Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Do rekonstrukcí školních budov Praha 10 letos investuje 120 milionů korun
Mateřská škola Bajkalská se dočká navýšení kapacit. Foto: msbajkalska.cz

Do rekonstrukcí školních budov Praha 10 letos investuje 120 milionů korun

Největší investiční akcí, od jejíž přípravy a následně i realizace se letos za přispění magistrátu pustí Praha 10, je rekonstrukce radnice ve Vršovicích.

„Největší investiční akce v historii celé městské části se rozběhne na přelomu let letošního a příštího roku a v současné době ji intenzivně připravujeme. Budova radnice ze 70. let minulého století je ve velmi neutěšeném stavu a kompletní opravu nutně potřebuje,“ sdělila radní desáté městské části Lucie Sedmihradská (VLASTA), do jejíž kompetencí patří finance, rozpočet, dotace a participativní rozpočet Prahy 10.

Celkové odhadované náklady na samotnou rekonstrukci jsou 915 milionů korun, v letošním rozpočtu počítá městská část s dvaceti miliony, jež hodlá zejména využít na dopracování projektové dokumentace. V rozpočtu nechybí ani náklady na stěhování úřadu do náhradních prostor.

„Přes aktuální složitou situaci se nám podařilo připravit proinvestiční rozpočet, který schválilo prosincové zastupitelstvo městské části. Na investice půjde čtvrtina celkových výdajů,“ podotkla radní Sedmihradská.

Do oprav a rekonstrukcí desítky let starých školních budov plánuje Praha 10 letos investovat 120 milionů korun, připravuje především navýšení kapacit MŠ Bajkalská a rekonstrukci MŠ U Vršovického nádraží.

„Celkem 118 milionů korun vynaložíme na druhou etapu rekonstrukce Polikliniky Malešice, která bude kompletně hotová na začátku příštího roku," dodala.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru