dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Opatření po útocích v Belgii se dotknou kulturních i sportovních akcí v Praze
I na velikonočních trzích v Praze bude vidět zvýšený počet policistů. Foto: archiv

Opatření po útocích v Belgii se dotknou kulturních i sportovních akcí v Praze

Pražská policie od včerejšího dne posiluje v návaznosti na současnou bezpečnostní situaci v Evropě a rozhodnutí Vlády ČR vyhlásit první stupeň ohrožení terorismem běžný výkon služby v ulicích metropole.

Policejní prezidium po úterních teroristických útocích v Bruselu vydalo pokyn směrem k jednotlivým krajským ředitelstvím, aby přijala adekvátní opatření za účelem zajištění ochrany života, zdraví, majetku a veřejného pořádku.

Zejména se zaměří na monitorování a kontrolu mezinárodních letišť, na frekventované železniční a autobusové nádraží, vybrané stanice metra, nákupní střediska a další místa podobného charakteru, kde se vyskytuje více lidí, nebo jsou dlouhodobě klasifikována jako více ohrožená.

Na těchto zvýšených opatřeních se spolu s policisty podílí i strážníci městské policie a od dnešního rána i 550 příslušníků Armády ČR. Příslušníci armády budou plnit úkoly Policie ČR, tudíž budou mít stejná oprávnění i povinnosti jako policisté.

Společné hlídky policistů a vojáků budou v následujících dnech a týdnech působit v těch nejrizikovějších lokalitách z hlediska vyšší koncentrace osob (nádraží, prostředky MHD, náměstí apod.). Zaměřovat se budou na prohlídky podezřelých prostor, kontroly volně odložených zavazadel a vytipovaných osob.

Zvýšená bezpečnostní opatření se tak zcela jistě dotknou i celé řady kulturních a společenských akcí v metropoli, sportovních klání, velikonočních trhů apod. „Uvědomuji si, že tato opatření mohou být pro řadu Pražanů i návštěvníků metropole velmi omezující, nicméně prioritou policie je v současné době zajištění bezpečnosti občanů. V této souvislosti žádám veřejnost o pochopení a maximální součinnost a spolupráci,“ uvedl ředitel pražské policie plukovník Miloš Trojánek.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru