Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Do rvačky na hlavním nádraží se zapojili opilí členové ostrahy, nadýchali skoro dvě promile
Ke konfliktu došlo zhruba v těchto místech před vstupem do haly hlavního nádraží. Foto: Jan Puci

Do rvačky na hlavním nádraží se zapojili opilí členové ostrahy, nadýchali skoro dvě promile

Posily si musela nad sobotním ránem přivolat hlídka strážníků, která jela původně řešit opilého muže do haly hlavního nádraží. Před budovou nádraží vznikl totiž konflikt mezi ním a bezpečnostní agenturou. Dva její pracovníci byli taktéž pod vlivem alkoholu. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Po čtvrté hodině ráno byla vyslána hlídka strážníků na žádost ostrahy do haly hlavního nádraží, kde se měl u pokladen vyskytovat opilý muž, který nehodlal místo opustit, a pracovníci bezpečnostní agentury si s ním nevěděli rady.

„Přestože byli strážníci na místě v rekordním čase, do haly ani nevstoupili. U vstupu narazili na skupinku mužů, kteří se fyzicky napadali. Za pomoci donucovacích prostředků muže od sebe oddělili a situaci uklidnili,“ popsala zákrok Seifertová.

Strážníci podle ní následně všechny výtržníky ztotožnili a provedli u nich dechovou zkoušku. Z civilistů byl pod vlivem jeden muž, který nadýchal 1,76 promile.

„Dva zaměstnanci ostrahy měli také test pozitivní s výsledky 1,97 a 1,98 promile. Přestupky se nyní bude zabývat správní orgán a o události byla vyrozuměna také státní policie,“ dodala mluvčí městské policie.


Autor: Jan Puci

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru