dnes
Pátek - oblacno
25°C
zítra
Sobota - oblacno
25°C
pozítří
Neděle - zatazeno
25°C
Do školy jezdectví ve Velké Chuchli se po opravě vrátili žáci
Takto vypadala budova školy letos na jaře při probíhající rekonstrukci. Foto: Facebook

Do školy jezdectví ve Velké Chuchli se po opravě vrátili žáci

Žáci se včera po čtyřech letech vrátili z provizorních prostor do budovy Střední školy dostihového sportu a jezdectví ve Velké Chuchli. ČTK o tom informoval magistrát hlavního města. Školu poničila povodeň v roce 2013, která ji zatopila do výšky 2,5 metru. Rekonstrukce objektu stála zhruba 50 milionů korun.

Slavnostního otevření se zúčastnil dostihový jezdec a trenér Josef Váňa. „Je skvělé, že se škola v blízkosti chuchelského závodiště vrací žákům, kteří zde studují jezdectví už více než sedmdesát let," uvedl osminásobný vítěz Velké pardubické.

Při rekonstrukci byla změněna dispozice místností v budově s cílem minimalizovat škody v případě, že by školu v budoucnu zasáhla velká voda znovu. Hlavní budova byla zvýšena o třetí patro, kam byly přemístěny učebny a kanceláře i technické místnosti, kotelna a strojovna výtahu.

Ve druhém patře jsou nově kuchyň s jídelnou a učebna výpočetní techniky. Ve spodních patrech zůstaly levněji vybavené učebny, šatny a pokoje žáků.

„Díky těmto změnám jsou nejhodnotnější části školy nově umístěny nad hladinu povodní," řekla radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Škola se při rekonstrukcích rozrostla o čtyři učebny a kapacita domova mládeže se zvýšila o patnáct lůžek.

Škola nabízí obory, které se zaměřují na jezdectví, ošetřovatelství, chovatelství a trenérství dostihových koní. Pro praktickou výuku je ve školní dostihové stáji k dispozici 30 koní. Školu absolvovalo přes 1000 žáků.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Další články
Nahoru