dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Do Suchdola začíná opět jezdit z Dejvic cyklobus
Do Suchdola začíná opět jezdit z Dejvic cyklobus. Foto: Petr Ludvíček / DPP

Do Suchdola začíná opět jezdit z Dejvic cyklobus

Od pátku 14. dubna bude na vybraných spojích autobusové linky číslo 147 vozit cestující opět cyklobus. Cyklisté s jízdními koly budou moci do cyklobusů nastupovat a vystupovat na vybraných zastávkách. 

Nakládka jízdního kola bude možná v zastávkách Dejvická (přestup z metra) a V Podbabě (přestup z přívozu), vyložení pak v zastávkách Internacionální a Výhledy.

Přeprava kol bude probíhat obdobně jako loni přibližně do konce října. Cyklobus loni v průměru přepravoval 2 až 4 kola denně během týdne, o víkendu to pak bylo 6 až 12 kol.

V pracovní dny bude jako cyklobus fungovat obvykle každý druhý spoj, a to přibližně do 21 hodin. O víkendech bude možné využít cestování s jízdním kolem na všech spojích přibližně do 20:30 hodin. Spoje pro cyklisty jsou v jízdním řádu označeny piktogramem jízdního kola.

Cyklobusy jsou vybavené nosičem na šest jízdních kol, připevněným na zadním čele vozu. Cestující s kolem dá řidiči znamení zdvihnutím ruky, jízdní kolo si naloží sám (za dohledu řidiče) a oznámí řidiči zastávku výstupu.

Řidič následně jízdní kolo uzamkne a předá cestujícímu visačku s číslem držáku. Při výstupu se cestující prokáže visačkou s číslem držáku, řidič kolo odemkne a cestující si ho samostatně vyloží.

Přepravovat lze pouze běžná kola, nikoliv kola s pomocným elektrickým nebo spalovacím pohonem, jednokola, dvoukola a koloběžky, které by nebylo možné na nosič bezpečně upevnit. Z jízdních kol musí být před naložením sejmuta všechna doplňková vybavení (světlomety, brašny, láhve). Přeprava kol je zdarma.


Další články
Nahoru