Dnes Pondělí - snih 0°C
Zítra Úterý - snih 1°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Do rekonstrukcí školních budov Praha 10 letos investuje 120 milionů korun
Mateřská škola Bajkalská se dočká navýšení kapacit. Foto: msbajkalska.cz

Do rekonstrukcí školních budov Praha 10 letos investuje 120 milionů korun

Největší investiční akcí, od jejíž přípravy a následně i realizace se letos za přispění magistrátu pustí Praha 10, je rekonstrukce radnice ve Vršovicích.

„Největší investiční akce v historii celé městské části se rozběhne na přelomu let letošního a příštího roku a v současné době ji intenzivně připravujeme. Budova radnice ze 70. let minulého století je ve velmi neutěšeném stavu a kompletní opravu nutně potřebuje,“ sdělila radní desáté městské části Lucie Sedmihradská (VLASTA), do jejíž kompetencí patří finance, rozpočet, dotace a participativní rozpočet Prahy 10.

Celkové odhadované náklady na samotnou rekonstrukci jsou 915 milionů korun, v letošním rozpočtu počítá městská část s dvaceti miliony, jež hodlá zejména využít na dopracování projektové dokumentace. V rozpočtu nechybí ani náklady na stěhování úřadu do náhradních prostor.

„Přes aktuální složitou situaci se nám podařilo připravit proinvestiční rozpočet, který schválilo prosincové zastupitelstvo městské části. Na investice půjde čtvrtina celkových výdajů,“ podotkla radní Sedmihradská.

Do oprav a rekonstrukcí desítky let starých školních budov plánuje Praha 10 letos investovat 120 milionů korun, připravuje především navýšení kapacit MŠ Bajkalská a rekonstrukci MŠ U Vršovického nádraží.

„Celkem 118 milionů korun vynaložíme na druhou etapu rekonstrukce Polikliniky Malešice, která bude kompletně hotová na začátku příštího roku," dodala.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Dnes ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru