dnes
Neděle - oblacno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Do projektu Linka bezpečí ve vaší třídě se zapojí i pražské základní školy
Žáci ve věku od 7 do 15 let se v rámci dvouhodinového vyučovacího bloku seznamují s možnými způsoby řešení náročných životních situací. Foto: archiv LB

Do projektu Linka bezpečí ve vaší třídě se zapojí i pražské základní školy

Linka bezpečí obnovila projekt „Linka bezpečí ve vaší třídě", který formou kurzů pořádaných na základních školách po celé České republice pomáhá dětem hledat řešení krizových situací v interaktivní podobě na předem vybrané téma.

Projekt probíhá v interaktivních a zážitkově koncipovaných blocích na předem vybrané téma s odborníky, se kterými se děti učí řešit krizové situace a hledat řešení. Obsah kurzu si volí třída sama z nabídky témat, která se týkají bezpečnosti na internetu, vztahů, dospívání nebo tíživých situací. Jednotlivé bloky tak mohou vycházet z aktuálních potřeb dětí.

„Nejvíce mají děti zájem o tematické bloky – Láska a Odlišnosti, Když se nedaří a On-line bezpečí," informuje Táňa Mančíková, lektorka kurzů.

300 pražských škol s více než 100 000 dětmi

Blok je veden dvojicí lektorů, kteří s nadšením vyrážejí za žáky přímo do školních lavic. „Kurzů mohou využít všechny státní i soukromé základní školy, kterých v Praze evidujeme přibližně 300,“ sděluje Peter Porubský, vedoucí Linky bezpečí. Podle Českého statistického úřadu se tak jedná o více než 100 000 dětí ve věku od 7 do 15 let, které se mohou zapojit.

Tito žáci se v rámci dvouhodinového vyučovacího bloku seznamují s možnými způsoby řešení náročných životních situací v bezpečném prostředí. Využívají své vlastní zkušenosti nebo zkušenosti osob z blízkého okolí.

Psycholožka Lucie Bukovská upozorňuje: „Pro zdravý psychický vývoj člověka je důležité, aby děti získávaly zkušenosti, jak rozpoznat nestandardní situaci nebo krizi a uměly s nimi zacházet. Dobrá reakce v těchto chvílích může dítě ochránit před závažným ohrožením, jako je zneužití, vydírání či psychické týrání.“

Rok 2017 čeká na přihlášky

Linka bezpečí nabízí kurzy „Linka bezpečí ve vaší třídě" školám už od roku 2012. „Za dobu trvání projektu se jej zúčastnilo 80 škol a více než 3 000 dětí, vždy jsme obdrželi pozitivní ohlasy. V roce 2017 se děti z 10 škol naučí řešit krizovou situaci ve 22 blocích a věříme, že se další školy ještě přihlásí,“ dodává Porubský. Navíc jsou žáci informováni o odborných službách Linky bezpečí, která je jim zdarma k dispozici při řešení jakýchkoli otázek na telefonním čísle 116 111, e-mailu i chatu.

Školy se mohou do projektu hlásit pomocí jednoduchého formuláře, který najdou na http://spolek.linkabezpeci.cz/pro-skoly/.


Přípravy VyšeHrátek vrcholí, festival začne první týden v září

17. srpna 2018 v 19:51

Stejně jako každý rok i letos organizátoři festivalu VyšeHrátky celé léto intenzivně pracují na tom, aby mohli v září prodloužit dětem prázdniny. Kromě oslavy 15 let od prvního ročníku VyšeHrátky připomenou i 100. výročí založení republiky. Festival nabídne pohádky, workshopy, interaktivní...

Žluté lázně zvou na nedělní rodinný den plný zábavy a chuti

16. srpna 2018 v 07:57

V areálu Žluté lázně v Podolí jsou prázdniny v plném proudu. Léto ve městě zpříjemní už tuto neděli 19. srpna rodinný den. Děti čeká Pirátská výprava Středozemím, rodiče ochutnávky středomořských specialit. Svoje brány otevře den plný zábavy a dobrého jídla...

Setkání maminek a miminek v září

14. srpna 2018 ve 12:08

Pro maminky a děti do tří let připravuje radnice první městské části Mama klub, setkání maminek a jejich ratolestí.

Modely a modeláři na radnici

14. srpna 2018 v 07:44

Modely a modeláři z Prahy 13. Vůbec největší výstava od otevření radnice nabízí modely největšího sběratele stavebnice Merkur Jiřího Mládka.

Přijďte se sklouznout na Parukářku

12. srpna 2018 v 10:18

Vodní skluzavka je další letní akce, kterou si Praha 3 připravila v rámci projektu Trojka pro sport. Přijďte v úterý 28. srpna od 12 hodin do parku Parukářka svézt se na obří vodní skluzavce. 

Praha 1: Táboráček pro děti

10. srpna 2018 v 07:51

Radní MČ Praha 1 pro kulturu a sport Filip Kračman zve na příměstský tábor Táboráček pro děti ve věku 6 – 12 let s trvalým bydlištěm v Praze 1. Tábor je zadarmo od 27. až 31. srpna od 8 do 17 hodin v Tyršově domě a okolí v Praze 1.

Pohádkový les se vrátí na Prahu 5

6. srpna 2018 v 11:13

Oblíbený Pohádkový les se vrací. Městská část rozhodla o uspořádání dalšího Pohádkového lesa ve zcela novém provedení.

Praha 2: V Žihli se oblíbený dětský tábor koná i letos

3. srpna 2018 ve 12:06

Tábor pro děti, který pořádá Dům dětí a mládeže Praha 2 za finančního i personálního přispění druhé městské části, navštívila tento týden starostka Jana Černochová.

Na dětském hřišti U Vodárny se bude natírat

3. srpna 2018 v 11:56

Od pondělí 13. srpna do konce měsíce budou na dětském hřišti U Vodárny probíhat nátěry herních prvků. Předmětem plánované údržby je nátěr kombinované sestavy se skluzy, pružinové kolébačky, houpačky a stoly s lavicemi.

Dopravní hřiště Prosek má otevřeno i v srpnu

1. srpna 2018 v 08:11

Od středy do neděle můžete navštívit dopravní hřiště na Proseku. Kapacita hřiště je 30 jezdících osob. Otevřeno v závislosti na počasí, pokud prší, je zavřeno.  Informace zjistíte u správce Karla Zelenky: 603 245 863.

Diskotéka pro nejmenší, workshop, malování na obličej. Praha 6 zve na Maškarní

11. července 2018 v 15:56

Maškarní se koná ve čtvrtek 12. července na Vítězném náměstí – na Letní Oddychové Ploše. Vstup zdarma.

Bruslení s kočárky na Modřanské stezce

10. července 2018 v 10:22

Bruslení s kočárky na Modřanské stezce každou středu až do 26. září v 10 hodin.

Další články
Nahoru