dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - skorojasno
30°C
Do pěti let chtějí pražští záchranáři až sedm nových stanic
Ilustrační foto: archiv ZZSHMP

Do pěti let chtějí pražští záchranáři až sedm nových stanic

Do pěti let chce mít pražská zdravotnická záchranná služba (ZZS) až osm nových stanic. Potřebovat bude asi o 90 zaměstnanců víc a ročně chce obměnit 15 sanitek. Vizi na příštích pět let představil ředitel ZZS Petr Kolouch. Nyní je pražských záchranářů 491, sídlí v 19 základnách a mají 65 sanitek.

„Navrhujeme, aby základen během pěti let přibylo šest a finálně jich bylo 25, možná 26," uvedl Kolouch. Zákon nařizuje sanitkách přijet k nehodě do 20 minut, v Praze je v případě ohrožení života tento čas v průměru pod osm minut.

Letos by měly být otevřeny dvě nové základny. Společně s hasiči budou záchranáři sídlit v Průběžné ulici ve Strašnicích a v Radotíně. Nově by měli město od státu získat objekt v ulici 28. pluku ve Vršovicích.

„Máme novou nájemní smlouvu, která umožní opravy. V dohledné době by také mělo dojít k převodu," dodal Kolouch. Novou základnu do budoucna chystá i v Suchdole.

Záchranáři potřebují také nové administrativní sídlo, pronajatý objekt v Korunní ulici kapacitně nestačí. Původně měla nová budova stát v Troji u výjezdu z tunelu Blanka, s tím však městská část nesouhlasila. Nyní se jedná o využití objektu, který začala Praha 8 stavět jako nové sídlo radnice, z čehož ale po změně politické garnitury sešlo.

Počet zaměstnanců by měl v příštích letech růst, podle Koloucha optimálně na 585 lidí. Kolik bude takové navýšení stát, zatím není jasné, záležet bude na schváleném rozpočtu hlavního města. „Na jednoho záchranáře potřebujeme ročně zhruba 700 000 korun ročně, se vzděláváním a dalšími školeními asi milion,“ dodal Kolouch.

Záchranáři žádají hlavní město o nové sanitky. Chtějí vypsat zakázku na dodání 15 vozů letos a dalších 15 příští rok. Věk sanitek, do kdy se vyplatí vozidla opravovat, je šest let a asi 300 000 najetých kilometrů, dodal Kolouch.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru