Dnes Sobota - oblacno 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Do tendru na první projekt družstevního bydlení Prahy se nikdo nepřihlásil
Ilustrační foto: ddb.praha.eu

Do tendru na první projekt družstevního bydlení Prahy se nikdo nepřihlásil

Do tendru, ve kterém hlavní město hledalo soukromého partnera pro výstavbu prvního projektu družstevního bydlení na městských pozemcích, se ani po roce od vypsání nikdo nepřihlásil a magistrát jej musel zrušit. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Město v tendru hledalo partnera pro výstavbu dvou bloků domů s až 266 byty v Radlické ulici v Praze 5. Projekt podporovaného družstevního bydlení schválilo vedení metropole v minulém volebním období.

Partner, kterého magistrát hledal, měl společně s městem založit družstvo a následně na městských pozemcích zajistit výstavbu bytových domů. Do družstva by poté vstoupili Pražané, kteří by tak získali byty až o třetinu levněji, než je tržní cena. Třetinu bytů by si ponechal magistrát pro účely nájemního bydlení.

Konečná lhůta pro podání nabídek v tendru, který město vypsalo koncem loňského července, byla podle Hofmana 30. června letošního roku. „Ve lhůtě pro podání nabídek nebyly v zadávacím řízení podány žádné nabídky, proto jsme byli podle zákona o zadávání veřejných zakázek povinni v takovém případě zadávací řízení zrušit," uvedl mluvčí. Dodal, že další postup bude záležet na rozhodnutí vedení města.

O pravidlech pro výstavbu podporovaného družstevního bydlení na městských pozemcích se v minulém volebním období vedly dlouhé diskuse, vypsání tendru na první projekt v Radlické schválili tehdejší zastupitelé loni v červnu.

 Záměr měl umožnit budování bytů pro střední třídu za cenově výhodnějších podmínek. Výhodou modelu je podle zástupců magistrátu zejména to, že družstvo nebude muset kupovat pozemek, o jehož cenu se poníží cena projektu.

Parcelu bude moci družstvo odkoupit od města až po splacení úvěru na stavbu. Podporu družstevního bydlení má v programovém prohlášení i současná koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Pirátů a STAN. 


Autor: ČTK

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru