Dnes Úterý - zatazeno 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 16°C
Úterý 21. 9. 2021
Svátek má Matouš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Do programu Prahy 2 na odstraňování graffiti je zapojeno už přes 600 domů
Posprejované fasády domů jsou bohužel v centru Prahy docela častým obrázkem. Foto: JP

Do programu Prahy 2 na odstraňování graffiti je zapojeno už přes 600 domů

Praha 2 už jedenáctým rokem realizuje antigraffiti program, v rámci kterého bylo během prvních tří měsíců letošního roku vyčištěno 57 domů, na nichž bylo odstraněno více než 319 metrů čtverečních graffiti. Celkově je letos v plánu odstranit důsledky sprejerství z plochy větší než dva tisíce metrů čtverečních.

Kromě odstraňování graffiti z objektů, které jsou zapojeny do programu Dvojka proti graffiti, Praha 2 iniciovala odstranění graffiti na schodech v Bělehradské ulici, i když nejsou v majetku městské části. 

„V poslední době jsme se obrátili na hlavní město, aby konečně vyřešilo posprejované Novoměstské hradby. A zasadili jsme se také o to, aby zmizely graffiti z Bělehradských schodů, ačkoli jsou ve správě Technické správy komunikací. Jen v loňském roce stála likvidace graffiti městskou část více než 410 tisíc korun,“ říká místostarosta Jan Korseska (ODS), který má na starosti rozpočet městské části. 

„V současné době je do Dvojky proti graffiti zapojeno 651 soukromých i obecních domů, bude v tom pokračovat i nadále,“ uvedla místostarostka Alexandra Udženija, iniciátorka programu. 

Do antigraffiti programu Dvojka proti graffiti se mohou hlásit vlastníci nemovitostí, které se nacházejí na území druhé městské části. Podmínkou pro zařazení je to, aby měl dům opravenou omítku. 

Osvědčenou technologií ochrany proti graffiti je speciální úprava fasády, která se provádí až do výšky tří metrů. Zahrnuje penetraci, odstranění graffiti, opravu fasádního nátěru a opravu omítky. 

Praha 2 by větší zapojení vlastníků nemovitostí uvítala, uvedla městská část v tiskové zprávě. Veškerá pravidla a podmínky se zájemci dozvědí přímo na webu projektu.


Autor: red

Praha 4: Setkání s radními u kulatého stolu

Včera v 07:38

Na neformální diskusi o veřejném prostoru zve radnice Prahy 4. Setkání u kulatého stolu se koná ve čtvrtek 23. září v 18 hodin.

Praha 11: Pocitovou mapu můžete vyplnit do konce září

Včera v 06:33

Už jen do konce tohoto měsíce mohou zájemci z Prahy 11 vyplnit Pocitovou mapu a tím radnici i hlavnímu městu dát zpětnou vazbu, jak zlepšit Jižní Město. Tento projekt spustila Praha ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, a především s Národní sítí Zdravých měst ČR, které je Praha 11 už...

Ve třicátém osmém týdnu nepoteče voda v těchto městských částech

17. září 2021 v 08:19

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nová pítka a mlhoviště v parcích Prahy 6

17. září 2021 v 06:27

V Praze 6 nechala radnice instalovat nová pítka a mlhoviště v parcích u dětských hřišť. Jedno najdete na Lotyšském a druhé na Puškinově náměstí v Bubenči.

V rámci Dnů Prahy 15 se konala akce Pestrá Hostivař

14. září 2021 ve 23:24

V rámci několikadenních slavností sportu a kultury s názvem Dny Prahy 15 se v neděli odpoledne konala na Kozinově náměstí akce Pestrá Hostivař. Program odstartovali Pardálové se staropražskými písničkami, dále vystoupila ukrajinská skupina IGNIS a na závěr kapela The...

Praha 8: Dobrovolný úklid Ďáblického háje

13. září 2021 v 16:46

Praha 8 zve dobrovolníky. V sobotu 18. září se bude uklízet Ďáblický háj.

Na Hanspaulce vznikla první školní ulice

13. září 2021 ve 12:13

Od dnešního rána do 8. října v časech mezi 7:30 a 8. hodinou je omezen vjezd všem motorovým vozidlům do ulice Na Čihadle v úseku mezi křížením s ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce.

Zájemci si mohou rezervovat svatební obřad na data plná dvojek

12. září 2021 v 10:34

2. 2., 20. 2. a 22. 2. 2022 jsou data, která nepochybně skrývají jistou symboliku a kouzlo. A uzavřít sňatek v takto zajímavých dnech, je pro mnohé nastávající manžele vždy lákavá možnost. Pokud tedy právě vy plánujete se svými partnery svatební obřad, čeká na vás jedinečná příležitost oficiálně...

Prosecký podzim 2021

11. září 2021 ve 13:05

V neděli 19. září v Parku Přátelství na Proseku se od 14 do 18 hodin koná odpolední přehlídka volnočasových aktivit organizací z Prahy 9. Rodinné odpoledne má podtitul Dveře volného času dokořán. Večer bude patřit koncertu Pražské mobilní zvonohry Petra Rudolfa Manouška a na závěr je připraven...

Další články
Nahoru