dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Do Staroměstské tržnice se vrátí  tradiční trhy. Za dokumentaci zaplatí Praha skoro 30 milionů!
Do Staroměstské tržnice se po jejím zprovoznění před více než sto lety přemístily trhovkyně z ulic. Zdroj: starapraha.cz

Do Staroměstské tržnice se vrátí tradiční trhy. Za dokumentaci zaplatí Praha skoro 30 milionů!

Praha pokračuje v myšlence přestavět historickou budovu Staroměstské tržnice a vrátit do ní tradiční trhy. V uplynulých dnech zadala zakázku na zhotovení projektové dokumentace za 28 milionů korun.

Tržnice mezi novými bloky domů v Rytířské a Ovocné ulici vznikla na konci 19. století. Bylo zde zhruba 300 stánků. Přemístila se sem většina trhovkyň z Vaječného trhu v Rytířské ulici.

Kolik by měla stát samotná přestavba tržnice, není jasné. Tržnice se nachází ve vnitrobloku ohraničeném ulicemi 28. října, Rytířská, Perlová a Na Můstku. Přízemí památkově chráněné budovy nyní slouží jako nákupní centrum.

Do historické budovy jsou vestavěny jednotlivé obchody a restaurace. Běžnému návštěvníku nákupního centra se tak památková hodnota tržnice připomene jen zdobeným průchodem z Rytířské ulice.

Dál už mohou lidé přes vestavěné stěny a stropy obchodů vidět jen část střešní konstrukce budovy, kterou v jednom místě odhaluje skleněný pohled. Praha chce vestavěné konstrukce odstranit a v budově obnovit stánkový prodej potravin a dalšího sortimentu.

„Navrácený účel stavby umožní obnovit současně i architektonickou hodnotu památkově chráněné stavby," píše v materiálu, který už dřív schválila rada města.


Další články
Nahoru