Dnes Čtvrtek - polojasno 26°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Do škol Prahy 4 putovaly antigenní testy
Foto: Praha 4

Do škol Prahy 4 putovaly antigenní testy

Praha 4 v těchto dnech předala základním a středním školám na svém území celkem 34 600 antigenních testů.

„Dostaly je všechny základní a střední školy zřizované naší městskou částí i soukromými subjekty, církvemi anebo hlavním městem. Testy ale posíláme i do Kunratic,“ popsala starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která na průběh distribuce dohlížela.

„Velmi děkuji všem zaměstnancům radnice i škol na území čtyřky, kteří zajistili jak hladkou distribuci testů, tak i samotné náročné testování,“ dodala starostka.

Irena Michalcová, která má v Radě MČ Praha 4 v kompetenci právě školství, věří, že se i díky svědomitému testování podaří udržet prezenční výuku a že nebude nutné vrátit se k online a domácí výuce, tedy k izolaci dětí od učitelů a spolužáků.


Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Včera ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Včera v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru