Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Do programu Prahy 2 na odstraňování graffiti je zapojeno už přes 600 domů
Posprejované fasády domů jsou bohužel v centru Prahy docela častým obrázkem. Foto: JP

Do programu Prahy 2 na odstraňování graffiti je zapojeno už přes 600 domů

Praha 2 už jedenáctým rokem realizuje antigraffiti program, v rámci kterého bylo během prvních tří měsíců letošního roku vyčištěno 57 domů, na nichž bylo odstraněno více než 319 metrů čtverečních graffiti. Celkově je letos v plánu odstranit důsledky sprejerství z plochy větší než dva tisíce metrů čtverečních.

Kromě odstraňování graffiti z objektů, které jsou zapojeny do programu Dvojka proti graffiti, Praha 2 iniciovala odstranění graffiti na schodech v Bělehradské ulici, i když nejsou v majetku městské části. 

„V poslední době jsme se obrátili na hlavní město, aby konečně vyřešilo posprejované Novoměstské hradby. A zasadili jsme se také o to, aby zmizely graffiti z Bělehradských schodů, ačkoli jsou ve správě Technické správy komunikací. Jen v loňském roce stála likvidace graffiti městskou část více než 410 tisíc korun,“ říká místostarosta Jan Korseska (ODS), který má na starosti rozpočet městské části. 

„V současné době je do Dvojky proti graffiti zapojeno 651 soukromých i obecních domů, bude v tom pokračovat i nadále,“ uvedla místostarostka Alexandra Udženija, iniciátorka programu. 

Do antigraffiti programu Dvojka proti graffiti se mohou hlásit vlastníci nemovitostí, které se nacházejí na území druhé městské části. Podmínkou pro zařazení je to, aby měl dům opravenou omítku. 

Osvědčenou technologií ochrany proti graffiti je speciální úprava fasády, která se provádí až do výšky tří metrů. Zahrnuje penetraci, odstranění graffiti, opravu fasádního nátěru a opravu omítky. 

Praha 2 by větší zapojení vlastníků nemovitostí uvítala, uvedla městská část v tiskové zprávě. Veškerá pravidla a podmínky se zájemci dozvědí přímo na webu projektu.


Autor: red

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

Včera v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

Další články
Nahoru