dnes
Sobota - skorojasno
9°C
zítra
Neděle - oblacno
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
Do Prahy se vrátila část flotily elektrických koloběžek, provozovatel jedná s magistrátem o novém memorandu
Někteří uživatelé doposavad nechávali koloběžky odstavené uprostřed chodníků. Foto: Facebook R.B.

Do Prahy se vrátila část flotily elektrických koloběžek, provozovatel jedná s magistrátem o novém memorandu

Společnost Lime, která poskytuje sdílené elektrokoloběžky, dnes částečně obnovila provoz v Praze po pauze způsobené pandemií nového typu koronaviru. Z 1500 koloběžek, které v české metropoli běžně provozuje, jich zatím do ulic znovu rozmístila 200. Lime stáhl vozítka z ulic v polovině března ve více než dvacítce měst v Evropě a Severní Americe a dočasně pozastavil službu.

„Lime provozní zóna zůstane stejná, ale začínáme s menší flotilou, abychom lépe pochopili chování uživatelů v souvislosti s tím, jak se lidé po celém městě začnou vracet k běžným rutinám," uvedl Ondřej Široký, provozní ředitel Lime Czech Republic. Kdy se do pražských ulic vrátí všechny koloběžky, podle něj není jasné a bude záležet na zájmu lidí.
Firma posílila hygienická opatření. Koloběžky bude častěji čistit a také dezinfikovat.

Bezpečnost jezdců a zaměstnanců Lime je nejvyšší prioritou a budou provedena následující nová opatření. Pro čištění používá produkty schválené pro použití proti koronaviru.
Lime provozuje elektrokoloběžky už rok a půl. Lidé v centru si stěžují na pohyb koloběžek po chodnících a na nevhodné parkování. Někteří uživatelé si nelámou hlavu s tím, kde koloběžku nechají. Často to doposavad bylo uprostřed chodníku, nebo na silnici.

I když se Lime prezentuje jako společnost, která nabízí ekologický způsob dopravy pro Pražany, samosprávy opakovaně upozorňují na fakt, že koloběžky užívají zejména turisté, z nichž mnozí se chovají neohleduplně. Magistrát také proto před časem zrušil memorandum o spolupráci, které s firmou uzavřela ještě předchozí pražská koalice pod vedením hnutí ANO.

Podle Širokého Lime jedná s magistrátem o novém memorandu. „Byl nám poskytnut návrh nového Memoranda o porozumění, ke kterému jsme již předložili naše komentáře a v současné době čekáme na reakci ze strany magistrátu,“ sdělil.

Společnost metropoli nabídla například možnost plateb za využití veřejného prostoru a v nejužším centru města s největším množstvím lidí plánuje zavést zóny s omezenou rychlostí. Jak chce Lime přimět své zákazníky, aby neodkládali po jízdě koloběžky tam, kde překáží chodcům nebo řidičům, firma v aktuální tiskové zprávě neuvedla.

Silniční úřad Prahy 1 před časem schválil zákaz elektrokoloběžek v pěších zónách na Staroměstském náměstí a v jeho okolí. Radnice však zatím nerozmístila příslušná značení, takže omezení nevstoupilo v platnost. Radní městské části Richard Bureš (ODS) ČTK řekl, zavedení zákazu bude záviset na návratu turistů do centra.


Dopravní omezení v souvislosti se silničním během Běchovice - Praha

Dnes v 09:25

V neděli 27. září se koná 124. ročník silničního běhu Běchovice – Praha. Dopravní opatření související s touto významnou sportovní akcí se budou týkat komunikací na území městských částí Praha 3, 9, 14 a 21.

Most přes Jeremiášovu ulici je dokončen

Dnes v 05:55

Ve čtvrtek 24. září dokončila Technická správa komunikací práce na mostním objektu X 037, který převádí silniční dopravu v Líšnické ulici přes ulici Jeremiášovu.

Spanilá jízda vozidel Volkswagen zítra omezí dopravu

Včera v 09:23

V sobotu 26. září se koná spanilá jízda vozidel VW Transportérů po komunikacích na území městských částí Praha 1, 2, 7 a 8. Kolona – cca 120 účastníků – vyjede v 10 hodin od Výstaviště Praha v Holešovicích a zpět se vrátí do cca 12:30 hodin.

Internacionální ulice v Suchdole bude uzavřena

23. září 2020 v 11:14

Z důvodu výstavby nového vodovodního řadu v Suchdolské ulici bude uzavřena ulice Internacionální na křižovatce s ulicí Suchdolskou od soboty 26. září do úterý 29. září pro veškerý provoz v obou směrech. Ulice Internacionální bude průjezdná od Kamýcké po Suchdolské náměstí. Zastávka Suchdolské...

Letenský tunel bude příští týden uzavřen

23. září 2020 v 09:31

Noční uzavření Letenského tunelu proběhne od 29. září od 23 hodin do 30. září do 5 hodin.

Začala rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Na Veselí a Soudní

21. září 2020 v 10:11

Pražský dopravní podnik (DPP) se v sobotu 19. září pustil do rekonstrukce další tramvajové trati v Praze, která je v havarijním stavu, konkrétně v ulicích Na Veselí a Soudní. Z tohoto důvodu bude do 27. listopadu obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Pražského povstání – Vozovna...

Dopravní opatření v souvislosti s akcí 400 let od bitvy na Bílé hoře

18. září 2020 v 08:23

V pátek 18. září v čase od cca 18:45 do 20:15 hodin se v rámci akce 400 let od bitvy na Bílé hoře uskuteční v Praze 6 slavnostní průvod historických vojsk od Písecké brány do parku Maxe van der Stoela. 

Oprava mostu Ve Žlíbku – Počernická

14. září 2020 ve 13:00

Od úterý 22. září začne Technické správa komunikací s opravou mostu X 526 Ve Žlíbku – Počernická, MČ Praha 20 – Horní Počernice. Jedná se o most přes D10, Novopackou.  

Další články
Nahoru