Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 3°C
Pátek 2. 12. 2022
Svátek má Blanka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Do podzimních komunálních voleb povede Piráty na Praze 8 Martin Štěrba
Martin Štěrba před Libeňským zámkem, ve kterém sídlí část úřadu MČ Praha 8. Foto: ČPS

Do podzimních komunálních voleb povede Piráty na Praze 8 Martin Štěrba

Místní sdružení Pirátů na Praze 8 si v minulých dnech zvolilo lídra do podzimních komunálních voleb. Stal se jím současný předseda místního sdružení a marketér a stratég Martin Štěrba. V tiskové zprávě o tom informoval mediální manažer Pirátů v hlavním městě Michal Polák.

„Moc si toho vážím, je to pro mě velká čest. Udělám v následujících měsících vše pro to, abychom mohli konečně pracovat pro naší městskou část. Přál bych si rozvíjející se, dynamickou a moderní Prahu 8. Takovou, kde budou chtít lidé trávit svůj volný čas. Takovou, kde je dostatek zeleně. Takovou, kde není na ulicích nepořádek. Takovou, kde se hledá, jak to udělat, a ne proč to nejde udělat. A také takovou, za kterou se nebudeme muset stydět," říká Martin Štěrba. 

Mezi jeho hlavní priority patří čistota ulic a odpadové hospodářství, doprava pro všechny, digitalizace a otevřenost, územní rozvoj a vzdělávání a volný čas.

Martin Štěrba byl za Piráty nominován koncem listopadu 2018 do redakční rady magazínu Osmička, který vydává MČ Praha 8, následně byl zvolen jejím místopředsedou. Působí také jako poradce primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). 

K úspěchu v primárních volbách bylo třeba získat podporu nadpoloviční většiny hlasujících. Štěrba získal devět ze sedmnácti hlasů. 

V roce 2018 vedla Piráty ve volbách do zastupitelstva městské části Praha 8 Alice Hamalová. Piráti skončili druzí se ziskem 15,88 procenta, což znamenalo zisk osmi mandátů. V současné době působí v opozici. 


Autor: puc
Další články
Nahoru