dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Práce v Praze

Do práce na kole? Nejvíce lidé z bank

V počtu týmů soutěžících v dojížďce do práce na kole se mezi sebou drtí bankovní domy nebo univerzity. Teď se rozhoduje o tom, která firma či instituce z téměř tisícovky zapojených podniků z jedenácti českých a moravských měst získá titul Cyklozaměstnavatel roku. Rozhodnou o tom nekompromisní kritéria, jako je například umístění cyklostojanů nebo dostupnost sprch. Vypomoci k vítězství si organizace mohou i nákupem firemních kol. Soutěž Do práce na kole letos již potřetí pořádá iniciativa Auto*Mat.

Na pomyslné horní příčce žebříčku počtu přihlášených soutěžících se umístily bankovní domy a univerzity. Nejvíce se soutěží v ČSOB – celkem 117 lidí z 21 poboček. Prvenství je to ale těsné. Na druhé příčce stojí Komerční banka se 116 soutěžícími. Z univerzit se v první desítce umístily Univerzita Pardubice a Masarykova univerzita v Brně. Obě se shodným počtem 45 soutěžících.

ČSOB patří ke stálicím soutěže Do práce na kole. Účastní se jí od jejího prvního ročníku v roce 2011. „Naši zaměstnanci vnímají odpovědnost za prostředí, ve kterém žijí a pracují. V tom se je snažíme podpořit smysluplnými společensko-odpovědnými aktivitami. V řadě z nich – jako právě tato – kdy se vzdávají dopravy autem a nasedají na kola, hrají hlavní roli,“ uvedla manažerka společenské zodpovědnosti ČSOB Alena Králíková.

„Pravidelný pohyb pomáhá fyzické i psychické pohodě zaměstnanců. Zvláště v Ostravě má cyklistika přínos pro čistší ovzduší,“ potvrzuje Hana Míšková z developerské společnosti CTP. „V Brně jsme se připojili na hlavní cyklostezku, vystavěli lávku přes řeku Svratku a zrekonstruovali podchod, díky kterému se zaměstnanci dostanou do práce snadněji. Bicykly si můžou uschovat v kolárnách, budujeme šatny a sprchy. Nabízíme i půjčení holandských kol,“ vypočítává Míšková opatření své firmy pro zaměstnance v rámci kampaně Do práce na kole.

Do letošního třetího ročníku soutěže Do práce na kole se zapojilo 1 327 soutěžních týmu ze 776 firem a organizací z jedenácti měst. Dohromady soutěží 3 860 lidí. Titul Cyklozaměstnavatel roku 2012 získala v Praze geotechnická firma INSET, roce 2011 tvůrce webových stránek Et Netera.

Soutěž pořádá iniciativa Auto*Mat. Jejím cílem je omezit zbytečné zahlcování měst automobily při každodenních cestách do práce, zlepšit kondici lidí a oživit ulice.


Průměrné mzdy v Praze stouply nejméně ze všech krajů

5. června 2014 v 11:46

Průměrná mzda v Praze v letošním prvním čtvrtletí stoupla nejméně ze všech krajů, nadále však zůstává nejvyšší. Pražanům se průměrný výdělek meziročně zvýšil o 2,6 procenta, tedy o 840 korun na 32 948 korun. Po odečtení inflace činil nárůst...

Práce v Praze: nezaměstnaných v metropoli přibylo. Je jich přes 40 tisíc

10. července 2013 ve 12:39

Na 4,7 procenta stoupla v červnu nezaměstnanost v hlavním městě. Oproti květnu se zvýšila o desetinu procentního bodu a počet lidí bez práce se přehoupl přes čtyřicet tisíc.

Další články
Nahoru