Dnes Úterý - prehanky-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 21°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Do Senátu budou v Praze za TOP 09 kandidovat Pirk a Růžička
Kardiochirurg Jan Pirk vstupuje do politiky. Foto: Facebook

Do Senátu budou v Praze za TOP 09 kandidovat Pirk a Růžička

Výkonný výbor TOP 09 schválil první kandidáty pro letošní volby do Senátu. Kandidovat bude v obvodu č. 22 – Praha 10, Dubeč, Štěrboholy kardiochirurg a emeritní přednosta Kardiocentra IKEM Jan Pirk a v obvodu č. 25 – Praha 6 první místopředseda Senátu Jiří Růžička. Informoval o tom mluvčí strany Jan Kocourek. První kolo senátních voleb se koná 23. a 24. září, případné druhé o týden později. 

Ambicí TOP 09 je i nadále rozvíjet spolupráci s koaličními partnery pod značkou SPOLU. To platí nejenom pro letošní volby do Senátu, ale tak pro volby komunální. Další kandidáty bude postupně schvalovat výkonný výbor TOP 09 v nadcházejícího týdnech.

„O kandidatuře do Senátu jsem přemýšlel mnoho let. Už kdysi mi ji nabízel první předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a jakkoli si ho vážím, nakonec jsem jeho nabídku odmítnul, protože jsem se chtěl naplno věnovat kardiochirurgii a vedení kliniky. Nabídka se opakovala o pár let později od Jiřího Pospíšila, i tehdy jsem ji ale musel ze stejných důvodů odmítnout. Teprve když přišla nabídka před několika měsíci potřetí, byl jsem si jistý, že je vhodný čas do politiky konečně vstoupit,“ uvedl kandidát do Senátu Jan Pirk.

„O politiku se zajímám celý život, ale skutečnou láskou vždycky byla medicína. Po padesáti letech léčení a operování mám pocit, že co mi lékařství dalo, jsem snad už vrátil svým pacientům a rád bych teď dlouholeté zkušenosti uplatnil v práci pro celou společnost. Čím lepší zdravotnictví budeme mít, tím zdravější, spokojenější a šťastnější všichni budeme,“ dodal.

„V poslední letech Senát prokazuje svůj význam a nezastupitelnou roli v ochraně svobody, demokracie a ústavnosti, protože takové jeho složení je. Jsem proto rád, že v případě obhajoby senátorského mandátu se mi dostává podpory koalice SPOLU. V době, kdy prezidentskou funkci zastává člověk napojený na Rusko bez respektu k české Ústavě a kdy v Poslanecké sněmovně vedle sebe stojí populistické SPD a hnutí ANO, považuji spojování demokratických stran za mimořádně důležité," řekl 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička, který mandát obhajuje.


Autor: puc

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru