dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
14°C
pozítří
Pondělí - jasno
14°C
Do školy jezdectví ve Velké Chuchli se po opravě vrátili žáci
Takto vypadala budova školy letos na jaře při probíhající rekonstrukci. Foto: Facebook

Do školy jezdectví ve Velké Chuchli se po opravě vrátili žáci

Žáci se včera po čtyřech letech vrátili z provizorních prostor do budovy Střední školy dostihového sportu a jezdectví ve Velké Chuchli. ČTK o tom informoval magistrát hlavního města. Školu poničila povodeň v roce 2013, která ji zatopila do výšky 2,5 metru. Rekonstrukce objektu stála zhruba 50 milionů korun.

Slavnostního otevření se zúčastnil dostihový jezdec a trenér Josef Váňa. „Je skvělé, že se škola v blízkosti chuchelského závodiště vrací žákům, kteří zde studují jezdectví už více než sedmdesát let," uvedl osminásobný vítěz Velké pardubické.

Při rekonstrukci byla změněna dispozice místností v budově s cílem minimalizovat škody v případě, že by školu v budoucnu zasáhla velká voda znovu. Hlavní budova byla zvýšena o třetí patro, kam byly přemístěny učebny a kanceláře i technické místnosti, kotelna a strojovna výtahu.

Ve druhém patře jsou nově kuchyň s jídelnou a učebna výpočetní techniky. Ve spodních patrech zůstaly levněji vybavené učebny, šatny a pokoje žáků.

„Díky těmto změnám jsou nejhodnotnější části školy nově umístěny nad hladinu povodní," řekla radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Škola se při rekonstrukcích rozrostla o čtyři učebny a kapacita domova mládeže se zvýšila o patnáct lůžek.

Škola nabízí obory, které se zaměřují na jezdectví, ošetřovatelství, chovatelství a trenérství dostihových koní. Pro praktickou výuku je ve školní dostihové stáji k dispozici 30 koní. Školu absolvovalo přes 1000 žáků.


Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Včera v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Včera v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru