dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Do pěti let chtějí pražští záchranáři až sedm nových stanic
Ilustrační foto: archiv ZZSHMP

Do pěti let chtějí pražští záchranáři až sedm nových stanic

Do pěti let chce mít pražská zdravotnická záchranná služba (ZZS) až osm nových stanic. Potřebovat bude asi o 90 zaměstnanců víc a ročně chce obměnit 15 sanitek. Vizi na příštích pět let představil ředitel ZZS Petr Kolouch. Nyní je pražských záchranářů 491, sídlí v 19 základnách a mají 65 sanitek.

„Navrhujeme, aby základen během pěti let přibylo šest a finálně jich bylo 25, možná 26," uvedl Kolouch. Zákon nařizuje sanitkách přijet k nehodě do 20 minut, v Praze je v případě ohrožení života tento čas v průměru pod osm minut.

Letos by měly být otevřeny dvě nové základny. Společně s hasiči budou záchranáři sídlit v Průběžné ulici ve Strašnicích a v Radotíně. Nově by měli město od státu získat objekt v ulici 28. pluku ve Vršovicích.

„Máme novou nájemní smlouvu, která umožní opravy. V dohledné době by také mělo dojít k převodu," dodal Kolouch. Novou základnu do budoucna chystá i v Suchdole.

Záchranáři potřebují také nové administrativní sídlo, pronajatý objekt v Korunní ulici kapacitně nestačí. Původně měla nová budova stát v Troji u výjezdu z tunelu Blanka, s tím však městská část nesouhlasila. Nyní se jedná o využití objektu, který začala Praha 8 stavět jako nové sídlo radnice, z čehož ale po změně politické garnitury sešlo.

Počet zaměstnanců by měl v příštích letech růst, podle Koloucha optimálně na 585 lidí. Kolik bude takové navýšení stát, zatím není jasné, záležet bude na schváleném rozpočtu hlavního města. „Na jednoho záchranáře potřebujeme ročně zhruba 700 000 korun ročně, se vzděláváním a dalšími školeními asi milion,“ dodal Kolouch.

Záchranáři žádají hlavní město o nové sanitky. Chtějí vypsat zakázku na dodání 15 vozů letos a dalších 15 příští rok. Věk sanitek, do kdy se vyplatí vozidla opravovat, je šest let a asi 300 000 najetých kilometrů, dodal Kolouch.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru