Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 21°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Do partnerského města Prahy 6 na Ukrajině zamířily darované autobusy

Do západoukrajinského města Chmelnický, které je partnerským městem Prahy 6, tento týden zamířily dva autobusy. Jde o dar pražského dopravního podniku městu postiženému ruskou invazí. Představitelé Prahy 6 přidali vzkaz vyjadřující podporu obyvatelům.  Městská část o tom informovala na sociálních sítích. 

Oba autobusy z vozového parku pražského dopravního podniku jsou provozuschopné a mohou ještě dobře posloužit pro přepravu osob nebo materiálu. „Je dobře, že autobusy, které již nejsou vhodné pro provoz v pražské MHD, najdou praktické využití. Děkuji hlavnímu městu Praze i dopravnímu podniku, že podobně jako Praha 6 hledají cesty, jak zmírnit nelehkou situaci v lokalitách postižených válkou,“ radní šesté městské části pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Praha 6 do svého partnerského města na západě Ukrajiny pravidelně směřuje materiální pomoc od počátku invaze. „Naposledy to byly elektrocentrály a teplé zimní oblečení, které jsme do Chmelnického poslali prostřednictvím neziskové organizace Člověk v tísni,“ řekl starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Autobusy, které nyní směřují do Chmelnického, vezou i pozdrav z Prahy 6, který má symbolicky vyjádřit solidaritu.

Je umístěn za čelním sklem jednoho z darovaných vozů a je na něm napsáno češtině i ukrajinštině: Partnerské město Praha 6 přeje mnoho šťastných kilometrů ve městě Chemlnický.


Autor: red

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru