Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Do přípravy strategie rozvoje Prahy 14 se může zapojit veřejnost
Letecký pohled na Černý Most. Foto: Karelj / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Do přípravy strategie rozvoje Prahy 14 se může zapojit veřejnost

Obyvatelé Prahy 14 se budou moci zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj městské části do roku 2035. Současný strategický plán platí do příštího roku. Informovala o tom mluvčí městské části Veronika Berná. Radnice se chce zaměřit například na dopravní infrastrukturu, občanskou vybavenost, vzdělávání nebo zdravotní péči.

„Příští rok končí platnost stávajícího strategického plánu městské části, a proto se již nyní zabýváme tvorbou nového. Od začátku roku 2023 realizujeme projekt s názvem ‚Strategie udržitelného rozvoje 25+‘, který má za cíl definovat směr, jakým se bude Praha 14 ubírat další desetiletí. Chceme společně s místními obyvateli vytvořit nový strategický plán, který bude fungovat, brát v úvahu dlouhodobou udržitelnost a zejména odrážet jejich potřeby a představy o tom, jak má vypadat budoucnost Prahy 14,“ řekl radní Prahy 14 Jan Liška (STAN).

Součástí přípravy strategie je sběr a následné vyhodnocování velkého množství demografických a socioekonomických dat. Městská část se například zaměří na hodnocení stavu dopravní infrastruktury, občanské vybavenosti, stavu životního prostředí a také na hodnocení úrovně v oblasti vzdělávání a zdravotní péče.

Tyto informace jí podle Lišky pomohou lépe porozumět současné situaci a identifikovat výzvy a příležitosti pro budoucnost. „Bez poctivé přípravy, která zahrnuje i zmiňovaný sběr podnětů od občanů, by nikdy nemohl vzniknout dobrý a reálný plán,“ vysvětlil radní Liška.

Se sběrem podnětů od občanů radnice začíná právě v těchto dnech. Ve středu 22. listopadu se uskuteční první lokální fórum, které bude společné pro obyvatele Hostavic a Jahodnice (od 17.30 hodin v budově MŠ Hostavice). Následující fórum je naplánováno na prosinec a čtyři další se uskuteční v lednu 2024 – vždy od 17.30 hodin.

„Postupně chceme ‚projet‘ celou Prahu 14 – vedle již zmiňovaných Hostavic a Jahodnice navštívíme i Hloubětín s Lehovcem, Kyje, Hutě a Černý Most. Zároveň spouštíme e-mail strategie@praha14.cz, kam již nyní mohou občané zasílat své návrhy, jak by měla městská část Praha 14 vypadat v nadcházejícím desetiletí,“ dodal radní Liška.


Autor: puc

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Parkování v Nových Butovicích za 50 korun

6. června 2024 v 07:53

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Práce na novém mostě omezí provoz v Praze 4

3. června 2024 v 11:09

Stavební práce na výstavbě nového mostu mezi Smíchovem a Podolím od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na Podolském nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Praha 6: Setkání na téma dopravy ve Vokovicích

1. června 2024 v 10:54

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve zájemce z řad veřejnosti na společné jednání na téma dopravy ve Vokovicích.

Další články
Nahoru