dnes
Pondělí - oblacno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - zatazeno
6°C
Do výuky na středních školách bude zařazena kniha o bezdomovcích
Bezdomovec v ulici Platnéřská, jen pár desítek metrů od magistrátu. Foto: archiv

Do výuky na středních školách bude zařazena kniha o bezdomovcích

Od nového školního roku budou sloužit publikace Centra sociálních služeb Praha prezentující příběhy bezdomovci jako pomocný výukový materiál pro žáky pražských středních škol.

„Prostřednictvím odboru školství byli o této publikaci informováni zástupci středních škol, které zpracování příběhů lidí bez domova oslovilo a projevili zájem tento dokument zařadit do své výuky v rámci vzdělávacích předmětů Člověk a společnost a Člověk a svět práce. Studenti se prostřednictvím těchto příběhů mohou dozvědět, proč lidé skončí na ulici bez peněz a s dluhy,“ vysvětlil radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Celkem už do pražských středních škol bylo distribuováno 1000 publikací, které vznikly v rámci kampaně „Ulice není moje volba“. „Věřím, že složité životní příběhy, které jejich aktéry připravily o bydlení a ti skončili tak ne vlastní vinou na ulici, přiměje žáky i k zamyšlení a možná i přehodnocení přístupu k problematice bezdomovectví, o což jsme se snažili i v rámci kampaně,“ uvedl radní Hodek.

„Publikace je zpracována srozumitelnou formou a zachycuje příběhy lidí, kteří se ve svém životě dostali do nelehké životní situace, udělali chybu, nebo se shodou nepříznivých okolností ocitli na dně. Poselstvím této knihy by mělo být i to, že každý člověk by měl dostat šanci se od toho pomyslného dna také odrazit,“ upřesnil ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.     

Publikace s fotografiemi a autentickými příběhy lidí bez domova přináší dvacítku příběhů, například paní Aleny, Hany, Soni a pánů Jiřího, Rudolfa, Miroslava, Luboše a dalších, které naznačují, že cesta z ulice do běžného života bývá trnitá a nesnadná.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Další články
Nahoru