Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Do plánování na využití pankrácké budovy po České poště se zapojí i Praha 4
Nemovitost České pošty v ulici na Strži. Foto: Jiří Matějíček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Do plánování na využití pankrácké budovy po České poště se zapojí i Praha 4

Když minulý měsíc pražští zastupitelé rozhodli, že hlavní město koupí od České pošty budovu za 425 milionů korun v ulici Na Strži, na návrh místostarosty Prahy 4 Jana Hušbauera (ANO 2011) se zároveň usnesli, že na budoucím rozvoji lokality bude město spolupracovat s radnicí čtvrté městské části. Podle starosty Ondřeje Kubína (ODS) byl nákup dobrým krokem a Praha 4 se určitě chce zapojit do debat o využití místa.

„Za Prahu 4 jsme velmi rádi, že magistrát získal do svého vlastnictví takto strategicky důležité pozemky. Věříme, že budeme klíčovým partnerem v diskusi o budoucím využití, a to i třeba pro účely městské části a místních obyvatel,“ podotkl Kubín. 

„Chceme se podílet na rozhodování o tom, co v této lokalitě v budoucnu vznikne. Preferujeme, aby pozemky a budovy sloužily především potřebám obyvatel Prahy 4,“ uvedl místostarosta Hušbauer.   

I když se záhy vyrojily úvahy o tom, že do budovy u stanice metra Pankrác by se mohl z ulice Antala Staška přestěhovat úřad městské části, podle Kubína je to předčasné.

„Nájemní smlouva na dosavadní prostory byla v roce 2011 uzavřena na 35 let. Stěhování na Pankrác bych si dokázal představit, ale záležet bude na spoustě faktorů, například, jestli by se Praha 4 dokázala vyvázat ze smlouvy na pronájem dosavadní budovy, nebo, jaké plány bude mít se zakoupeným objektem hlavní město,“ podotkl starosta. 

Ucelenou představu, jak by se dala využít budova na Pankráci, zatím městská část nemá, ale uvítá, když tam vznikne něco pro potřeby občanů. „Čekají nás jednání s magistrátem, tak uvidíme, jaký k tomu zaujme postoj,“ dodal starosta.

 


Autor: Jan Puci

Peníze na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

Včera v 06:56

Rada Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje...

Další články
Nahoru