Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Do Prahy přijelo více domácích turistů. Metropole nyní láká cizince, ale ty bohatší
Výhled ze Svatomikulášské městské zvonice. Foto: archiv

Do Prahy přijelo více domácích turistů. Metropole nyní láká cizince, ale ty bohatší

Praha za třetí kvartál tohoto roku, tedy v období od července do září, přivítala o 41,7 procenta více návštěvníků než v minulém roce ve stejném období. Stále se však jedná o více než padesátiprocentní propad oproti roku 2019. Informovala o tom Klára Malá, mluvčí marketingové organizace hlavního města Prague City Tourism (PCT).

Dle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) do metropole zavítalo celkově 1 063 788 hostů, z toho 41,4 procenta byli domácí turisté.

Podle nejnovějších statistik ČSÚ Praha ve třetím kvartálu letošního roku nezaznamenala tak velký propad, kterého se odborníci obávali. Prahu celkově navštívilo 1 063 788 turistů. Nejvíce přijelo domácích návštěvníků, po kterých následovali turisté ze sousedního Německa, Slovenska a Polska.

„Stejně jako loni se nám díky programu V Praze jako doma podařilo přilákat do hlavního města řadu tuzemských turistů i návštěvníků ze sousedních zemí a zmírnit tak drastické dopady pandemie na turistický ruch. Díky tomu víme, že dobře cílené kampaně nám můžou do budoucna pomoci do Prahy přilákat kultivovanou klientelu, která bude pro město přínosem,” uvedla pražská radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Data jasně potvrzují současný trend, kdy stoupá počet domácích hostů v hlavním městě. Podle zástupců PCT tomu významně pomohl i druhý ročník benefitního programu V Praze jako doma.

Do Prahy díky němu během prázdninových měsíců zavítalo 76 tisíc hostů a převážnou část tvořili právě lidé z Česka. Došlo tak opět k navýšení domácích hostů o 45,4 procenta oproti červenci a srpnu roku 2019.

„Velmi pozitivní zprávou je, že data ukazují zlepšení oproti minulému roku. Kladně také hodnotíme počet domácích hostů. Je to cílová skupina, kterou chceme v metropoli udržet,“ okomentoval nově dostupná data předseda představenstva PCT František Cipro.

Současná podzimní a zimní kampaň PCT cílí primárně na bonitnější zahraniční klientelu. „Praha si nemůže dovolit konkurovat ostatním evropským metropolím nízkou cenou. To bychom se vrátili zpátky,” dodal Cipro.


Autor: puc

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru