Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Do zavedení zón na Proseku a Střížkově vznikne nové parkoviště, příští rok začne stavba parkovacího domu
Parkování v prosecké ulici Jablonecká. Foto: Jiri Matejicek / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Do zavedení zón na Proseku a Střížkově vznikne nové parkoviště, příští rok začne stavba parkovacího domu

Na začátku ledna by podle původních plánů měly být zprovozněny zóny placeného stání v dalších částech Prahy 9. K Libni a Vysočanům přibydou Prosek, Střížkov, Krocínka, Poděbradská a Novovysočanská. Městská část nicméně asi požádá magistrát, aby začaly zóny platit až od začátku dubna, aby lidé měli více času na vyřízení oprávnění. Proč městská část o rozšíření zón stála a jak to vypadá s rozšiřováním parkovacích kapacit na Proseku? Na otázky serveru Pražský patriot odpověděl radní deváté městské části pro oblast dopravy Tomáš Holeček (ODS).

Jak se osvědčily v Libni a Vysočanech v okolí stanic metra Českomoravská a Vysočanská zóny placeného stání (ZPS), které tam platí od letošního ledna?
Po zavedení zón se snížila obsazenost v Libni a Vysočanech o více jak dvacet procent.

V dotčených lokalitách vznikly fialové ZPS, kde mohou parkovat lidé s parkovacím oprávněním i ostatní řidiči. Neuvažuje se o změně režimu zón?
Režim fialových zón bude i nadále stejný, jen se upraví víkendové stání na pět korun za hodinu.

Proč začnou příští rok platit zóny ve zbytku městské části?
Realizací ZPS na Proseku a Střížkově jsme byli v podstatě donuceni Prahou 18, protože tato městská část se rozhodla je zavést bez spolupráce s námi. Pokud bychom nereagovali, stalo by se z Proseku a Střížkova jedno velké záchytné parkoviště P+R.

Z vedení Prahy 9 ještě loni zaznívalo, že parkovací zóny pro rezidenty nemá v oblasti Střížkova a na Proseku smysl zavádět, dokud nebude postaven druhý parkovací dům. Ten však zatím ani nezačal vznikat…
V současné době stavíme vedle polikliniky Prosek parkoviště s kapacitou 100 míst, které bude určeno našim rezidentům a bude připraveno do začátku platnosti nových zón. Další parkovací dům s kapacitou zhruba 400 míst vyroste na stávajícím parkovišti polikliniky Prosek. V současné době se dokončuje projekt a chtěli bychom v příštím roce zahájit stavbu.

Máte od obyvatel oblastí, kde zóny zatím nejsou, zpětnou vazbu, že skutečně chtějí změnu režimu dopravy v klidu?
Po zavedení zón na území Prahy 8 došlo k významnému přesunu parkujících automobilů k nám na Prahu 9. Tím došlo k velkému množství stížností z řad našich občanů a požadavků na realizaci ZPS. Samozřejmě nejsou všichni nadšeni, ale podle reakcí s tím většina našich obyvatel souhlasí. Ti, kteří jsou proti, jsou obyvatelé, kteří nemají trvalý pobyt, nebo Ti, kteří mají více automobilů nebo služební vůz bez možnosti k soukromým účelům.


Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

V noci ze čtvrtka na pátek neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

4. května 2021 ve 14:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od čtvrtka 6. května od 23 hodin do pátku 7. května do 5 hodin.

V noci ze středy na čtvrtek neprojedete Strahovským tunelem

3. května 2021 ve 13:59

Z důvodu pravidelné údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunelu od středy 5. května od 23 hodin do čtvrtka 6. května do 5 hodin uzavřen.

Kontribuce investorů. Poslankyně zve na diskusi

3. května 2021 v 09:57

Poslankyně Monik Červíčková zve na diskusi na téma KONTRIBUCE INVESTORŮ: ANO ČI NE?, která se uskuteční v úterý 4. května od 9:30 hodin on-line. 

Další články
Nahoru