Dnes Úterý - zatazeno 6°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Do partnerského města Prahy 6 na Ukrajině zamířily darované autobusy

Do západoukrajinského města Chmelnický, které je partnerským městem Prahy 6, tento týden zamířily dva autobusy. Jde o dar pražského dopravního podniku městu postiženému ruskou invazí. Představitelé Prahy 6 přidali vzkaz vyjadřující podporu obyvatelům.  Městská část o tom informovala na sociálních sítích. 

Oba autobusy z vozového parku pražského dopravního podniku jsou provozuschopné a mohou ještě dobře posloužit pro přepravu osob nebo materiálu. „Je dobře, že autobusy, které již nejsou vhodné pro provoz v pražské MHD, najdou praktické využití. Děkuji hlavnímu městu Praze i dopravnímu podniku, že podobně jako Praha 6 hledají cesty, jak zmírnit nelehkou situaci v lokalitách postižených válkou,“ radní šesté městské části pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Praha 6 do svého partnerského města na západě Ukrajiny pravidelně směřuje materiální pomoc od počátku invaze. „Naposledy to byly elektrocentrály a teplé zimní oblečení, které jsme do Chmelnického poslali prostřednictvím neziskové organizace Člověk v tísni,“ řekl starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Autobusy, které nyní směřují do Chmelnického, vezou i pozdrav z Prahy 6, který má symbolicky vyjádřit solidaritu.

Je umístěn za čelním sklem jednoho z darovaných vozů a je na něm napsáno češtině i ukrajinštině: Partnerské město Praha 6 přeje mnoho šťastných kilometrů ve městě Chemlnický.


Autor: red

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Dnes v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru