dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Pátek - snih-dest
3°C
Zpravodajství

Do rekonstrukce Bělohorské ulice v Praze 6 se zapojí veřejnost

Bělohorská ulice je klíčovým veřejným prostranstvím Prahy 6 a místem se značným potenciálem pro rozvoj. Koncepční studie, která v nejbližších měsících vznikne, pomůže vytvořit konkurenceschopnější a příjemnější ulici.

Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR Praha) ve spolupráci s městskou částí Praha 6 zpracovává koncepční studii, která poslouží jako podklad pro budoucí revitalizaci ulice. Napomůže ke koordinaci jednotlivých investičních záměrů tak, aby realizované zásahy odpovídaly významu ulice a reagovaly na současné potřeby obyvatel města.

„Koncepční studie naváže na rekonstrukci tramvajové trati a tramvajových zastávek z loňského roku. Tehdy sice došlo k výměně kolejí, nevznikla však celková koncepce, která by vytvářela kvalitnější a přívětivější veřejná prostranství pro obyvatele této ulice,“ říká mluvčí IPR Adam Švejda.

Nyní se proto architekti, urbanisté a další odborníci zaměří na smysluplnou obnovu navazujících veřejných prostranství, která by se stala příjemným místem pro setkávání. Jedná se o úsek od Patočkovy ulice až po Dlabačov. V úseku Patočkova – Pod Královkou již výměna kolejí proběhla, navazující úsek po Dlabačov čeká rekonstrukce až v dalších letech.

Kvalitnější a přívětivější veřejná prostranství 
 

V rámci rekonstrukce budou například upraveny chodníky, které budou rozšířeny a vydlážděny, doplněny nebo vyměněny lavičky, stojany na kola a další mobiliář. Zlepší se i podmínky pro umístění restauračních předzahrádek. Pro zjednodušení přecházení z jedné strany ulice na druhou budou přidány přechody, ulice bude celkově dopravně zklidněna a zavedena budou bezbariérová opatření.

Koncepční studie prověří i možnost výsadby nových stromů, kterými by byla doplněna kaštanová alej. To jsou jen některá z doporučení Manuálu tvorby veřejných prostranství, ze kterého bude rekonstrukce vycházet.

Město zapojí občany

Rekonstrukce se neobejde bez většího zapojení občanů, kteří v ulici bydlí nebo ji navštěvují. „Občanská účast bude mít dvě fáze. V první budou aktualizovány a doplněny výsledky participace z předchozích let. Dále bude doplněno hodnocení současného stavu a zjišťovány aktuální potřeby uživatelů Bělohorské ulice. V druhé fázi po vytvoření koncepční studie budou mít občané možnost návrh okomentovat,“ doplnil Švejda.

Jedním z konkrétních způsobů, jak se občané mohou zapojit, je vyplnění dotazníku. K dispozici je v on-line podobě (www.iprpraha.cz/belohorska-dotaznik) nebo v tištěné verzi na jednom z 8 sběrných míst v okolí Bělohorské ulice. Vyplněné dotazníky je třeba odevzdat do 14. 10. 2015.

Sběrná místa

Drogerie DM/  Bělohorská 212/130 | KD Kaštan/ Bělohorská 201/150 | Informační kancelář MČ Praha 6 / Bělohorská 1655/110 | Jídelna Bělohorská „U Slávisty“ / Bělohorská 1688/122 | Prodejna Billa / 8. listopadu 228/1a | ZŠ Marjánka/ Bělohorská 417/52

Další možnost vyjádřit svůj názor mohou občané na sousedských setkáních:

Sobota 10. října v 10.00 hodin | CYKLOVYJÍŽĎKA

sraz před objektem Armády ČR | Dlabačov 120/2

Sobota 10. října v 14.00 hodin | KOMUNITNÍ VYCHÁZKA

sraz před KC Kaštan | Bělohorská 150, Praha 6

Pondělí 12. října v 18.00 hodin | SETKÁNÍ ŽIVNOSTNÍKŮ

jídelna ZŠ Marjánka | Bělohorská 52, Praha 6 (vstup z boku z ul. Pod Marjánkou)

Úterý 13. října v 18.00 hodin | SOUSEDSKÉ SETKÁNÍ NAD MAPOU

jídelna ZŠ Marjánka | Bělohorská 52, Praha 6 (vstup z boku z ul. Pod Marjánkou)


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru