Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Do pilotního projektu letního provozu školek v Praze 6 byly přijaty všechny přihlášené děti
Na všechny přihlášené děti se dostane. Foto: Lucie Rychlá

Do pilotního projektu letního provozu školek v Praze 6 byly přijaty všechny přihlášené děti

Pro letošní školní rok připravila Praha 6 pilotní projekt „Běžný provoz MŠ v období letních prázdnin“. Jeho cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se školkovými dětmi řeší, když nemají dovolenou nebo dostatek finančních prostředků. Informovala o tom místostarostka šesté městské části Praha 6 Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).

Mateřská škola Antonína Čermáka, v níž pilotní projekt letos v období od 1. července do 23. srpna proběhne, hlásí, že přijme všechny děti, které rodiče zaregistrovali. Projekt je určen všem dětem z Prahy 6, které v letošním školním roce navštěvují mateřskou školu, jejímž zřizovatelem je městská část. „Jsem ráda, že se nám podařilo naplnit naše očekávání a mohli jsme přijmout k letnímu provozu všechny přihlášené děti,“ řekla Čapková.

Registrace k letnímu provozu po dobu osmi prázdninových týdnů v Mateřské škole Antonína Čermáka byla 20. března ukončena. Celkem se k letnímu provozu zaregistrovalo 240 dětí. Většina rodičů využila možnosti přihlásit své dítě na tři týdny, což znamená, že se letního provozu zúčastní 635 dětí.

S výjimkou prvního týdne, ve kterém se zapsalo 40 dětí, se ve zbývajících sedmi týdnech zapsalo v průměru 80 dětí na týden. „Dnes vím, že máme potřebné personální zajištění letního provozu pro všechny týdny. Je to především díky pomoci, kterou nám poskytly jednotlivé mateřské školy v Praze 6, respektive jejich paní učitelky. Letní provoz mateřské školy byl po zveřejnění radní pro školství Marianou Čapkovou podroben na sociálních sítích pro mne až nepochopitelnou kritikou. Slíbil jsem, že se  k letnímu provozu  budeme snažit přijmout všechny přihlášené děti. Dnes mohu říci, že tento slib splníme,“ sdělil ředitel ZŠ a MŠ Antonína Čermáka Petr Karvánek.

V nejbližších dnech obdrží rodiče všech přihlášených dětí email s informacemi o přijetí dítěte k letnímu provozu. „Znovu bych ráda poprosila všechny rodiče, kteří se pro přihlášení dítěte rozhodli, aby jejich děti v létě skutečně nastoupily. Pokud bude velká část dětí, které budou přihlášené, ale do školky nenastoupí, budeme opakování projektu v dalším roce velmi zvažovat,“ dodala Čapková. 

Rodiče měli možnost přihlásit své dítě k týdennímu pobytu (Po-Pá) a to maximálně na dobu tří týdnů. Ty na sebe mohou, ale nemusí navazovat. Po uzavření registrací obdrží rodiče e-mailem informaci/potvrzení o přijetí dítěte k letnímu provozu a o výši platby. 

Letní pobyt bude nutné uhradit do 12. června. Teprve po uhrazení předepsané částky vydá ředitel školy rozhodnutí o přijetí dítěte k letní docházce. Originál rozhodnutí obdrží rodiče v den nástupu dítěte do školky. 

Školkovné je v MŠ Antonína Čermáka 700 korun měsíc. Tento poplatek bude podle Karvánka nutné zaplatit bez ohledu na to, jak dlouho bude dítě v daném měsíci mateřskou školu navštěvovat. Vedle tohoto poplatku bude nutné zaplatit ještě stravné, které bude činit zhruba 250 korun za týden.

To tedy znamená, pokud bude dítě zapsané do školy na jeden týden, zaplatí 950 korun (700 + 250), bude-li chodit v jednom měsíci dva týdny, zaplatí 1200 korun (700+250+250). Pokud však bude dítě přihlášeno do školy na dva týdny, z nichž bude každý v jiném měsíci, tak zaplatí dvakrát 950 korun. 

Podle Čapkové se předpokládá, že každý týden budou otevřena dvě oddělení. Provoz budou zajišťovat pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci především ze školy Antonína Čermáka, ale i z řady mateřských škol Prahy 6. 

Finanční náročnost se bude odvíjet od počtu dětí a pracovníků. „Aktuální předpoklad je 640 000 korun, přičemž 70 procent částky by hradila městská část a zbytek zaměstnavatelé, tedy samotné školy. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o pilotní projekt, bude po jeho skončení vyhodnocen. Důležitým kritériem pro případné pokračování projektu bude reálná účast dětí,“ sdělila místostarostka. 

Vedle tohoto pilotního projektu ale bude dále pokračovat i nabídka ostatních mateřských škol Prahy 6, kterou představuje více než 40 týdenních táborů v období celých letních prázdnin, s výjimkou přípravného týdne.


Autor: Lucie Rychlá

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru