Dnes Sobota - oblacno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Do rekonstrukcí školních budov Praha 10 letos investuje 120 milionů korun
Mateřská škola Bajkalská se dočká navýšení kapacit. Foto: msbajkalska.cz

Do rekonstrukcí školních budov Praha 10 letos investuje 120 milionů korun

Největší investiční akcí, od jejíž přípravy a následně i realizace se letos za přispění magistrátu pustí Praha 10, je rekonstrukce radnice ve Vršovicích.

„Největší investiční akce v historii celé městské části se rozběhne na přelomu let letošního a příštího roku a v současné době ji intenzivně připravujeme. Budova radnice ze 70. let minulého století je ve velmi neutěšeném stavu a kompletní opravu nutně potřebuje,“ sdělila radní desáté městské části Lucie Sedmihradská (VLASTA), do jejíž kompetencí patří finance, rozpočet, dotace a participativní rozpočet Prahy 10.

Celkové odhadované náklady na samotnou rekonstrukci jsou 915 milionů korun, v letošním rozpočtu počítá městská část s dvaceti miliony, jež hodlá zejména využít na dopracování projektové dokumentace. V rozpočtu nechybí ani náklady na stěhování úřadu do náhradních prostor.

„Přes aktuální složitou situaci se nám podařilo připravit proinvestiční rozpočet, který schválilo prosincové zastupitelstvo městské části. Na investice půjde čtvrtina celkových výdajů,“ podotkla radní Sedmihradská.

Do oprav a rekonstrukcí desítky let starých školních budov plánuje Praha 10 letos investovat 120 milionů korun, připravuje především navýšení kapacit MŠ Bajkalská a rekonstrukci MŠ U Vršovického nádraží.

„Celkem 118 milionů korun vynaložíme na druhou etapu rekonstrukce Polikliniky Malešice, která bude kompletně hotová na začátku příštího roku," dodala.


Autor: Jan Puci

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru