Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - oblacno 17°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Do trojské botanické zahrady se bude nově vstupovat i přes vinici
Vinice svaté Kláry je součástí botanické zahrady v Troji. Foto: BZHMP

Do trojské botanické zahrady se bude nově vstupovat i přes vinici

Nový bezbariérový vstup do Botanické zahrady hl.m. Prahy v Troji se otevře tento týden ve středu. Bude přímo u zastávky MHD Kovárna, do zahrady se tak bude vstupovat od zahrad Trojského zámku přes vinici sv. Kláry.  

Nový vstup do zahrady otevřou ve středu dopoledne ředitel zahrady Bohumil Černý, náměstek pražského primátora Petr Hlubuček, autor projektu
Ladislav Lábus a chybět nebudou ani kmotři nového vstupu, herec Jan Potměšil a herečky Dana Batulková, Eva Decastelo, Martina Preissová a Regina Řandová.

„Veřejnost se může těšit na pohodlný vstup přímo ze zastávky MHD Kovárna a na nové pokladny. Připraveno je několik toalet včetně bezbariérových. Zároveň se otevírá pohodlná cesta k viničnímu sklepu a expozici výroby vína. Vinice sv. Kláry se tak stane bezbariérovou bránou do botanické zahrady,“ sdělil ředitel Černý.

Jedná se podle něj o součást proměny a modernizace botanické zahrady a doplnění chybějící návštěvnické vybavenosti. Nové vstupní prostory jsou doplněním poslední zbývající části cestní spojnice napříč zahradou budovanou v posledních letech, která je přístupná i pro lidi se specifickými potřebami a rodiny s malými dětmi a kočárky.

Součástí této proměny byla i úprava viniční zdi a vybudování průchodu mezi vinicí a Ornamentální zahradou dokončeného v loňském roce.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru