Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Do Prahy dorazila gigantická dýně, slezská rekordmanka váží 175 kilogramů
Gigantická dýně před cestou do Prahy. Foto(2x): Jan Staněk

Do Prahy dorazila gigantická dýně, slezská rekordmanka váží 175 kilogramů

V trojské botanické zahradě na severu Prahy bude od poloviny října k vidění největší dýně vypěstovaná na území České republiky.

rekordni-dyne-175-kg-zahrada-j-stanek Zahradě ji pro výstavu dýňových aranžmá věnoval Jan Staněk z Horních Bludovic, který se věnuje pěstování gigantických dýní.

„Dýně, kterou mohou vidět i návštěvníci botanické zahrady, váží okolo 175 kilogramů. Podle těchto údajů se jedná o největší dýni, kterou se na území Česka zatím podařilo vypěstovat,“ informovala server Pražský patriot mediální zástupkyně zahrady Darina Miklovičová.

Dosavadní rekord podle ní držela dýně o váze 145 kilogramů. V zahraničí se každoročně konají soutěže pěstitelů těchto obrovských dýní Atlantic Giant a váha těch největších může dosahovat hmotnosti přes dvě tuny. 

„Pěstitel Jan Staněk kromě rekordního výpěstku věnoval i další dvě gigantické dýně,“ dodala Miklovičová.


Autor: Lucie Rychlá

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

28. března 2023 v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru