Dnes Neděle - oblacno 0°C
Zítra Pondělí - zatazeno 1°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v PrazeVíkendové tipy

Do Riegrových sadů na kluziště

Oblíbená letní zahrádka na Vinohradech poprvé v historii ožila i během zimy. Návštěvníci si mohou v parku užít i atmosféru vánočních řemesel a pochutin, nebo si zabruslit.

Jídla a nápoje jsou nabízeny ve výdejních okénkách. Prodej alkoholu podléhá aktuálním vládním opatřením. Svařené víno, punč a čepované pivo si tak každý musí odnést domů, ale horkou čokoládu, trdelník nebo pečené kaštany si lze vychutnat i během procházky přírodou.

Hlavní atrakcí je kluziště a rozloze 200 m2, otevřeno je denně od 14 do 20 hodin, které je sestaveno švýcarskou ekologickou technologií. K dispozici je i služba broušení bruslí. Bezpečnost a organizace je zajištěna předprodejním systémem vstupenek.

Na provoz vánočního areálu dohlíží profesionální covid koordinátor a informuje návštěvníky o aktuálních opatřeních.

Řemesla je možné nejen obdivovat, ale některá si i vyzkoušet nebo odnést si výrobky domů. Na místě je tradiční umělecká kovárna, výrobna adventních věnců a ozdoby z českých skláren.

Během nadcházející třetí adventní neděle proběhne na místě výroba dřevěného betlému s postavami v životní velikosti.Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Kam za betlémy v Praze 1: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

23. prosince 2020 v 19:32

Po pádu komunismu a vrácení kláštera premonstrátům vytvořil Strahovský betlém na prosbu opata Michaela Pojezdného Jan Florian (1921–2007).

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku

18. prosince 2020 v 08:58

V sobotu 19. prosince vás čekají čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku, které jsou zároveň poslední v tomto roce.

Další články
Nahoru