dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Do ulic vyjíždí tramvaj „Barevná Praha“ podle návrhu studentů gymnázia
Studenti a tramvaj polepená dle jejich návrhu. Foto: DPP

Do ulic vyjíždí tramvaj „Barevná Praha“ podle návrhu studentů gymnázia

Ve třetím ročníku soutěže Namalujte svou tramvaj zvítězil návrh s názvem „Barevná Praha“. Vytvořili jej studenti sekundy A pražského gymnázia Nad Alejí.

Výtvarnou soutěž pro druhé stupně pražských základních škol a primy až kvarty víceletých gymnázií každoročně vyhlašuje pražský magistrát ve spolupráci s dopravním podnikem. V soutěži se sešlo celkem 45 návrhů.

Vítězná škola gymnázium Nad Alejí obhájila své vítězství z loňského ročníku. Druhé místo soutěže obsadilo dílo žáků třídy 8.B ZŠ Kladská pod názvem „Pastelková tramvaj“ a na bronzové příčce se umístil návrh pojmenovaný „Mezi stromy“, který vytvořili žáci 7.B ze ZŠ Na Slovance.

Vítězný návrh „Barevná Praha“ byl použit jako šablona pro polep reálného vozu tramvaje typu T3, který bude jezdit rok na běžných linkách MHD.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Další články
Nahoru