dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Do sklepů magistrátu zatéká, z konstrukce odpadávají kusy výztuže. Suterén čeká oprava
Magistrátní budova na náměstí Franze Kafky (uprostřed). Suterén čeká oprava. Vlevo je hlavní budova úřadu s vchodem z Mariánského náměstí. Foto: virtualni.praha.eu

Do sklepů magistrátu zatéká, z konstrukce odpadávají kusy výztuže. Suterén čeká oprava

Pražský magistrát vypsal veřejnou zakázku na opravu suterénu budovy svého úřadu na náměstí Franze Kafky v Praze 1. Zrekonstruována bude konstrukce, která zasahuje zpod budovy pod chodník na náměstí a která je ve velmi špatném stavu.

Vyplývá to ze seznamu magistrátních zakázek. Kolik bude rekonstrukce stát a jak dlouho bude trvat, bude jasné, až úředníci vyberou vítěze z došlých nabídek.

Železobetonové stropy v podzemí magistrátní budovy chrání pozůstatky románské zástavby v Platnéřské a Kaprově ulici a na Kafkově náměstí. „V současné době dochází v některých částech k zatékání do prostor sklepů a ke zjevné degradaci železobetonových konstrukcí," píše se v textu zadání zakázky. Z konstrukce podle dokumentu odpadávají i kusy krycích vrstev výztuže.

Po vybrané firmě bude magistrát chtít, aby vybourala železobetonovou konstrukci stropů s průvlaky. Na svislé železobetonové průvlaky a stěny následně chemickými kotvami přichytí nové nosné prvky.

Zároveň bude doplněna mezi stropem a chodníkem nová hydroizolace a tepelná izolace. Rozhodujícími kritérii při výběru vítěze budou cena a délka trvání prací. Své nabídky mohou firmy městu zasílat do 15. května.


Další články
Nahoru