Dnes Pátek - oblacno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Do Prahy se vrátila část flotily elektrických koloběžek, provozovatel jedná s magistrátem o novém memorandu
Někteří uživatelé doposavad nechávali koloběžky odstavené uprostřed chodníků. Foto: Facebook R.B.

Do Prahy se vrátila část flotily elektrických koloběžek, provozovatel jedná s magistrátem o novém memorandu

Společnost Lime, která poskytuje sdílené elektrokoloběžky, dnes částečně obnovila provoz v Praze po pauze způsobené pandemií nového typu koronaviru. Z 1500 koloběžek, které v české metropoli běžně provozuje, jich zatím do ulic znovu rozmístila 200. Lime stáhl vozítka z ulic v polovině března ve více než dvacítce měst v Evropě a Severní Americe a dočasně pozastavil službu.

„Lime provozní zóna zůstane stejná, ale začínáme s menší flotilou, abychom lépe pochopili chování uživatelů v souvislosti s tím, jak se lidé po celém městě začnou vracet k běžným rutinám," uvedl Ondřej Široký, provozní ředitel Lime Czech Republic. Kdy se do pražských ulic vrátí všechny koloběžky, podle něj není jasné a bude záležet na zájmu lidí.
Firma posílila hygienická opatření. Koloběžky bude častěji čistit a také dezinfikovat.

Bezpečnost jezdců a zaměstnanců Lime je nejvyšší prioritou a budou provedena následující nová opatření. Pro čištění používá produkty schválené pro použití proti koronaviru.
Lime provozuje elektrokoloběžky už rok a půl. Lidé v centru si stěžují na pohyb koloběžek po chodnících a na nevhodné parkování. Někteří uživatelé si nelámou hlavu s tím, kde koloběžku nechají. Často to doposavad bylo uprostřed chodníku, nebo na silnici.

I když se Lime prezentuje jako společnost, která nabízí ekologický způsob dopravy pro Pražany, samosprávy opakovaně upozorňují na fakt, že koloběžky užívají zejména turisté, z nichž mnozí se chovají neohleduplně. Magistrát také proto před časem zrušil memorandum o spolupráci, které s firmou uzavřela ještě předchozí pražská koalice pod vedením hnutí ANO.

Podle Širokého Lime jedná s magistrátem o novém memorandu. „Byl nám poskytnut návrh nového Memoranda o porozumění, ke kterému jsme již předložili naše komentáře a v současné době čekáme na reakci ze strany magistrátu,“ sdělil.

Společnost metropoli nabídla například možnost plateb za využití veřejného prostoru a v nejužším centru města s největším množstvím lidí plánuje zavést zóny s omezenou rychlostí. Jak chce Lime přimět své zákazníky, aby neodkládali po jízdě koloběžky tam, kde překáží chodcům nebo řidičům, firma v aktuální tiskové zprávě neuvedla.

Silniční úřad Prahy 1 před časem schválil zákaz elektrokoloběžek v pěších zónách na Staroměstském náměstí a v jeho okolí. Radnice však zatím nerozmístila příslušná značení, takže omezení nevstoupilo v platnost. Radní městské části Richard Bureš (ODS) ČTK řekl, zavedení zákazu bude záviset na návratu turistů do centra.


Koněvova ulice bude uzavřena

Dnes v 06:51

Od pondělí 26. dubna do středy 4. července odstartuje druhá etapa rekonstrukce Koněvovy ulice. Dojde ke kompletní oboustranné uzavírce v úseku Rokycanova-Černínova pro veškerou dopravu.

Noční provoz v Těšnovském tunelu bude omezen

20. dubna 2021 v 10:03

Od 26. dubna do 27. dubna v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřen tubus VODA ( směr centrum) a druhý tubus bude obousměrný.

Zlíchovský tunel bude v noci uzavírán

19. dubna 2021 v 10:11

Od 19. dubna do 20. dubna v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Letenský tunel bude tři noci uzavřen

17. dubna 2021 v 09:39

Z důvodu pravidelné údržby technologie bude Letenský tunel od 20. dubna do 23. dubna vždy od 23 do 5 hodin uzavřen.

Pokračuje rekonstrukce Štěrboholské spojky

16. dubna 2021 ve 21:44

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 24. dubna další etapu rekonstrukce Štěrboholské spojky, jedné z radiál Městského okruhu na východě Prahy.

Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Další články
Nahoru