Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Do Prahy přijelo více domácích turistů. Metropole nyní láká cizince, ale ty bohatší
Výhled ze Svatomikulášské městské zvonice. Foto: archiv

Do Prahy přijelo více domácích turistů. Metropole nyní láká cizince, ale ty bohatší

Praha za třetí kvartál tohoto roku, tedy v období od července do září, přivítala o 41,7 procenta více návštěvníků než v minulém roce ve stejném období. Stále se však jedná o více než padesátiprocentní propad oproti roku 2019. Informovala o tom Klára Malá, mluvčí marketingové organizace hlavního města Prague City Tourism (PCT).

Dle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) do metropole zavítalo celkově 1 063 788 hostů, z toho 41,4 procenta byli domácí turisté.

Podle nejnovějších statistik ČSÚ Praha ve třetím kvartálu letošního roku nezaznamenala tak velký propad, kterého se odborníci obávali. Prahu celkově navštívilo 1 063 788 turistů. Nejvíce přijelo domácích návštěvníků, po kterých následovali turisté ze sousedního Německa, Slovenska a Polska.

„Stejně jako loni se nám díky programu V Praze jako doma podařilo přilákat do hlavního města řadu tuzemských turistů i návštěvníků ze sousedních zemí a zmírnit tak drastické dopady pandemie na turistický ruch. Díky tomu víme, že dobře cílené kampaně nám můžou do budoucna pomoci do Prahy přilákat kultivovanou klientelu, která bude pro město přínosem,” uvedla pražská radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Data jasně potvrzují současný trend, kdy stoupá počet domácích hostů v hlavním městě. Podle zástupců PCT tomu významně pomohl i druhý ročník benefitního programu V Praze jako doma.

Do Prahy díky němu během prázdninových měsíců zavítalo 76 tisíc hostů a převážnou část tvořili právě lidé z Česka. Došlo tak opět k navýšení domácích hostů o 45,4 procenta oproti červenci a srpnu roku 2019.

„Velmi pozitivní zprávou je, že data ukazují zlepšení oproti minulému roku. Kladně také hodnotíme počet domácích hostů. Je to cílová skupina, kterou chceme v metropoli udržet,“ okomentoval nově dostupná data předseda představenstva PCT František Cipro.

Současná podzimní a zimní kampaň PCT cílí primárně na bonitnější zahraniční klientelu. „Praha si nemůže dovolit konkurovat ostatním evropským metropolím nízkou cenou. To bychom se vrátili zpátky,” dodal Cipro.


Autor: puc

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru