dnes
Sobota - oblacno
30°C
zítra
Neděle - bourky
24°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
26°C
Do zrekonstruované Husitské ulice se vrací po osmi měsících obousměrný provoz
Oprava Husitské zahrnuje i opravy chodníků. Foto: archiv

Do zrekonstruované Husitské ulice se vrací po osmi měsících obousměrný provoz

V neděli 25. listopadu se do užívání předčasně vrátí zrekonstruovaná Husitská ulice. Opravy začaly v polovině března. Znamená to, že se na místo nyní vrátí po osmi měsících provoz v obou směrech. Už na začátku října se podařilo obnovit provoz ve směru do centra. Kompletní rekonstrukce 650 metrů dlouhého úseku mezi Trocnovskou ulicí a Tachovským náměstím omezila řidičům průjezd na celkem 259 dnů. 

„Rekonstrukce Husitské pro nás byla jednou z nejvýznamnějších staveb letošního roku, a to nejen dopadem na dopravu v hlavním městě, ale i rozsahem a komplexností prací. Nově upravené zastávky, přechody pro chodce s dělicími ostrůvky, nové osvětlení, to vše doufám zlepší původně trochu nehostinné prostředí frekventované žižkovské komunikace,“ uvedl generální ředitel Technické správy komunikací Petr Smolka.

V rámci rekonstrukce se změnilo uspořádání celé Husitské ulice. Objevily se zde nové přechody, které mají dělicí ostrůvek a nové přisvětlení, upraveny jsou také zálivy zastávek autobusů.

Součástí je i úprava stávajících křižovatek, kompletního odvodnění komunikace a instalace nového veřejného osvětlení. Pro parkování byly vytvořeny zálivy z žulové dlažby se shodnou výškou v úrovni vozovky a parkovací pruhy pro parkování rezidentů, abonentů a pro návštěvnická stání.  

Samotné práce v ulici ještě neutichnou, dělníci budu dokončovat zejména dláždění chodníků a provádět úpravy osvětlení. S uvedením ulice do provozu se také od pondělí 26. listopadu vrátí zóny placeného stání. Řidiči, kteří dnes využívají k parkování jízdní pruh a nepřeparkují si nejdéle do soboty, budou jejich auta už v neděli odtažena.


Lanový most se v sobotu v poledne uzavře

Včera v 07:03

Z důvodu provedení potřebné diagnostiky Technická správa komunikací na dva víkendy uzavře lanový most pro veškerou dopravu. První omezení čeká řidiče už tento víkend, a to od soboty 20. července krátce před polednem do neděle 21. července do 14 hodin.

Integrace autobusů na trase Praha – Nespeky – Benešov

11. července 2019 v 18:21

Od soboty 13. července bude spuštěna další etapa integrace autobusové veřejné dopravy v oblasti Benešovska. Tato etapa obsahuje rozšíření integrace do úseku Nespeky – Poříčí nad Sázavou – Benešov a zároveň posílení provozu stávajících linek PID v oblasti Kamenice, které jsou často...

Víkendové uzavření Brusnického a Dejvického tunelu

11. července 2019 v 10:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů TKB budou Brusnický a Dejvický tunel od soboty 13. července od 23 hodin do neděle 14. července do 5 hodin uzavřeny.

Letenský tunel bude sedm červencových nocí uzavřen

10. července 2019 v 10:03

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude Letenský tunel od pondělí 15. července do pondělního rána 22. července vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin uzavřen.

Dopravní omezení v Táborské ulici

9. července 2019 v 07:42

Od 8. července do 31. srpna bude omezen provoz na ulici Táborská v Praze 4. Důvodem je obnova vodovodního řadu a stavební práce na vozovce. 

Omezení provozu na ulici U Vršovického hřbitova

8. července 2019 v 16:20

Od dnešního večera do 13. července bude v nočních hodinách omezen provoz na ulici U Vršovického hřbitova v souvislosti s pokračující rekonstrukcí železničního mostu nad komunikací v rámci optimalizace traťového úseku Praha-Hostivař – Praha-hl. nádraží.

Další články
Nahoru