Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 23. 1. 2022
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Do Stromovky lze od stanice metra Nádraží Holešovice dojít novou zkratkou
Nový průchod do Stromovky. Foto: P7

Do Stromovky lze od stanice metra Nádraží Holešovice dojít novou zkratkou

Návštěvníci Stromovky nebo Výstaviště v Praze 7 mohou využít od stanice metra C Nádraží Holešovice novou zkratku. Veřejný průchod vede areálem bývalé Pražské teplárenské podél trati z ulice Partyzánská k železničnímu podjezdu v ulici Za Elektrárnou.

Obyvatelé i návštěvníci Prahy získali novou zkratku z metra Nádraží Holešovice na Výstaviště a do Stromovky. Veřejný průchod na okraji areálu EP Real Estate (bývalý areál Pražské teplárenské) vede podél trati z ulice Partyzánská 3 k železničnímu podjezdu v ulici Za Elektrárnou.

Příjemná procházka po cestě lemované z jedné strany stromy a z druhé zajímavými industriálními památkami, je přístupná denně od 7 hodin do setmění.

„Nestává se často, že bychom v zastavěné části města mohli otevřít nový průchod, který vede příjemným a neokoukaným prostředím a zároveň zkracuje cestu z MHD na místa, kam denně míří stovky či tisíce lidí. Nám se to ve spolupráci s EP Real Estate povedlo a věřím, že cesta bude dobře sloužit rodinám s dětmi,“ uvedl starosty Prahy 7 Jan Čižinský.

Nový průchod vede přes pozemky bývalého areálu Pražské teplárenské, které byly nyní novým vlastníkem – EP Real Estate ze skupiny Energetického a průmyslového holdingu – po dohodě se sedmou městskou částí otevřeny veřejnosti.

EP Real Estate v letošním roce zrealizovala úpravy tohoto prostoru, zajistila nové branky a oplocení a opravila rozbitý povrch cesty.

„Jsme rádi, že tuto dosud vyčleněnou část Prahy otevíráme a zpřístupňujeme lidem. Je to součástí procesu, jímž by se měl celý tento dosud monofunkční brownfield postupně přetvořit v moderní polyfunkční prostor, který bude začleněn do městského života, od kterého byl dosud odtržen," komentoval Jiří Nováček, místopředseda představenstva EP Real Estate.

Průchod vede od objektu Partyzánská 3 nedaleko stanice MHD Nádraží Holešovice podél trati k bočnímu vstupu do areálu Výstaviště. Této zkratky mohou využít například návštěvníci plaveckého bazénu, Malé sportovní haly, Křižíkovy fontány a dalších míst v blízkosti tohoto vstupu. Pokračovat lze také dále ulicí Za Elektrárnou až do Stromovky.

Nový průchod je otevřen celoročně od 7:00 hodin. Vzhledem k tomu, že není osvětlen, zavírat se bude dle roční doby před setměním. Péči o průchod bude zajišťovat správní a úklidová firma sedmé městské části 7U s.r.o.    


Autor: red

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Další články
Nahoru