Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Do přípravy strategie rozvoje Prahy 14 se může zapojit veřejnost
Letecký pohled na Černý Most. Foto: Karelj / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Do přípravy strategie rozvoje Prahy 14 se může zapojit veřejnost

Obyvatelé Prahy 14 se budou moci zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj městské části do roku 2035. Současný strategický plán platí do příštího roku. Informovala o tom mluvčí městské části Veronika Berná. Radnice se chce zaměřit například na dopravní infrastrukturu, občanskou vybavenost, vzdělávání nebo zdravotní péči.

„Příští rok končí platnost stávajícího strategického plánu městské části, a proto se již nyní zabýváme tvorbou nového. Od začátku roku 2023 realizujeme projekt s názvem ‚Strategie udržitelného rozvoje 25+‘, který má za cíl definovat směr, jakým se bude Praha 14 ubírat další desetiletí. Chceme společně s místními obyvateli vytvořit nový strategický plán, který bude fungovat, brát v úvahu dlouhodobou udržitelnost a zejména odrážet jejich potřeby a představy o tom, jak má vypadat budoucnost Prahy 14,“ řekl radní Prahy 14 Jan Liška (STAN).

Součástí přípravy strategie je sběr a následné vyhodnocování velkého množství demografických a socioekonomických dat. Městská část se například zaměří na hodnocení stavu dopravní infrastruktury, občanské vybavenosti, stavu životního prostředí a také na hodnocení úrovně v oblasti vzdělávání a zdravotní péče.

Tyto informace jí podle Lišky pomohou lépe porozumět současné situaci a identifikovat výzvy a příležitosti pro budoucnost. „Bez poctivé přípravy, která zahrnuje i zmiňovaný sběr podnětů od občanů, by nikdy nemohl vzniknout dobrý a reálný plán,“ vysvětlil radní Liška.

Se sběrem podnětů od občanů radnice začíná právě v těchto dnech. Ve středu 22. listopadu se uskuteční první lokální fórum, které bude společné pro obyvatele Hostavic a Jahodnice (od 17.30 hodin v budově MŠ Hostavice). Následující fórum je naplánováno na prosinec a čtyři další se uskuteční v lednu 2024 – vždy od 17.30 hodin.

„Postupně chceme ‚projet‘ celou Prahu 14 – vedle již zmiňovaných Hostavic a Jahodnice navštívíme i Hloubětín s Lehovcem, Kyje, Hutě a Černý Most. Zároveň spouštíme e-mail strategie@praha14.cz, kam již nyní mohou občané zasílat své návrhy, jak by měla městská část Praha 14 vypadat v nadcházejícím desetiletí,“ dodal radní Liška.


Autor: puc

Skončila další etapa obnovy Střediska údržby Praha Jih

Dnes v 11:14

Před změnou jízdních řádů byla v uplynulých dnech dokončena a do užívání předána další etapa obnovy areálu Střediska údržby Praha Jih. Cílem je zajistit další rozvoj a dlouhodobě spolehlivý provoz celého areálu, ve kterém se provádí údržba regionálních i dálkových vlaků. ...

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Další články
Nahoru