Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Do Senátu budou v Praze za TOP 09 kandidovat Pirk a Růžička
Kardiochirurg Jan Pirk vstupuje do politiky. Foto: Facebook

Do Senátu budou v Praze za TOP 09 kandidovat Pirk a Růžička

Výkonný výbor TOP 09 schválil první kandidáty pro letošní volby do Senátu. Kandidovat bude v obvodu č. 22 – Praha 10, Dubeč, Štěrboholy kardiochirurg a emeritní přednosta Kardiocentra IKEM Jan Pirk a v obvodu č. 25 – Praha 6 první místopředseda Senátu Jiří Růžička. Informoval o tom mluvčí strany Jan Kocourek. První kolo senátních voleb se koná 23. a 24. září, případné druhé o týden později. 

Ambicí TOP 09 je i nadále rozvíjet spolupráci s koaličními partnery pod značkou SPOLU. To platí nejenom pro letošní volby do Senátu, ale tak pro volby komunální. Další kandidáty bude postupně schvalovat výkonný výbor TOP 09 v nadcházejícího týdnech.

„O kandidatuře do Senátu jsem přemýšlel mnoho let. Už kdysi mi ji nabízel první předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a jakkoli si ho vážím, nakonec jsem jeho nabídku odmítnul, protože jsem se chtěl naplno věnovat kardiochirurgii a vedení kliniky. Nabídka se opakovala o pár let později od Jiřího Pospíšila, i tehdy jsem ji ale musel ze stejných důvodů odmítnout. Teprve když přišla nabídka před několika měsíci potřetí, byl jsem si jistý, že je vhodný čas do politiky konečně vstoupit,“ uvedl kandidát do Senátu Jan Pirk.

„O politiku se zajímám celý život, ale skutečnou láskou vždycky byla medicína. Po padesáti letech léčení a operování mám pocit, že co mi lékařství dalo, jsem snad už vrátil svým pacientům a rád bych teď dlouholeté zkušenosti uplatnil v práci pro celou společnost. Čím lepší zdravotnictví budeme mít, tím zdravější, spokojenější a šťastnější všichni budeme,“ dodal.

„V poslední letech Senát prokazuje svůj význam a nezastupitelnou roli v ochraně svobody, demokracie a ústavnosti, protože takové jeho složení je. Jsem proto rád, že v případě obhajoby senátorského mandátu se mi dostává podpory koalice SPOLU. V době, kdy prezidentskou funkci zastává člověk napojený na Rusko bez respektu k české Ústavě a kdy v Poslanecké sněmovně vedle sebe stojí populistické SPD a hnutí ANO, považuji spojování demokratických stran za mimořádně důležité," řekl 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička, který mandát obhajuje.


Autor: puc

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru