Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Do Prahy se vrátila část flotily elektrických koloběžek, provozovatel jedná s magistrátem o novém memorandu
Někteří uživatelé doposavad nechávali koloběžky odstavené uprostřed chodníků. Foto: Facebook R.B.

Do Prahy se vrátila část flotily elektrických koloběžek, provozovatel jedná s magistrátem o novém memorandu

Společnost Lime, která poskytuje sdílené elektrokoloběžky, dnes částečně obnovila provoz v Praze po pauze způsobené pandemií nového typu koronaviru. Z 1500 koloběžek, které v české metropoli běžně provozuje, jich zatím do ulic znovu rozmístila 200. Lime stáhl vozítka z ulic v polovině března ve více než dvacítce měst v Evropě a Severní Americe a dočasně pozastavil službu.

„Lime provozní zóna zůstane stejná, ale začínáme s menší flotilou, abychom lépe pochopili chování uživatelů v souvislosti s tím, jak se lidé po celém městě začnou vracet k běžným rutinám," uvedl Ondřej Široký, provozní ředitel Lime Czech Republic. Kdy se do pražských ulic vrátí všechny koloběžky, podle něj není jasné a bude záležet na zájmu lidí.
Firma posílila hygienická opatření. Koloběžky bude častěji čistit a také dezinfikovat.

Bezpečnost jezdců a zaměstnanců Lime je nejvyšší prioritou a budou provedena následující nová opatření. Pro čištění používá produkty schválené pro použití proti koronaviru.
Lime provozuje elektrokoloběžky už rok a půl. Lidé v centru si stěžují na pohyb koloběžek po chodnících a na nevhodné parkování. Někteří uživatelé si nelámou hlavu s tím, kde koloběžku nechají. Často to doposavad bylo uprostřed chodníku, nebo na silnici.

I když se Lime prezentuje jako společnost, která nabízí ekologický způsob dopravy pro Pražany, samosprávy opakovaně upozorňují na fakt, že koloběžky užívají zejména turisté, z nichž mnozí se chovají neohleduplně. Magistrát také proto před časem zrušil memorandum o spolupráci, které s firmou uzavřela ještě předchozí pražská koalice pod vedením hnutí ANO.

Podle Širokého Lime jedná s magistrátem o novém memorandu. „Byl nám poskytnut návrh nového Memoranda o porozumění, ke kterému jsme již předložili naše komentáře a v současné době čekáme na reakci ze strany magistrátu,“ sdělil.

Společnost metropoli nabídla například možnost plateb za využití veřejného prostoru a v nejužším centru města s největším množstvím lidí plánuje zavést zóny s omezenou rychlostí. Jak chce Lime přimět své zákazníky, aby neodkládali po jízdě koloběžky tam, kde překáží chodcům nebo řidičům, firma v aktuální tiskové zprávě neuvedla.

Silniční úřad Prahy 1 před časem schválil zákaz elektrokoloběžek v pěších zónách na Staroměstském náměstí a v jeho okolí. Radnice však zatím nerozmístila příslušná značení, takže omezení nevstoupilo v platnost. Radní městské části Richard Bureš (ODS) ČTK řekl, zavedení zákazu bude záviset na návratu turistů do centra.


Autor: red

Bubenečský tunel bude jednu noc uzavřen

14. října 2021 v 06:30

Ve čtvrtek 14. říjne ve 23 hodin dojde k uzavření Bubenečského tunelu. Uzavírka potrvá do pátku 15. října do 5 hodin.

V Argentinské bude omezen provoz

12. října 2021 v 08:41

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve středu 13. října opravu vozovky v Argentinské, v úseku Bubenského nábřeží – Kouteckého.

Tunel Mrázovka bude jednu noc uzavřen

12. října 2021 v 07:26

Z důvodu pravidelné údržby, mytí kamer a kontroly technologie bude tunel Mrázovka uzavřen od středy 13. října od 23 hodin do čtvrtka 14. října do 5 hodin.

Oprava opěrné zdi a sanace svahu v Komořanské ulici

7. října 2021 v 08:58

Technická správa komunikací (TSK) naváže na přípravné práce, které probíhaly během září, a začne od pondělí 11. října s opravou opěrné zdi včetně sanace nestabilního svahu u Komořanské ulice.

TSK pokračuje v úpravách zastávky Vychovatelna v Zenklově ulici

7. října 2021 v 08:07

Technická správa komunikací začne opět od pondělí 11. října se stavebními pracemi v Zenklově ulici v Praze 8. Ty se budou týkat úpravy pěších přístupů na tramvajovou zastávku Vychovatelna a navážou tak na předchozí etapy v minulých letech. Oblast kolem zastávek by měla být kompletně hotová do...

Kunratická cyklostezka bude prodloužena

1. října 2021 v 07:32

Na jihu Prahy vznikne cyklostezka z Kunratic, která prodlouží stávající cyklostezku A202 ze středočeského Vestce. Technická správa komunikací (TSK) zahájí práce 1. října a skončit by měly v prosinci.

Další články
Nahoru