dnes
Úterý - mlha
12°C
zítra
Středa - polojasno
13°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
16°C
Do trojské botanické zahrady se bude nově vstupovat i přes vinici
Vinice svaté Kláry je součástí botanické zahrady v Troji. Foto: BZHMP

Do trojské botanické zahrady se bude nově vstupovat i přes vinici

Nový bezbariérový vstup do Botanické zahrady hl.m. Prahy v Troji se otevře tento týden ve středu. Bude přímo u zastávky MHD Kovárna, do zahrady se tak bude vstupovat od zahrad Trojského zámku přes vinici sv. Kláry.  

Nový vstup do zahrady otevřou ve středu dopoledne ředitel zahrady Bohumil Černý, náměstek pražského primátora Petr Hlubuček, autor projektu
Ladislav Lábus a chybět nebudou ani kmotři nového vstupu, herec Jan Potměšil a herečky Dana Batulková, Eva Decastelo, Martina Preissová a Regina Řandová.

„Veřejnost se může těšit na pohodlný vstup přímo ze zastávky MHD Kovárna a na nové pokladny. Připraveno je několik toalet včetně bezbariérových. Zároveň se otevírá pohodlná cesta k viničnímu sklepu a expozici výroby vína. Vinice sv. Kláry se tak stane bezbariérovou bránou do botanické zahrady,“ sdělil ředitel Černý.

Jedná se podle něj o součást proměny a modernizace botanické zahrady a doplnění chybějící návštěvnické vybavenosti. Nové vstupní prostory jsou doplněním poslední zbývající části cestní spojnice napříč zahradou budovanou v posledních letech, která je přístupná i pro lidi se specifickými potřebami a rodiny s malými dětmi a kočárky.

Součástí této proměny byla i úprava viniční zdi a vybudování průchodu mezi vinicí a Ornamentální zahradou dokončeného v loňském roce.


Praha 4 pomáhá obyvatelům zadržovat dešťovou vodu

Dnes v 07:48

Více než 316 tisíc korun obdrží 45 fyzických i právnických osob, které v září požádaly městskou část Praha 4 o dotaci na nákup retenčních nádob na podporu akumulace a využití srážkových vod. 

Praha 4: Park Jezerka bude krásnější. Zapojte se do ankety

Včera v 16:57

Praha 4 připravuje postupnou revitalizaci unikátního parku Jezerka, díky které by se měl stát co nejpříjemnějším místem odpočinku a setkávání sousedů z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Další články
Nahoru