dnes
Sobota - oblacno
20°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
22°C
Advent v Praze

Do Prahy 7 přijde Mikuláš dvakrát. A budou tam i dva vánoční stromy

Na přelomu listopadu a prosince Praha 7 rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. Dvakrát do městské části zavítá také Mikuláš s anděly a čerty. V neděli 2. prosince proběhne mikulášská nadílka na Výstavišti a ve středu 5. prosince u vánočního stromu na Ortenově náměstí. 

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Strossmayerově náměstí se uskuteční již před začátkem adventu ve středu 28. listopadu v 16 hodin. V rámci doprovodného programu zahrají Pražské žestě a zazpívá dětský pěvecký sbor Radost.

Rozsvícení vánočního stromu na Ortenově náměstí proběhne ve středu 5. prosince v 16 hodin. Na doprovodné akci vystoupí Kühnův dětský sbor a přijde také svatý Mikuláš se svou družinou. „Do vyzdobení vánočních stromů se opět mohou zapojit také děti z Prahy 7. Oba stromy budou mít volná spodní patra, na která mohou děti věšet ozdoby, které ve škole či doma vyrobí,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský. 

Zároveň s vánočním stromem na Strossmayerově náměstí bude rozsvícena také vánoční výzdoba ulic Prahy 7.

„Vzhledem k tomu, že rozsvícení vánočního stromu na Ortenově náměstí vychází na den, kdy tradičně naděluje Mikuláš, přizvali jsme ho na tuto akci také. V Praze 7 se však i s anděly a čerty objeví již o tři dny dříve. Letos jsme spojili své síly s Výstavištěm Praha a uspořádáme velkou mikulášskou nadílku na vánočních trzích,“ řekla místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková.

Mikulášská nadílka na Výstavišti proběhne v neděli 2. prosince od 15 do 17 hodin na vánočním trhu v prostoru před Průmyslovým palácem. O víkendu 1. – 2. prosince zde bude zároveň od 17:15 do 18:30 bruslení v Malé sportovní hale zdarma. Více o vánočních trzích na Výstavišti se dočtete zde.

Předvánoční akce Prahy 7 tradičně vyvrcholí Českou mší vánoční od J. J. Ryby ve čtvrtek 20. prosince od 19:30 hod. v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí.

Vstup na všechny uvedené akce je zdarma. U rozsvícení vánočních stromů a mikulášské nadílky nebudou chybět také horké nápoje pro děti i dospělé.


Vánoce společně už potřetí propojí Pražany a lidi bez domova

23. prosince 2018 ve 14:23

Studentské hnutí za solidaritu pořádá společně s Iniciativou za dostupné bydlení Bydlet-Žít! již třetí ročník akce Vánoce společně. 25. prosince budou v Praze otevřeny dva výdejní stánky – jeden ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, druhý na Andělu. U nich budou dobrovolníci vydávat...

Zítra: Štědrá bohoslužba v Praze 15 a vánoční bramboračka

23. prosince 2018 v 07:11

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.     

Rybovka na Hlaváku 2018

23. prosince 2018 v 05:14

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout mohou dnes ve 14 hodin. Hraje se ve vstupní hale nádraží, severní část. Diriguje Lukáš Prchal.

Skauti z Proseka přiváží Betlémské světlo

22. prosince 2018 v 07:11

Skauti z Proseka opět přiváží Betlémské světlo do Prahy 9. Přijďte si se svíčkou 23. prosince pro plamínek a hrnek teplého nápoje na zahřátí. Letos se bude rozdávat ve velkém stanu před obchodním domem Billa.

Máte vánočně vyzdobený balkon? V Praze 13 můžete soutěžit

22. prosince 2018 v 07:09

Domovy se oblékly do svátečního a vánoční výzdobu má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrovečerní polévku ochutnáte i na náměstí Míru

21. prosince 2018 v 08:18

Tradiční štědrovečerní polévku bude rozlévat Arcidiecézní charita Praha. Na 500 porcí jí bude připraveno pro potřebné i pro kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů v neděli 23. prosince od 11 hodin před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2.

Praha 5: Čtvrtý koncert z cyklu nedělních adventních koncertů

21. prosince 2018 v 07:57

Nenechte si ujít čtvrtý koncert z tradičního cyklu nedělních adventních koncertů, které pořádá MČ Praha 5. 23. prosince v obřadní síni ÚMČ Praha 5 ve Stroupežnického ulici od 15 hodin zahraje sextet Pražského filmového orchestru.

Živý betlém v Hostivaři

21. prosince 2018 v 07:05

V úterý 25. prosince můžete od 17 hodin navštívit živý betlém se svatou rodinou, s ovečkami, koledami, slovem RNDr. Jiřího Grygara, se svařeným vínem, perníčky, u kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Zastupitelé budou zpívat před kostelem sv. Ludmily

20. prosince 2018 v 16:49

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily scházejí zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru