dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - jasno
3°C
Do školy jezdectví ve Velké Chuchli se po opravě vrátili žáci
Takto vypadala budova školy letos na jaře při probíhající rekonstrukci. Foto: Facebook

Do školy jezdectví ve Velké Chuchli se po opravě vrátili žáci

Žáci se včera po čtyřech letech vrátili z provizorních prostor do budovy Střední školy dostihového sportu a jezdectví ve Velké Chuchli. ČTK o tom informoval magistrát hlavního města. Školu poničila povodeň v roce 2013, která ji zatopila do výšky 2,5 metru. Rekonstrukce objektu stála zhruba 50 milionů korun.

Slavnostního otevření se zúčastnil dostihový jezdec a trenér Josef Váňa. „Je skvělé, že se škola v blízkosti chuchelského závodiště vrací žákům, kteří zde studují jezdectví už více než sedmdesát let," uvedl osminásobný vítěz Velké pardubické.

Při rekonstrukci byla změněna dispozice místností v budově s cílem minimalizovat škody v případě, že by školu v budoucnu zasáhla velká voda znovu. Hlavní budova byla zvýšena o třetí patro, kam byly přemístěny učebny a kanceláře i technické místnosti, kotelna a strojovna výtahu.

Ve druhém patře jsou nově kuchyň s jídelnou a učebna výpočetní techniky. Ve spodních patrech zůstaly levněji vybavené učebny, šatny a pokoje žáků.

„Díky těmto změnám jsou nejhodnotnější části školy nově umístěny nad hladinu povodní," řekla radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Škola se při rekonstrukcích rozrostla o čtyři učebny a kapacita domova mládeže se zvýšila o patnáct lůžek.

Škola nabízí obory, které se zaměřují na jezdectví, ošetřovatelství, chovatelství a trenérství dostihových koní. Pro praktickou výuku je ve školní dostihové stáji k dispozici 30 koní. Školu absolvovalo přes 1000 žáků.


V Praze 5 hořelo auto, příčinou požáru byla závada motoru

Včera ve 21:20

Požár osobního auta v Bošteckého ulici v Praze 5 likvidovali dnes hasiči ze smíchovské stanice pomocí tlakové vody a v dýchací technice. Požár, který způsobil škodu 20 000 korun, byl rychle lokalizován. „Příčinou byla technická závada v motorové části,“ uvedl mluvčí pražských hasičů...

Za web tlumočený pro neslyšící získala Praha 10 Zlatý erb

14. března 2018 v 19:34

Městská část Praha 10 každoročně získává ocenění v soutěži Zlatý erb, v rámci které porota hodnotí nejlepší elektronické služby krajů, měst a obcí. Desátá městská část letos získala dvojí ocenění – v kategorii „nejlepší elektronická služba“ si odnáší dokonce první místo, a to díky projektu pro...

Další články
Nahoru