsahem a komplexností prací. Nově upravené zastávky, přechody pro chodce s dělicími ostrůvky, nové osvětlení, to vše doufám zlepší původně trochu nehostinné prostředí frekventované žižkovské komunikace,“ uvedl generální ředitel Technické správy komunikací Petr Smolka.

V rámci rekonstrukce se změnilo uspořádání celé Husitské ulice. Objevily se zde nové přechody, které mají dělicí ostrůvek a nové přisvětlení, upraveny jsou také zálivy zastávek autobusů.

Součástí je i úprava stávajících křižovatek, kompletního odvodnění komunikace a instalace nového veřejného osvětlení. Pro parkování byly vytvořeny zálivy z žulové dlažby se shodnou výškou v úrovni vozovky a parkovací pruhy pro parkování rezidentů, abonentů a pro návštěvnická stání.  

Samotné práce v ulici ještě neutichnou, dělníci budu dokončovat zejména dláždění chodníků a provádět úpravy osvětlení. S uvedením ulice do provozu se také od pondělí 26. listopadu vrátí zóny placeného stání. Řidiči, kteří dnes využívají k parkování jízdní pruh a nepřeparkují si nejdéle do soboty, budou jejich auta už v neděli odtažena.


Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP

Včera v 06:45

Mapa přístupnosti usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou...

BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

16. února 2019 v 09:00

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Na Českobrodské bude omezena doprava

15. února 2019 v 07:20

Od pondělí 18. února bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června. 

Bubenečský tunel bude v sobotu uzavřen

11. února 2019 v 16:36

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel uzavřen od soboty 16. února od 23 hodin do neděle 17. února do 5 hodin.

V Černokostelecké a Saratovské ulici bude omezen provoz

9. února 2019 v 08:00

Od 11. do 17. února bude částečně omezen provoz na Černokostelecké a Saratovské ulici. Důvodem je přeložka kabelů.

Tunel Mrázova čeká čištění kamer, bude uzavřen

7. února 2019 v 17:33

Z důvodu čištění kamer bude probíhat úplná uzávěra tunelu Mrázova od soboty 9. února od 23 hodin do neděle 10. února do 5 hodin.  

Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba: Nedělní přerušení provozu tramvají

4. února 2019 ve 14:36

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 10. února od 7:30 hodin do 12:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba.

Ládví C: Dočasné omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra

3. února 2019 ve 13:05

Z důvodu opravy osobního výtahu mezi nástupištěm a uliční úrovní dochází od pondělí 4. února do odvolání – předpoklad první polovina února, k dočasnému omezení přístupu imobilních osob do stanice metra C – Ládví.

Další články
Nahoru