Dnes Čtvrtek - oblacno 28°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská Praha

Do škol a školek Prahy 1 nastoupilo celkem 809 dětí

Dnes nastoupilo do sedmi mateřských škol Prahy 1 celkem 155 předškoláků. V pěti základních školách zahájilo rotační výuku 654 žáků 1. stupně. Nástup žáků i s testováním byl předem s řediteli příspěvkových organizací pečlivě naplánován podle manuálu MŠMT. Všichni rodiče byli školami osloveni a informace o nástupu jsou přístupné i na webových stránkách jednotlivých mateřských a základních škol. 

„Celý úvodní den proběhl v pořádku a všichni ředitelé, učitelé a vychovatelky se i nadále budou snažit maximálně usnadnit pobyt dětí ve školách. Uvědomujeme si totiž, že návrat k prezenční výuce nebude pro děti po tak dlouhé době vůbec snadný,“ uvedla místostarostka Prahy 1 Eva Špačková, do jejíž gesce spadá školství.

Jediným problémem se v některých případech ukázala být neprůkaznost testů, kdy test neukázal žádný výsledek, a musel tak být opakován. S testováním pomáhali ve třídách asistenti pedagoga i vychovatelky z družin. „Žádná paní učitelka v tom nebyla ponechána sama,“ dodala Eva Špačková s tím, že pomoc s testováním dětí byla umožněna všem rodičům, kteří projevili zájem, a to samozřejmě za dodržení hygienických opatření.

„Chtěla bych jménem zřizovatele poděkovat všem pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům za nasazení při organizaci dnešního dne, ale i rodičům za jejich dosavadní pomoc dětem s distanční výukou,“ uzavřela Eva Špačková.


Dětský den v Metropoli Zličín

Včera ve 20:15

Oslavit se svými dětmi vysvědčení můžete v Metropoli Zličín 30. června od 11 do 14 hodin. Čeká na vás a vaše ratolesti Dětský den plný zábavy.

Pohádka Na Dvorečku: Vojta a strašidla

27. června 2022 ve 21:12

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Dvojka srdcem pošle děti na tábor

23. června 2022 v 07:48

Další žádosti o příspěvky na dětské letní tábory, které byly podány do uzávěrky druhého kola 15. června, schválila na svém jednání správní rada nadačního fondu Dvojka srdcem.

V Praze 14 se bude malovat na chodník

20. června 2022 ve 13:38

Tradiční malování na chodníku se koná ve čtvrtek 30. června od 9 do 11:30 hodin před ZŠ Bratří Venclíků na Černém Mostě, u stanice metra Rajská zahrada. Pro všechny účastníky jsou připraveny barevné křídy a odměny.

Pohádka Na Dvorečku: Zvířátka a medvěd

19. června 2022 ve 21:06

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Den dětí z Ukrajiny

16. června 2022 v 08:23

Nadace Pražské děti ve spolupráci s radnicí Prahy 1 a Nadačním fondem Děti Ukrajiny zvou na Den dětí z Ukrajiny.

Na Palmovce vzniká nová pohádka pro děti

14. června 2022 ve 20:33

V Divadle pod Palmovkou bude mít v polovině června premiéru nová česko-ukrajinská pohádka Kouzelné sny pro děti od 5 do 9 let. Inscenace vzniká ve společné práci českých a ukrajinských umělců, kteří chtějí pohádkou vrátit dětem důvěru ve sny a kouzla. 

Další články
Nahoru