dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
14°C
Do zrekonstruované Husitské ulice se vrací po osmi měsících obousměrný provoz
Oprava Husitské zahrnuje i opravy chodníků. Foto: archiv

Do zrekonstruované Husitské ulice se vrací po osmi měsících obousměrný provoz

V neděli 25. listopadu se do užívání předčasně vrátí zrekonstruovaná Husitská ulice. Opravy začaly v polovině března. Znamená to, že se na místo nyní vrátí po osmi měsících provoz v obou směrech. Už na začátku října se podařilo obnovit provoz ve směru do centra. Kompletní rekonstrukce 650 metrů dlouhého úseku mezi Trocnovskou ulicí a Tachovským náměstím omezila řidičům průjezd na celkem 259 dnů. 

„Rekonstrukce Husitské pro nás byla jednou z nejvýznamnějších staveb letošního roku, a to nejen dopadem na dopravu v hlavním městě, ale i rozsahem a komplexností prací. Nově upravené zastávky, přechody pro chodce s dělicími ostrůvky, nové osvětlení, to vše doufám zlepší původně trochu nehostinné prostředí frekventované žižkovské komunikace,“ uvedl generální ředitel Technické správy komunikací Petr Smolka.

V rámci rekonstrukce se změnilo uspořádání celé Husitské ulice. Objevily se zde nové přechody, které mají dělicí ostrůvek a nové přisvětlení, upraveny jsou také zálivy zastávek autobusů.

Součástí je i úprava stávajících křižovatek, kompletního odvodnění komunikace a instalace nového veřejného osvětlení. Pro parkování byly vytvořeny zálivy z žulové dlažby se shodnou výškou v úrovni vozovky a parkovací pruhy pro parkování rezidentů, abonentů a pro návštěvnická stání.  

Samotné práce v ulici ještě neutichnou, dělníci budu dokončovat zejména dláždění chodníků a provádět úpravy osvětlení. S uvedením ulice do provozu se také od pondělí 26. listopadu vrátí zóny placeného stání. Řidiči, kteří dnes využívají k parkování jízdní pruh a nepřeparkují si nejdéle do soboty, budou jejich auta už v neděli odtažena.


Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

19. dubna 2019 ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

19. dubna 2019 v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

17. dubna 2019 v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Dlouhá a okolní ulice budou v pátek a v sobotu v noci uzavřeny

10. dubna 2019 v 09:41

Pro vjezd nerezidentů, vozů TAXI služeb a dalších smluvních přepravců budou mezi 22:00 a 3:00 hodinou uzavřeny ulice Dlouhá (od křižovatky s ul. Dušní po křižovatku s ul. Hradební), V Kolkovně, Rámová, Rybná, Masná, Kozí (od křižovatky s ul. Haštalskou po křižovatku s ul. Dlouhá). V Dušní ulici...

V úseku Vítězné náměstí – Divoká Šárka nepojedou tramvaje

10. dubna 2019 v 09:06

V sobotu 27. dubna od 8:30 do 17 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou.

Další články
Nahoru