Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v PrazeVíkendové tipy

Do Riegrových sadů na kluziště

Oblíbená letní zahrádka na Vinohradech poprvé v historii ožila i během zimy. Návštěvníci si mohou v parku užít i atmosféru vánočních řemesel a pochutin, nebo si zabruslit.

Jídla a nápoje jsou nabízeny ve výdejních okénkách. Prodej alkoholu podléhá aktuálním vládním opatřením. Svařené víno, punč a čepované pivo si tak každý musí odnést domů, ale horkou čokoládu, trdelník nebo pečené kaštany si lze vychutnat i během procházky přírodou.

Hlavní atrakcí je kluziště a rozloze 200 m2, otevřeno je denně od 14 do 20 hodin, které je sestaveno švýcarskou ekologickou technologií. K dispozici je i služba broušení bruslí. Bezpečnost a organizace je zajištěna předprodejním systémem vstupenek.

Na provoz vánočního areálu dohlíží profesionální covid koordinátor a informuje návštěvníky o aktuálních opatřeních.

Řemesla je možné nejen obdivovat, ale některá si i vyzkoušet nebo odnést si výrobky domů. Na místě je tradiční umělecká kovárna, výrobna adventních věnců a ozdoby z českých skláren.

Během nadcházející třetí adventní neděle proběhne na místě výroba dřevěného betlému s postavami v životní velikosti.Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Sobota: Koncert pro Josefa II.

8. března 2021 ve 12:51

Při online přenose ze sálu Libeňského zámku v Praze 8 zazní dobové skladby od W. A. Mozarta a jeho současníků.

Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Kam za betlémy v Praze 1: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

23. prosince 2020 v 19:32

Po pádu komunismu a vrácení kláštera premonstrátům vytvořil Strahovský betlém na prosbu opata Michaela Pojezdného Jan Florian (1921–2007).

Další články
Nahoru