dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Do školy jezdectví ve Velké Chuchli se po opravě vrátili žáci
Takto vypadala budova školy letos na jaře při probíhající rekonstrukci. Foto: Facebook

Do školy jezdectví ve Velké Chuchli se po opravě vrátili žáci

Žáci se včera po čtyřech letech vrátili z provizorních prostor do budovy Střední školy dostihového sportu a jezdectví ve Velké Chuchli. ČTK o tom informoval magistrát hlavního města. Školu poničila povodeň v roce 2013, která ji zatopila do výšky 2,5 metru. Rekonstrukce objektu stála zhruba 50 milionů korun.

Slavnostního otevření se zúčastnil dostihový jezdec a trenér Josef Váňa. „Je skvělé, že se škola v blízkosti chuchelského závodiště vrací žákům, kteří zde studují jezdectví už více než sedmdesát let," uvedl osminásobný vítěz Velké pardubické.

Při rekonstrukci byla změněna dispozice místností v budově s cílem minimalizovat škody v případě, že by školu v budoucnu zasáhla velká voda znovu. Hlavní budova byla zvýšena o třetí patro, kam byly přemístěny učebny a kanceláře i technické místnosti, kotelna a strojovna výtahu.

Ve druhém patře jsou nově kuchyň s jídelnou a učebna výpočetní techniky. Ve spodních patrech zůstaly levněji vybavené učebny, šatny a pokoje žáků.

„Díky těmto změnám jsou nejhodnotnější části školy nově umístěny nad hladinu povodní," řekla radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Škola se při rekonstrukcích rozrostla o čtyři učebny a kapacita domova mládeže se zvýšila o patnáct lůžek.

Škola nabízí obory, které se zaměřují na jezdectví, ošetřovatelství, chovatelství a trenérství dostihových koní. Pro praktickou výuku je ve školní dostihové stáji k dispozici 30 koní. Školu absolvovalo přes 1000 žáků.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru