Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Do Prahy přijelo více domácích turistů. Metropole nyní láká cizince, ale ty bohatší
Výhled ze Svatomikulášské městské zvonice. Foto: archiv

Do Prahy přijelo více domácích turistů. Metropole nyní láká cizince, ale ty bohatší

Praha za třetí kvartál tohoto roku, tedy v období od července do září, přivítala o 41,7 procenta více návštěvníků než v minulém roce ve stejném období. Stále se však jedná o více než padesátiprocentní propad oproti roku 2019. Informovala o tom Klára Malá, mluvčí marketingové organizace hlavního města Prague City Tourism (PCT).

Dle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) do metropole zavítalo celkově 1 063 788 hostů, z toho 41,4 procenta byli domácí turisté.

Podle nejnovějších statistik ČSÚ Praha ve třetím kvartálu letošního roku nezaznamenala tak velký propad, kterého se odborníci obávali. Prahu celkově navštívilo 1 063 788 turistů. Nejvíce přijelo domácích návštěvníků, po kterých následovali turisté ze sousedního Německa, Slovenska a Polska.

„Stejně jako loni se nám díky programu V Praze jako doma podařilo přilákat do hlavního města řadu tuzemských turistů i návštěvníků ze sousedních zemí a zmírnit tak drastické dopady pandemie na turistický ruch. Díky tomu víme, že dobře cílené kampaně nám můžou do budoucna pomoci do Prahy přilákat kultivovanou klientelu, která bude pro město přínosem,” uvedla pražská radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Data jasně potvrzují současný trend, kdy stoupá počet domácích hostů v hlavním městě. Podle zástupců PCT tomu významně pomohl i druhý ročník benefitního programu V Praze jako doma.

Do Prahy díky němu během prázdninových měsíců zavítalo 76 tisíc hostů a převážnou část tvořili právě lidé z Česka. Došlo tak opět k navýšení domácích hostů o 45,4 procenta oproti červenci a srpnu roku 2019.

„Velmi pozitivní zprávou je, že data ukazují zlepšení oproti minulému roku. Kladně také hodnotíme počet domácích hostů. Je to cílová skupina, kterou chceme v metropoli udržet,“ okomentoval nově dostupná data předseda představenstva PCT František Cipro.

Současná podzimní a zimní kampaň PCT cílí primárně na bonitnější zahraniční klientelu. „Praha si nemůže dovolit konkurovat ostatním evropským metropolím nízkou cenou. To bychom se vrátili zpátky,” dodal Cipro.


Autor: puc

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru