Dnes Pátek - zatazeno 17°C
Zítra Sobota - polojasno 16°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Do programu Prahy 2 na odstraňování graffiti je zapojeno už přes 600 domů
Posprejované fasády domů jsou bohužel v centru Prahy docela častým obrázkem. Foto: JP

Do programu Prahy 2 na odstraňování graffiti je zapojeno už přes 600 domů

Praha 2 už jedenáctým rokem realizuje antigraffiti program, v rámci kterého bylo během prvních tří měsíců letošního roku vyčištěno 57 domů, na nichž bylo odstraněno více než 319 metrů čtverečních graffiti. Celkově je letos v plánu odstranit důsledky sprejerství z plochy větší než dva tisíce metrů čtverečních.

Kromě odstraňování graffiti z objektů, které jsou zapojeny do programu Dvojka proti graffiti, Praha 2 iniciovala odstranění graffiti na schodech v Bělehradské ulici, i když nejsou v majetku městské části. 

„V poslední době jsme se obrátili na hlavní město, aby konečně vyřešilo posprejované Novoměstské hradby. A zasadili jsme se také o to, aby zmizely graffiti z Bělehradských schodů, ačkoli jsou ve správě Technické správy komunikací. Jen v loňském roce stála likvidace graffiti městskou část více než 410 tisíc korun,“ říká místostarosta Jan Korseska (ODS), který má na starosti rozpočet městské části. 

„V současné době je do Dvojky proti graffiti zapojeno 651 soukromých i obecních domů, bude v tom pokračovat i nadále,“ uvedla místostarostka Alexandra Udženija, iniciátorka programu. 

Do antigraffiti programu Dvojka proti graffiti se mohou hlásit vlastníci nemovitostí, které se nacházejí na území druhé městské části. Podmínkou pro zařazení je to, aby měl dům opravenou omítku. 

Osvědčenou technologií ochrany proti graffiti je speciální úprava fasády, která se provádí až do výšky tří metrů. Zahrnuje penetraci, odstranění graffiti, opravu fasádního nátěru a opravu omítky. 

Praha 2 by větší zapojení vlastníků nemovitostí uvítala, uvedla městská část v tiskové zprávě. Veškerá pravidla a podmínky se zájemci dozvědí přímo na webu projektu.


Autor: red

Den dětí na Chodovské tvrzi

Dnes ve 13:17

Odpoledne plné her, cukrovinek a zábavy ve stylu tradiční poutě v neděli 29. května ve 14 hodin v Praze 11.

Dětský den na Kampě

Dnes v 11:18

Praha 1 zve děti v úterý 31. května od 8 hodin na Kampu.

Komentovaná prolídka: Olšanskými hřbitovy

Dnes v 07:26

Čtvrtek 26. června ve 14:30 hodin. Provází Kamila Jurajdová.

Poslední květnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 17:02

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Bulharský víkend v Praze 14

Včera v 16:15

Ochutnejte výtečné jídlo, typické pití, vyzkoušejte národní tanec, užijte si energickou hudbu a po dobrém jídle třeba film.

Jaká bude bobová dráha? Praha 9 zve na setkání nad mapou

Včera ve 12:54

Další ze setkání s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9, tentokrát na téma jak zkvalitnit parter bobové dráhy a přilehlé zeleně a přeměnit tak tento prostor, se koná dnes, 19. května před bobovou dráhou od 16 do 18 hodin.

Blíží se Festival muzejních nocí, svá muzea zpřístupní i 1. lékařská fakulta UK

Včera v 10:36

Na letošním Festivalu muzejních nocí ani letos nebude chybět 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy. V pátek 3. června od 19. do 23. hodiny zpřístupní fakulta veřejnosti Muzeum srovnávací anatomie, Stomatologické muzeum a Faustův dům. Ještě předtím si mohou zájemci vyslechnout přednášky ve velké...

Praha 11: Hraní bez hranic

Včera v 09:30

V sobotu 21. května od 10 do 17:30 hodin proběhne v KC Zahrada již desáté Hraní bez hranic, ve kterém můžete navštívit africký kontinent. Připraven je pestrý program pro děti i rodiče.

U Gröbeho vily je nová lípa

Včera v 09:13

Volné rabátko za Gröbeho vilou je již zaplněno, zdobí ho nová lípa. Tu 13. května společně zasadili Václav Vondrášek, místostarosta Prahy 2 pro životní prostředí, a zakladatel CEELI Institutu Homer E. Moyer u příležitosti 20. výročí vzniku institutu.

Psí den s Prahou 13 v Centrálním parku

18. května 2022 v 18:32

Oblíbená akce v Centrálním parku Prahy 13 se koná v sobotu 21. května. Ani letos nebude chybět psí dostih, sraz ras, pokus o překonání rekordu ve skoku do výšky a další.

Praha 5 podporuje protidrogovou prevenci. REVOLUTION TRAIN dorazil na Smíchovské nádraží

18. května 2022 v 17:40

Praha 5 podpořila projekt Nadačního fondu NOVÉ ČESKO pro základní školy. Multimediální vlaková souprava REVOLUTION TRAIN dorazila na Smíchovské nádraží, kde byl představen vzdělávací program zaměřený na primární protidrogovou prevenci. Za dva dny zhlédlo program 493 dětí...

Den dětí v Praze 9

18. května 2022 ve 12:51

Pohádkové království, nafukovací atrakce, dikohrátky nebo Kašpárek v pekle. Praha 9 zve na Den dětí.

Další články
Nahoru