Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Do rvačky na hlavním nádraží se zapojili opilí členové ostrahy, nadýchali skoro dvě promile
Ke konfliktu došlo zhruba v těchto místech před vstupem do haly hlavního nádraží. Foto: Jan Puci

Do rvačky na hlavním nádraží se zapojili opilí členové ostrahy, nadýchali skoro dvě promile

Posily si musela nad sobotním ránem přivolat hlídka strážníků, která jela původně řešit opilého muže do haly hlavního nádraží. Před budovou nádraží vznikl totiž konflikt mezi ním a bezpečnostní agenturou. Dva její pracovníci byli taktéž pod vlivem alkoholu. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Po čtvrté hodině ráno byla vyslána hlídka strážníků na žádost ostrahy do haly hlavního nádraží, kde se měl u pokladen vyskytovat opilý muž, který nehodlal místo opustit, a pracovníci bezpečnostní agentury si s ním nevěděli rady.

„Přestože byli strážníci na místě v rekordním čase, do haly ani nevstoupili. U vstupu narazili na skupinku mužů, kteří se fyzicky napadali. Za pomoci donucovacích prostředků muže od sebe oddělili a situaci uklidnili,“ popsala zákrok Seifertová.

Strážníci podle ní následně všechny výtržníky ztotožnili a provedli u nich dechovou zkoušku. Z civilistů byl pod vlivem jeden muž, který nadýchal 1,76 promile.

„Dva zaměstnanci ostrahy měli také test pozitivní s výsledky 1,97 a 1,98 promile. Přestupky se nyní bude zabývat správní orgán a o události byla vyrozuměna také státní policie,“ dodala mluvčí městské policie.


Autor: Jan Puci

Agresivní muž napadl strážníka

Dnes v 15:41

Na křižovatce ulic Dušní a Bílkova hlídkující strážník zaregistroval mávání a volání o pomoc. Ve skupince mužů jeden napadal druhého. Vedle slovních útoků došlo i na rány pěstí.

Muž stál v okně a za nohu ho držela partnerka

1. února 2023 v 16:37

Minulý týden zasahovali policisté v Novodvorské ulici v Praze 4, kde chtěl muž spáchat sebevraždu skokem z pátého patra. Když přijeli na místo, tak zjistili, že muž stojí v okně a za nohu ho drží jeho partnerka.

Posprejovali viadukt na Holešovickém nádraží a utekli

1. února 2023 v 16:18

Autohlídka strážníků si v Partyzánské ulici v Praze 7 povšimla dvojice mužů, kteří sprejovali na betonovou konstrukci viaduktu. Muži na zákonné výzvy nereagovali a dali se na útěk.

Telefon za volantem a uprchlý vězeň

1. února 2023 ve 12:32

V pondělí před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici strážníci zastavili žlutou dodávku, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl....

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

31. ledna 2023 v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

31. ledna 2023 v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Další články
Nahoru