dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Do psa zamilovaná koza se vzteká, možná si nakonec prosadí svou
Koza je na psa fixována. Foto: MP

Do psa zamilovaná koza se vzteká, možná si nakonec prosadí svou

Dva nové nájemníky, kteří se od sebe na krok nehnou, má útulek městské policie v pražské Troji. Do útulku je svým autem přivezla žena, která si psa a kozy všimla v Lysolajích, když projížděla ulicí Štěpničná. Pes s kozou pobíhal v příkopu vedle silnice.

Protože se bála, aby psa někdo nesrazil, zastavila a pokusila se ho k sobě přivolat. To se jí po malé chvilce podařilo. K jejímu překvapení k ní přiběhla také koza. Když se snažila psa naložit do auta, koza se od něj odmítala vzdálit a důsledně vyžadovala jeho společnost.

Nakonec je naložila to auta oba a odvezla je do útulku. Obě zvířata absolvovala vstupní veterinární prohlídku a byla ošetřena proti vnitřním a vnějším parazitům. Jeden a půl roku starý pes se jmenuje Pongo a byl očipován na Slovensku.

pes-a-koza-clanek-nahled Koza nebyla ani očipována ani označena ušními známkami, proto ji ošetřovatelé označili. Jedná se o kozu pravděpodobně holandského zakrslého plemene starou přibližně sedm měsíců. Po prohlídce ošetřovatelé umístili psa do kotce a kozu do ZOO koutku.

Podle zaměstnanců útulku nese koza rozdělení velmi těžce. Po zavření do chlívku vztekle mečí, převrací misky a dožaduje se přítomnosti psa. Zaměstnanci uvažují o tom, že je ubytují společně. Zatím je jen společně venčí. Koza je na psa silně fixována. Následuje ho na každém kroku.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru