Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 23. 1. 2022
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Do pražských ulic vyrazily kropící vozy
Kropící vůz osvěžoval u Pražského hradu kolemjdoucí i mlžením. Foto: TSK

Do pražských ulic vyrazily kropící vozy

Technická správa komunikací (TSK) letos poprvé vyslala kvůli vysokým teplotám do pražských ulic kropicí vozy. První cisterny s vodou vyjely ve 13:30 hodin a kropily až skoro do půl sedmé.

Činnost kropících vozů je v metropoli aktivována ve chvíli, když tři dny po sobě teploty překročí teplota vzduchu 25 stupňů.

Podle předpovědi počasí mají vysoké teploty pokračovat minimálně do začátku příštího týdne. Od pátku do neděle budou kropící vozy jezdit v pražských ulicích od 10:30 do 18:30 hodin, o dalším postupu bude rozhodnuto podle aktuální situace.

„V případě změny počasí a deště budou výkony kropení – mlžení v dané lokalitě okamžitě a zcela ukončeny," uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.


Autor: red

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Další články
Nahoru