Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Do pražských ulic vyrazily kropící vozy
Kropící vůz osvěžoval u Pražského hradu kolemjdoucí i mlžením. Foto: TSK

Do pražských ulic vyrazily kropící vozy

Technická správa komunikací (TSK) letos poprvé vyslala kvůli vysokým teplotám do pražských ulic kropicí vozy. První cisterny s vodou vyjely ve 13:30 hodin a kropily až skoro do půl sedmé.

Činnost kropících vozů je v metropoli aktivována ve chvíli, když tři dny po sobě teploty překročí teplota vzduchu 25 stupňů.

Podle předpovědi počasí mají vysoké teploty pokračovat minimálně do začátku příštího týdne. Od pátku do neděle budou kropící vozy jezdit v pražských ulicích od 10:30 do 18:30 hodin, o dalším postupu bude rozhodnuto podle aktuální situace.

„V případě změny počasí a deště budou výkony kropení – mlžení v dané lokalitě okamžitě a zcela ukončeny," uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.


Autor: red

Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

Dnes v 08:20

Pražští radní odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club Tatra Smíchov Národní sportovní agenturou. Spolufinancování investičních projektů rozvoje sportovní infrastruktury ve vlastnictví hl. m. Prahy je v souladu se strategií Plánu rozvoje sportu a...

Anglo-americká vysoká škola vypsala stipendia pro afghánské uprchlíky

Včera ve 22:36

Anglo-americká vysoká škola v Praze (AAU) se rozhodla vypsat dvě stipendia na celý studijní program pro afghánské uprchlíky, kteří byli letos v srpnu dopraveni do České republiky z Afghánistánu v rámci záchranné operace. Stipendium by mělo pokrýt náklady na školné a další případné výdaje....

Budovy a pozemky pošty ve Vysočanech se stanou součástí školního areálu

Včera ve 20:41

Radní Prahy vyhověli žádosti městské části Praha 9 a odsouhlasili úplatné nabytí nemovitostí České pošty do vlastnictví hlavního města, které by následně svěřili do správy Prahy 9. Jedná se o budovu pošty a související objekty a pozemky v katastrálním území Vysočan. V budoucnu by potom mohly...

Tři osobnosti se stanou Čestnými občany Prahy 8

20. září 2021 v 18:38

Zastupitelé Prahy 8 schválili ocenění Čestný občan městské části Praha 8 pro další tři osobnosti. Slavnostní udílení čestných občanství proběhne v Praze 8 již posedmé.

Další články
Nahoru