Dnes Středa - mlha 5°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 13°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Do zavedení zón na Proseku a Střížkově vznikne nové parkoviště, příští rok začne stavba parkovacího domu
Parkování v prosecké ulici Jablonecká. Foto: Jiri Matejicek / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Do zavedení zón na Proseku a Střížkově vznikne nové parkoviště, příští rok začne stavba parkovacího domu

Na začátku ledna by podle původních plánů měly být zprovozněny zóny placeného stání v dalších částech Prahy 9. K Libni a Vysočanům přibydou Prosek, Střížkov, Krocínka, Poděbradská a Novovysočanská. Městská část nicméně asi požádá magistrát, aby začaly zóny platit až od začátku dubna, aby lidé měli více času na vyřízení oprávnění. Proč městská část o rozšíření zón stála a jak to vypadá s rozšiřováním parkovacích kapacit na Proseku? Na otázky serveru Pražský patriot odpověděl radní deváté městské části pro oblast dopravy Tomáš Holeček (ODS).

Jak se osvědčily v Libni a Vysočanech v okolí stanic metra Českomoravská a Vysočanská zóny placeného stání (ZPS), které tam platí od letošního ledna?
Po zavedení zón se snížila obsazenost v Libni a Vysočanech o více jak dvacet procent.

V dotčených lokalitách vznikly fialové ZPS, kde mohou parkovat lidé s parkovacím oprávněním i ostatní řidiči. Neuvažuje se o změně režimu zón?
Režim fialových zón bude i nadále stejný, jen se upraví víkendové stání na pět korun za hodinu.

Proč začnou příští rok platit zóny ve zbytku městské části?
Realizací ZPS na Proseku a Střížkově jsme byli v podstatě donuceni Prahou 18, protože tato městská část se rozhodla je zavést bez spolupráce s námi. Pokud bychom nereagovali, stalo by se z Proseku a Střížkova jedno velké záchytné parkoviště P+R.

Z vedení Prahy 9 ještě loni zaznívalo, že parkovací zóny pro rezidenty nemá v oblasti Střížkova a na Proseku smysl zavádět, dokud nebude postaven druhý parkovací dům. Ten však zatím ani nezačal vznikat…
V současné době stavíme vedle polikliniky Prosek parkoviště s kapacitou 100 míst, které bude určeno našim rezidentům a bude připraveno do začátku platnosti nových zón. Další parkovací dům s kapacitou zhruba 400 míst vyroste na stávajícím parkovišti polikliniky Prosek. V současné době se dokončuje projekt a chtěli bychom v příštím roce zahájit stavbu.

Máte od obyvatel oblastí, kde zóny zatím nejsou, zpětnou vazbu, že skutečně chtějí změnu režimu dopravy v klidu?
Po zavedení zón na území Prahy 8 došlo k významnému přesunu parkujících automobilů k nám na Prahu 9. Tím došlo k velkému množství stížností z řad našich občanů a požadavků na realizaci ZPS. Samozřejmě nejsou všichni nadšeni, ale podle reakcí s tím většina našich obyvatel souhlasí. Ti, kteří jsou proti, jsou obyvatelé, kteří nemají trvalý pobyt, nebo Ti, kteří mají více automobilů nebo služební vůz bez možnosti k soukromým účelům.


V úseku Flora – Náměstí Míru nepojedou tramvaje

Včera v 15:37

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází od pátku 5. března od 20 hodin do neděle 7. března přibližně do 22:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Flora – Náměstí Míru.

Křižovatku ulic Karlická x Pod Klapicí čeká rekonstrukce

Včera v 11:14

Technická správa komunikací začne v pondělí 8. března v okolí Karlické ulice s přípravnými pracemi pro stavbu a její objízdnou trasu v Radotíně. Hlavní práce na stavbě začínají od 15. března a skončit by měly začátkem srpna 2022.

Tunely Strahovský, Brusnický a Dejvický budou uzavřeny

1. března 2021 ve 13:01

Z důvodu údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunel uzavřen od středy 3. března od 23 hodin do čtvrtka 4. března do 5 hodin.

Křižovatka Suchdolské a Kamýcké je v provozu

1. března 2021 v 11:48

Od pondělí 1. března je křižovatka Suchdolské a Kamýcké ulice opět v obousměrném provozu. Do Suchdolské se vrátily i autobusy linky 147 ve směru do centra.

Tunelovým komplexem Blanka od čtvrtka v noci neprojedete

25. února 2021 ve 13:09

Uzavření tunelového komplexu Blanka je plánováno od čtvrtka 25. února od 23 hodin do pátku 26. února do 5 hodin.

Výluka tramvají Malostranská – Chotkovy sady prodloužena

25. února 2021 v 11:27

V Chotkově ulici se opravuje trať, kolem Jeleního příkopu nejezdí tramvaje, výluka bude prodloužena do 5. března.

V pražské MHD se změní hlášení o povinnosti mít zakrytý nos a ústa

23. února 2021 v 15:17

Pražský dopravní podnik (DPP) upraví hlášení o povinnosti mít v MHD zakrytý nos a ústa. Učiní tak kvůli vládnímu nařízení nosit respirátor, nanoroušku či dvě chirurgické roušky přes sebe. Hlášení začne vysílat od čtvrtka 25. února. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Dosud mohli...

Další články
Nahoru