dnes
Středa - zatazeno
24°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
21°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
16°C
Do Prahy se vrátila část flotily elektrických koloběžek, provozovatel jedná s magistrátem o novém memorandu
Někteří uživatelé doposavad nechávali koloběžky odstavené uprostřed chodníků. Foto: Facebook R.B.

Do Prahy se vrátila část flotily elektrických koloběžek, provozovatel jedná s magistrátem o novém memorandu

Společnost Lime, která poskytuje sdílené elektrokoloběžky, dnes částečně obnovila provoz v Praze po pauze způsobené pandemií nového typu koronaviru. Z 1500 koloběžek, které v české metropoli běžně provozuje, jich zatím do ulic znovu rozmístila 200. Lime stáhl vozítka z ulic v polovině března ve více než dvacítce měst v Evropě a Severní Americe a dočasně pozastavil službu.

„Lime provozní zóna zůstane stejná, ale začínáme s menší flotilou, abychom lépe pochopili chování uživatelů v souvislosti s tím, jak se lidé po celém městě začnou vracet k běžným rutinám," uvedl Ondřej Široký, provozní ředitel Lime Czech Republic. Kdy se do pražských ulic vrátí všechny koloběžky, podle něj není jasné a bude záležet na zájmu lidí.
Firma posílila hygienická opatření. Koloběžky bude častěji čistit a také dezinfikovat.

Bezpečnost jezdců a zaměstnanců Lime je nejvyšší prioritou a budou provedena následující nová opatření. Pro čištění používá produkty schválené pro použití proti koronaviru.
Lime provozuje elektrokoloběžky už rok a půl. Lidé v centru si stěžují na pohyb koloběžek po chodnících a na nevhodné parkování. Někteří uživatelé si nelámou hlavu s tím, kde koloběžku nechají. Často to doposavad bylo uprostřed chodníku, nebo na silnici.

I když se Lime prezentuje jako společnost, která nabízí ekologický způsob dopravy pro Pražany, samosprávy opakovaně upozorňují na fakt, že koloběžky užívají zejména turisté, z nichž mnozí se chovají neohleduplně. Magistrát také proto před časem zrušil memorandum o spolupráci, které s firmou uzavřela ještě předchozí pražská koalice pod vedením hnutí ANO.

Podle Širokého Lime jedná s magistrátem o novém memorandu. „Byl nám poskytnut návrh nového Memoranda o porozumění, ke kterému jsme již předložili naše komentáře a v současné době čekáme na reakci ze strany magistrátu,“ sdělil.

Společnost metropoli nabídla například možnost plateb za využití veřejného prostoru a v nejužším centru města s největším množstvím lidí plánuje zavést zóny s omezenou rychlostí. Jak chce Lime přimět své zákazníky, aby neodkládali po jízdě koloběžky tam, kde překáží chodcům nebo řidičům, firma v aktuální tiskové zprávě neuvedla.

Silniční úřad Prahy 1 před časem schválil zákaz elektrokoloběžek v pěších zónách na Staroměstském náměstí a v jeho okolí. Radnice však zatím nerozmístila příslušná značení, takže omezení nevstoupilo v platnost. Radní městské části Richard Bureš (ODS) ČTK řekl, zavedení zákazu bude záviset na návratu turistů do centra.


Noční uzavření Tunelového komplexu Blanka

1. června 2020 ve 14:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Tunelový komplex Blanka uzavřen od 4. 6. od 23 hodin do 5. 6. do 5 hodin.

Strahovský tunel projde očistou, během června bude několik nocí uzavřen

1. června 2020 ve 12:52

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude Strahovský tunel v červnu uzavřen.

Tahací jeřáby převezly na trať k Barrandovu 18 tramvají

31. května 2020 v 16:54

Aby mohly od pondělí po více než dvou měsících začít jezdit tramvaje mezi Barrandovem a Hlubočepy, pražský dopravní podnik dnes a v pátek převezl do Hlubočep tahacími jeřáby celkem 18 tramvají, které budou v opraveném úseku jezdit. V pátek čtyři tramvaje, dnes 14. Oprava trati v Nádražní mezi...

Dopravní omezení v Nádražní ulici

29. května 2020 v 09:58

Od 1. června do konce října bude v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě uzavřena Nádražní ulice v úseku Moulíkova – Křížová.   

Další články
Nahoru