Dnes Středa - oblacno 1°C
Zítra Čtvrtek - snih 2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Do trojské botanické zahrady se bude nově vstupovat i přes vinici
Vinice svaté Kláry je součástí botanické zahrady v Troji. Foto: BZHMP

Do trojské botanické zahrady se bude nově vstupovat i přes vinici

Nový bezbariérový vstup do Botanické zahrady hl.m. Prahy v Troji se otevře tento týden ve středu. Bude přímo u zastávky MHD Kovárna, do zahrady se tak bude vstupovat od zahrad Trojského zámku přes vinici sv. Kláry.  

Nový vstup do zahrady otevřou ve středu dopoledne ředitel zahrady Bohumil Černý, náměstek pražského primátora Petr Hlubuček, autor projektu
Ladislav Lábus a chybět nebudou ani kmotři nového vstupu, herec Jan Potměšil a herečky Dana Batulková, Eva Decastelo, Martina Preissová a Regina Řandová.

„Veřejnost se může těšit na pohodlný vstup přímo ze zastávky MHD Kovárna a na nové pokladny. Připraveno je několik toalet včetně bezbariérových. Zároveň se otevírá pohodlná cesta k viničnímu sklepu a expozici výroby vína. Vinice sv. Kláry se tak stane bezbariérovou bránou do botanické zahrady,“ sdělil ředitel Černý.

Jedná se podle něj o součást proměny a modernizace botanické zahrady a doplnění chybějící návštěvnické vybavenosti. Nové vstupní prostory jsou doplněním poslední zbývající části cestní spojnice napříč zahradou budovanou v posledních letech, která je přístupná i pro lidi se specifickými potřebami a rodiny s malými dětmi a kočárky.

Součástí této proměny byla i úprava viniční zdi a vybudování průchodu mezi vinicí a Ornamentální zahradou dokončeného v loňském roce.


Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

Včera ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Včera v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Včera v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

25. ledna 2021 v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

25. ledna 2021 v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Další články
Nahoru