Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Do pražských ulic vyrazily kropící vozy
Kropící vůz osvěžoval u Pražského hradu kolemjdoucí i mlžením. Foto: TSK

Do pražských ulic vyrazily kropící vozy

Technická správa komunikací (TSK) letos poprvé vyslala kvůli vysokým teplotám do pražských ulic kropicí vozy. První cisterny s vodou vyjely ve 13:30 hodin a kropily až skoro do půl sedmé.

Činnost kropících vozů je v metropoli aktivována ve chvíli, když tři dny po sobě teploty překročí teplota vzduchu 25 stupňů.

Podle předpovědi počasí mají vysoké teploty pokračovat minimálně do začátku příštího týdne. Od pátku do neděle budou kropící vozy jezdit v pražských ulicích od 10:30 do 18:30 hodin, o dalším postupu bude rozhodnuto podle aktuální situace.

„V případě změny počasí a deště budou výkony kropení – mlžení v dané lokalitě okamžitě a zcela ukončeny," uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.


Autor: red

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru