dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražská kultura

Do Prahy přijede britský spisovatel Michel Faber

Faber v Praze představí svůj nejnovější, a podle svých slov i poslední román, s názvem Kniha zvláštních nových věcí, který v překladu Viktora Janiše vyjde v nakladatelství Kniha Zlín dnes při příležitosti Velkého knižního čtvrtku.  

Návštěvu Prahy autor zahájí v 17 hodin autogramiádou v knihkupectví Neoluxor, při níž českým čtenářům stručně představí svůj nový román. Od 19:15 proběhne v Galerii Lucerna (Štěpánská 61, Praha) autorský večer. Během tohoto večera budou Michel Faber a Viktor Janiš diskutovat o nejen o Knize zvláštních nových věcí, ale také společně s Michalem Horáčkem knihu pokřtí.

Michel Faber (*1960) se narodil v Nizozemsku, v sedmi letech se s rodiči přestěhoval do Austrálie a nyní žije na Skotské vysočině. Vystudoval sice anglistiku na Melbournské univerzitě, ale práci v oboru se mu nepodařilo najít. Proto roky pracoval jako ošetřovatel, balič, uklízeč nebo pokusný králík pro lékařský výzkum.

Debutoval roku 1998 bravurní povídkovou sbírkou Někdy prostě prší, o dva roky později následoval znepokojivý román Pod kůží, jenž byl přeložen do bezmála dvaceti jazyků včetně češtiny. Po dvou novelkách mu nakladatelství Canongate roku 2002 vydalo monumentální opus z viktoriánské Anglie Kvítek karmínový a bílý pojednávající o osudech chytré londýnské prostitutky, s níž se zaplete dědic voňavkářského impéria.

Krom Fahrenheitových dvojčat mu vyšla ještě povídková sbírka Jablko, v níž se vrátil k některým postavám svého mistrovského neoviktoriánského kusu. Faberovým předposledním románem je Evangelium ohně, pozoruhodné zpracování prométheovského mýtu a zamyšlení nad mocí médií a náboženství v moderním světě.

K tomuto tématu se vrací i v zatím posledním, misionářském románu Kniha zvláštních nových věcí. V tomto prvním velkém románu po slavném Kvítku karmínovém a bílém se Faberovi podařilo opět vymknout všem žánrovým očekáváním a potvrdit svou pozici jednoho z nejpozoruhodnějších autorů současné angloamerické literatury.

Kniha zvláštních nových věcí je veskrze originálním dobro-družným příběhem o víře a poutech mezi dvěma lidmi, které od sebe dělí mnoho světelných let. Autor v něm stvořil fascinující fikční svět a současně načrtl jeden z možných scénářů budoucnosti lidstva. Román získal v roce 2015 Cenu ondřejského kříže za nej¬lepší knihu roku a objevil se ve výběrech nejlepších knih roku 2014 deníků International New York Times, Guardian, Independent a Observer.

S 12% slevou si knihu objednejte ZDE, stejně tak i jiné romány Michela Fabera, na které se můžete podívat ZDE.

 


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru