dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Pátek - snih-dest
3°C
Do rekonstrukce parku Kampa půjde letos přes 16 milionů
Park Kampa. Foto: Jindřich Dvořák

Do rekonstrukce parku Kampa půjde letos přes 16 milionů

Jaké parkové úpravy a rekonstrukce plánuje Praha 1 pro letošní rok? Práce proběhnou v parku Kampa, na Alšově nábřeží i v odpočinkové zachradě v Jirchářích.

Předpokládané náklady rekonstrukce parku Kampa včetně zdi (nezbytné úpravy zdi mezi Lichtenštejnským palácem a U Sovových mlýnů 5 v parku Kampa) jsou na letošní rok 16,5 milionu korun.

„Na Alšově nábřeží (levá strana) dojde k úpravám prostranství ve vazbě na instalaci pomníku Jana Palacha. Předpokládané náklady jsou čtyři miliony korun. Za 2,6 milionu korun bude upravena odpočinková zahrada ve vnitrobloku v Jirchářích,“ uvedl sociální demokrat Daniel Hodek, 1. zástupce starosty první městské části.

Městská část Praha 1 má ve své správě 21 parků – Park na Klárově, Park Holubička, Vojanovy sady, Nosticova zahrada, Park Kampa, Parčík v Jelení ulici, Střelecký ostrov, Park na Smetanově nábřeží, Park na Staroměstském náměstí, Parčík v Pařížské ulici, Alšovo nábřeží, Palachovo náměstí, Park na Františku, Vrchlického sady, Park na nábřeží Ludvíka Svobody, Čelakovského sady, Slovanský ostrov – Žofín, Parčík na Senovážném náměstí, Parčík v Petrské ulici, Parčík u Jindřišské věže, Františkánská zahrada.

Ve kterých parcích v Praze 1 je povolen volný pohyb psů? V parku Kampa, ve vyhrazených částech Vrchlického sadů, ve vnější části parku Lannova a v parčíku v Jelení ulici. Zákaz vstupu mají psi do Vojanových sadů a Františkánské zahrady. V ostatních parcích se smí psi pohybovat jen na vodítku. „Žádné změny v těchto pravidlech se zatím nechystají,“ dodal Daniel Hodek. Volný pohyb psů je povolen i na Petříně.


Autor: Dalibor Kracík

Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru