Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Do šachty ve spalovně vysypal popelářský vůz s odpadky i bezdomovce
Drapáky nabírají odpad a přemisťují ho do násypek spalovacích kotlů. Foto: Jan Puci

Do šachty ve spalovně vysypal popelářský vůz s odpadky i bezdomovce

O velkém štěstí může hovořit zhruba šedesátiletý muž bez domova, který skončil i odpadky v šachtě malešické spalovny. I když takové případy končívají i tragicky, v tomto případě se podařilo muže zachránit, a navíc bez větší újmy na zdraví.

bezdomovec-spalovna Bezdomovec se pravděpodobně rozhodl přečkat mrazivé počasí v kontejneru na směsný odpad. Popeláři ho pak odvezli i s odpadky. Muž měl štěstí, že ho nerozdrtil lis uvnitř vozu, který je používán k tomu, aby se podařilo naráz odvézt větší množství odpadků.

Štěstěna při něm stála i v momentě, kdy byl popelářský vůz vyprazdňován ve spalovně v Malešicích. Při pádu do dvacet metrů hluboké šachty utrpěl pouze drobná poranění.

„Pomocí lezecké techniky jsme ho vyprostili na povrch a předali záchranářům,“ uvedli pražští hasiči na twitteru. „Zhruba šedesátiletého muže záchranáři prohlédli, utrpěl jen odřeniny. Následně jej transportovali do zdravotnického zařízení,“ uvedla pražská záchranka na twitteru.

Před třemi lety do šachty ve spalovně spadl dělník obshuhy. Poranil si při tom nohu a zhmoždil hrudník.

Tady končí komunální odpad, mění se na energii pro Pražany

Ne všechny podobné případy mají šťastný konec. Někteří lidé zemřeli nebo se vážně zranili, když se zaklínili v kontejnerech na elektroodpad či textil.

Před pár lety se například muž zaklínil v kontejneru na oděvy tak nešťastně, že se udusil vlastní vahou, když se snažil obsah nádoby vytáhnout.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Další články
Nahoru