dnes
Středa - zatazeno
14°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
17°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
20°C
Zpravodajství

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Praha 5 – Stodůlky: ve středu 1. května je sraz v 7 hodin před klubem Mlejn. Seznámíte se s ptačími obyvateli pražského sídliště a jeho blízkého okolí. Vede Jiří Novák (tel.: 773 784 835, jiri.n.53@gmail.com).

Vítání ptačího zpěvu v České republice navazuje na tradici založenou v roce 1983 v Birminghamu pod názvem Dawn Chorus Day, kde místní ornitologové přišli s nápadem přivítat vždy první neděli v květnu ptačí zpěv.

Během vycházky ukazují vedoucí exkurzí, co kde létá a zpívá, povídají o určování ptáků, o jejich životě a ochraně.

Na mnoha místech jsou exkurze doprovázeny i u veřejnosti velmi oblíbenými ukázkami kroužkování ptáků, kdy mají účastníci možnost prohlédnout si opeřence zblízka a dozvědět se současně o kroužkování mnoho zajímavostí.

Jinde organizátoři zpestřují své akce přednáškami, výstavkami peří, různými hrami a soutěžemi pro děti, ukázkami a kontrolami ptačích budek, návštěvami záchranných stanic živočichů.

Na vycházku za ptačím zpěvem můžete i do obory Hvězda 5. května, v sobotu 11. května k retenční nádrži Slatina, v sobotu 4. května do Hrnčířů nebo v pátek 3. května do Komořan.


Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

20. května 2019 v 16:50

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst...

Další články
Nahoru