Dnes Pondělí - snih 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Do šachty ve spalovně vysypal popelářský vůz s odpadky i bezdomovce
Drapáky nabírají odpad a přemisťují ho do násypek spalovacích kotlů. Foto: Jan Puci

Do šachty ve spalovně vysypal popelářský vůz s odpadky i bezdomovce

O velkém štěstí může hovořit zhruba šedesátiletý muž bez domova, který skončil i odpadky v šachtě malešické spalovny. I když takové případy končívají i tragicky, v tomto případě se podařilo muže zachránit, a navíc bez větší újmy na zdraví.

bezdomovec-spalovna Bezdomovec se pravděpodobně rozhodl přečkat mrazivé počasí v kontejneru na směsný odpad. Popeláři ho pak odvezli i s odpadky. Muž měl štěstí, že ho nerozdrtil lis uvnitř vozu, který je používán k tomu, aby se podařilo naráz odvézt větší množství odpadků.

Štěstěna při něm stála i v momentě, kdy byl popelářský vůz vyprazdňován ve spalovně v Malešicích. Při pádu do dvacet metrů hluboké šachty utrpěl pouze drobná poranění.

„Pomocí lezecké techniky jsme ho vyprostili na povrch a předali záchranářům,“ uvedli pražští hasiči na twitteru. „Zhruba šedesátiletého muže záchranáři prohlédli, utrpěl jen odřeniny. Následně jej transportovali do zdravotnického zařízení,“ uvedla pražská záchranka na twitteru.

Před třemi lety do šachty ve spalovně spadl dělník obshuhy. Poranil si při tom nohu a zhmoždil hrudník.

Tady končí komunální odpad, mění se na energii pro Pražany

Ne všechny podobné případy mají šťastný konec. Někteří lidé zemřeli nebo se vážně zranili, když se zaklínili v kontejnerech na elektroodpad či textil.

Před pár lety se například muž zaklínil v kontejneru na oděvy tak nešťastně, že se udusil vlastní vahou, když se snažil obsah nádoby vytáhnout.


První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru