Dnes Čtvrtek - jasno 24°C
Zítra Pátek - polojasno 26°C
Pátek 29. 9. 2023
Svátek má Michal
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Do tendru na první projekt družstevního bydlení Prahy se nikdo nepřihlásil
Ilustrační foto: ddb.praha.eu

Do tendru na první projekt družstevního bydlení Prahy se nikdo nepřihlásil

Do tendru, ve kterém hlavní město hledalo soukromého partnera pro výstavbu prvního projektu družstevního bydlení na městských pozemcích, se ani po roce od vypsání nikdo nepřihlásil a magistrát jej musel zrušit. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Město v tendru hledalo partnera pro výstavbu dvou bloků domů s až 266 byty v Radlické ulici v Praze 5. Projekt podporovaného družstevního bydlení schválilo vedení metropole v minulém volebním období.

Partner, kterého magistrát hledal, měl společně s městem založit družstvo a následně na městských pozemcích zajistit výstavbu bytových domů. Do družstva by poté vstoupili Pražané, kteří by tak získali byty až o třetinu levněji, než je tržní cena. Třetinu bytů by si ponechal magistrát pro účely nájemního bydlení.

Konečná lhůta pro podání nabídek v tendru, který město vypsalo koncem loňského července, byla podle Hofmana 30. června letošního roku. „Ve lhůtě pro podání nabídek nebyly v zadávacím řízení podány žádné nabídky, proto jsme byli podle zákona o zadávání veřejných zakázek povinni v takovém případě zadávací řízení zrušit," uvedl mluvčí. Dodal, že další postup bude záležet na rozhodnutí vedení města.

O pravidlech pro výstavbu podporovaného družstevního bydlení na městských pozemcích se v minulém volebním období vedly dlouhé diskuse, vypsání tendru na první projekt v Radlické schválili tehdejší zastupitelé loni v červnu.

 Záměr měl umožnit budování bytů pro střední třídu za cenově výhodnějších podmínek. Výhodou modelu je podle zástupců magistrátu zejména to, že družstvo nebude muset kupovat pozemek, o jehož cenu se poníží cena projektu.

Parcelu bude moci družstvo odkoupit od města až po splacení úvěru na stavbu. Podporu družstevního bydlení má v programovém prohlášení i současná koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Pirátů a STAN. 


Autor: ČTK

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

Včera v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

Včera v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

26. září 2023 v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Další články
Nahoru