dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Do voleb kopali v dresu topky, teď ho rychle svlékají. TOP 09 opouští i Vorlíčková s Tůmou
Zděněk Tůma (vpravo) a Jiří Vávra na archivním snímku ze zasedání zastupitelstva. Oba nyní vystoupili z TOP 09. Foto: archiv TOP 09

Do voleb kopali v dresu topky, teď ho rychle svlékají. TOP 09 opouští i Vorlíčková s Tůmou

Z TOP 09 odchází pražská radní za tuto stranu Eva Vorlíčková a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma, který v roce 2010 vedl vítěznou kandidátku „topky“ v Praze. Ve sporech uvnitř strany, které dnes eskalovaly odchodem primátora Tomáše Hudečka a předsedy pražské TOP 09 Jiřího Vávry, se oba shodně staví na stranu primátora. Podle informací ČTK se k odchodu chystají i další členové.

Tůma ČTK potvrdil svůj odchod v textové zprávě. Vorlíčková v rezignačním dopise, který má ČTK k dispozici, uvedla, že s nechutí sleduje dění uvnitř TOP 09. Hudeček a jeho rival Vávra rezignovali na členství ve straně dopoledne. Vedení strany jejich rezignaci přijalo.

„S politickou stranou, jejíž vedení bagatelizuje ,náhodná setkání´ svých vlivných členů s pověstnými pražskými kmotry, nechci mít nadále nic společného," uvedla Vorlíčková v dopise.

Vedení strany se dnes sešlo kvůli rostoucím rozepřím Hudečka a Vávry. Vávra, který se na Hudečkovu volební kandidátku nedostal, v pondělí nepřímo obvinil Hudečka z prohry TOP 09 v Praze.

Hudeček jej o den později vyzval k rezignaci kvůli fotografiím, na nichž je Vávra zachycen na údajné narozeninové oslavě vlivného podnikatele Tomáše Hrdičky. TOP 09 skončila ve volbách v Praze těsně druhá za vítězným ANO.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru