dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Do restaurací a k obchodníkům v tržnici mířilo zapáchající maso
Zadržené zapáchající maso. Foto: SVS

Do restaurací a k obchodníkům v tržnici mířilo zapáchající maso

Státní veterinární zpráva (SVS) zadržela při kontrole auta, zásobujícího prodejce a restaurace v pražské tržnici SAPA, celkem 170 kilogramů masa, vnitřností, krve a masných výrobků. Naměřená teplota masa byla mnohonásobně vyšší, než je povoleno, a produkty jevily smyslové změny a zapáchaly. Přepravce navíc neměl žádné doklady o původu masa.

Teplota masa naměřená při kontrole provedené dosahovala 24 °C. Teplota skladovaného syrového vepřového masa přitom dle platných předpisů nesmí přesáhnout 7 °C, u vnitřností pak dokonce 3 °C.

Kontrolovaný muž bude muset zadrženou zásilku na své náklady nechat neškodně zlikvidovat. O pokutě rozhodne správní řízení. Z důvodu ohrožení zdraví spotřebitelů bylo převážené zboží znehodnoceno barvou.

Kontroly tržnice SAPA jsou letos prováděny častěji, a to především na základě podnětů od police. Není to zdaleka první průšvih tohoto trhu, který souvisí s libušskou tržnicí, ve které dominují vietnamští podnikatelé.

Opakovaně byl letos odhalen vietnamský obchodník z Vestce, který za nevhodných podmínek skladoval a dopravoval do provozoven v tržnici živočišné produkty.

Zjištěním závad letos skončily také všechny čtyři kontroly zaměřené na masné produkty a vejce provedené v jiné asijské tržnici v ulici Tiskařská v Praze 10. Zjištěné závady jsou řešeny ve správním řízení.


Další krátké zprávy
Nahoru