Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 1°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Do Stromovky lze od stanice metra Nádraží Holešovice dojít novou zkratkou
Nový průchod do Stromovky. Foto: P7

Do Stromovky lze od stanice metra Nádraží Holešovice dojít novou zkratkou

Návštěvníci Stromovky nebo Výstaviště v Praze 7 mohou využít od stanice metra C Nádraží Holešovice novou zkratku. Veřejný průchod vede areálem bývalé Pražské teplárenské podél trati z ulice Partyzánská k železničnímu podjezdu v ulici Za Elektrárnou.

Obyvatelé i návštěvníci Prahy získali novou zkratku z metra Nádraží Holešovice na Výstaviště a do Stromovky. Veřejný průchod na okraji areálu EP Real Estate (bývalý areál Pražské teplárenské) vede podél trati z ulice Partyzánská 3 k železničnímu podjezdu v ulici Za Elektrárnou.

Příjemná procházka po cestě lemované z jedné strany stromy a z druhé zajímavými industriálními památkami, je přístupná denně od 7 hodin do setmění.

„Nestává se často, že bychom v zastavěné části města mohli otevřít nový průchod, který vede příjemným a neokoukaným prostředím a zároveň zkracuje cestu z MHD na místa, kam denně míří stovky či tisíce lidí. Nám se to ve spolupráci s EP Real Estate povedlo a věřím, že cesta bude dobře sloužit rodinám s dětmi,“ uvedl starosty Prahy 7 Jan Čižinský.

Nový průchod vede přes pozemky bývalého areálu Pražské teplárenské, které byly nyní novým vlastníkem – EP Real Estate ze skupiny Energetického a průmyslového holdingu – po dohodě se sedmou městskou částí otevřeny veřejnosti.

EP Real Estate v letošním roce zrealizovala úpravy tohoto prostoru, zajistila nové branky a oplocení a opravila rozbitý povrch cesty.

„Jsme rádi, že tuto dosud vyčleněnou část Prahy otevíráme a zpřístupňujeme lidem. Je to součástí procesu, jímž by se měl celý tento dosud monofunkční brownfield postupně přetvořit v moderní polyfunkční prostor, který bude začleněn do městského života, od kterého byl dosud odtržen," komentoval Jiří Nováček, místopředseda představenstva EP Real Estate.

Průchod vede od objektu Partyzánská 3 nedaleko stanice MHD Nádraží Holešovice podél trati k bočnímu vstupu do areálu Výstaviště. Této zkratky mohou využít například návštěvníci plaveckého bazénu, Malé sportovní haly, Křižíkovy fontány a dalších míst v blízkosti tohoto vstupu. Pokračovat lze také dále ulicí Za Elektrárnou až do Stromovky.

Nový průchod je otevřen celoročně od 7:00 hodin. Vzhledem k tomu, že není osvětlen, zavírat se bude dle roční doby před setměním. Péči o průchod bude zajišťovat správní a úklidová firma sedmé městské části 7U s.r.o.    


Autor: red

Praha 12 má schválený rozpočet

Dnes ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru