Dnes Středa - jasno 17°C
Zítra Čtvrtek - jasno 16°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Do programu Prahy 2 na odstraňování graffiti je zapojeno už přes 600 domů
Posprejované fasády domů jsou bohužel v centru Prahy docela častým obrázkem. Foto: JP

Do programu Prahy 2 na odstraňování graffiti je zapojeno už přes 600 domů

Praha 2 už jedenáctým rokem realizuje antigraffiti program, v rámci kterého bylo během prvních tří měsíců letošního roku vyčištěno 57 domů, na nichž bylo odstraněno více než 319 metrů čtverečních graffiti. Celkově je letos v plánu odstranit důsledky sprejerství z plochy větší než dva tisíce metrů čtverečních.

Kromě odstraňování graffiti z objektů, které jsou zapojeny do programu Dvojka proti graffiti, Praha 2 iniciovala odstranění graffiti na schodech v Bělehradské ulici, i když nejsou v majetku městské části. 

„V poslední době jsme se obrátili na hlavní město, aby konečně vyřešilo posprejované Novoměstské hradby. A zasadili jsme se také o to, aby zmizely graffiti z Bělehradských schodů, ačkoli jsou ve správě Technické správy komunikací. Jen v loňském roce stála likvidace graffiti městskou část více než 410 tisíc korun,“ říká místostarosta Jan Korseska (ODS), který má na starosti rozpočet městské části. 

„V současné době je do Dvojky proti graffiti zapojeno 651 soukromých i obecních domů, bude v tom pokračovat i nadále,“ uvedla místostarostka Alexandra Udženija, iniciátorka programu. 

Do antigraffiti programu Dvojka proti graffiti se mohou hlásit vlastníci nemovitostí, které se nacházejí na území druhé městské části. Podmínkou pro zařazení je to, aby měl dům opravenou omítku. 

Osvědčenou technologií ochrany proti graffiti je speciální úprava fasády, která se provádí až do výšky tří metrů. Zahrnuje penetraci, odstranění graffiti, opravu fasádního nátěru a opravu omítky. 

Praha 2 by větší zapojení vlastníků nemovitostí uvítala, uvedla městská část v tiskové zprávě. Veškerá pravidla a podmínky se zájemci dozvědí přímo na webu projektu.


Praha 2 zve na Karlovo náměstí. Bude se cvičit jóga

Dnes v 09:08

Pondělí 21. června bude Karlovo náměstí od 16:30 hodin patřit józe.Vstup je zdarma.

Praha 6: Nová komunitní zahradu Na Vypichu

Dnes v 08:10

Na Vypichu vedle prodejny Kaufland vyrostla nová komunitní zahrada. Slavnostní otevření se koná dnes v 15 hodin.

Na Petříně se dnes otevírá nové informační centrum pro turisty

Včera v 09:30

Jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek – Petřínská rozhledna dnes otevírá nové informační centrum. Návštěvníci zde získají všechny potřebné turistické informace nebo se dozví řadu zajímavostí, které s rozhlednou a petřínským vrchem souvisí. 

Kampaň s tématem Voda je život ve středu na Vyšehradě

Včera v 09:22

Ve středu 16. června se uskuteční od 9 do 18 hodin na pražském Vyšehradě na ploše před Starým purkrabstvím zábavně-vzdělávací kampaň pro školy a širokou veřejnost s názvem Voda je život. Akci pořádá hlavní město Praha pod záštitou náměstka primátora hlavního města Prahy Petra Hlubučka. Jedná se...

Chybí někde na ulici koš? Dejte vědět radnici

14. června 2021 v 07:55

Během června zahájilo oddělení životního prostředí Prahy 1 optimalizaci v počtu a rozmístění košů na psí exkrementy – zelené plastové koše, které jsou umístěny u zásobníků na sáčky.

Pražské věže s Prahou 5

12. června 2021 v 06:22

Pražské věže, velká celodenní dobrodružná hra po Pražských věžích, se koná v neděli 13. června na území Prahy 5.

Komentovaná procházka Prahy 6 Libockými usedlostmi

9. června 2021 v 11:13

Hlavním tématem komentované procházky s průvodkyní Hedvikou Čenkovou bude historie a místa zaniklých usedlostí a statků v Dolní Liboci.

Další články
Nahoru