dnes
Úterý - jasno
30°C
zítra
Středa - skorojasno
30°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
32°C
Do výuky na středních školách bude zařazena kniha o bezdomovcích
Bezdomovec v ulici Platnéřská, jen pár desítek metrů od magistrátu. Foto: archiv

Do výuky na středních školách bude zařazena kniha o bezdomovcích

Od nového školního roku budou sloužit publikace Centra sociálních služeb Praha prezentující příběhy bezdomovci jako pomocný výukový materiál pro žáky pražských středních škol.

„Prostřednictvím odboru školství byli o této publikaci informováni zástupci středních škol, které zpracování příběhů lidí bez domova oslovilo a projevili zájem tento dokument zařadit do své výuky v rámci vzdělávacích předmětů Člověk a společnost a Člověk a svět práce. Studenti se prostřednictvím těchto příběhů mohou dozvědět, proč lidé skončí na ulici bez peněz a s dluhy,“ vysvětlil radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Celkem už do pražských středních škol bylo distribuováno 1000 publikací, které vznikly v rámci kampaně „Ulice není moje volba“. „Věřím, že složité životní příběhy, které jejich aktéry připravily o bydlení a ti skončili tak ne vlastní vinou na ulici, přiměje žáky i k zamyšlení a možná i přehodnocení přístupu k problematice bezdomovectví, o což jsme se snažili i v rámci kampaně,“ uvedl radní Hodek.

„Publikace je zpracována srozumitelnou formou a zachycuje příběhy lidí, kteří se ve svém životě dostali do nelehké životní situace, udělali chybu, nebo se shodou nepříznivých okolností ocitli na dně. Poselstvím této knihy by mělo být i to, že každý člověk by měl dostat šanci se od toho pomyslného dna také odrazit,“ upřesnil ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.     

Publikace s fotografiemi a autentickými příběhy lidí bez domova přináší dvacítku příběhů, například paní Aleny, Hany, Soni a pánů Jiřího, Rudolfa, Miroslava, Luboše a dalších, které naznačují, že cesta z ulice do běžného života bývá trnitá a nesnadná.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

20. července 2019 v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích na svém území

17. července 2019 ve 14:11

Radní Prahy 2 se usnesli, že městská část požádá magistrát o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.

Další články
Nahoru