dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská doprava

Do práce na kole. Jezdit se bude v sedmnácti městech

Sedmnáct českých i moravských měst se zapojí do čtvrtého ročníku soutěže Do práce na kole a společně tak poukážou na výhody pohybu po městě na kole. Tisíce lidí z firem a institucí šlápnou v květnu do pedálů a začnou jezdit do práce na vlastní pohon. Ve hře jsou hodnotné ceny pro týmy i jednotlivce a firmy se mohou utkat o titul Cyklozaměstnavatel roku.

Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Jablonec, Jihlava, Jindřichův Hradec, Liberec, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Pardubice, Plzeň, Praha, Přerov, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem a Zlín. Tady všude se letos rozhodli zapojit do unikátní soutěže Do práce na kole, kterou pořádá pražská iniciativa Auto*Mat ve spolupráci s koordinátory z jednotlivých měst. Cílem akce je omezit zbytečné zahlcování měst automobily při každodenních cestách do práce, ale i zlepšit kondici lidí a oživit ulice.

Zaměstnanci, kteří v některém ze zmíněných měst pracují, mohou v květnu přesednout na kolo a vyzkoušet si, jak vypadají ulice z jiné perspektivy. Stačí, když s kolegy sestaví 2 – 5 členný tým a zaregistrují se na stránce www.dopracenakole.net. Zapsat se mohou už od 17. března.


Další články
Nahoru