Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Do partnerského města Prahy 6 na Ukrajině zamířily darované autobusy

Do západoukrajinského města Chmelnický, které je partnerským městem Prahy 6, tento týden zamířily dva autobusy. Jde o dar pražského dopravního podniku městu postiženému ruskou invazí. Představitelé Prahy 6 přidali vzkaz vyjadřující podporu obyvatelům.  Městská část o tom informovala na sociálních sítích. 

Oba autobusy z vozového parku pražského dopravního podniku jsou provozuschopné a mohou ještě dobře posloužit pro přepravu osob nebo materiálu. „Je dobře, že autobusy, které již nejsou vhodné pro provoz v pražské MHD, najdou praktické využití. Děkuji hlavnímu městu Praze i dopravnímu podniku, že podobně jako Praha 6 hledají cesty, jak zmírnit nelehkou situaci v lokalitách postižených válkou,“ radní šesté městské části pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Praha 6 do svého partnerského města na západě Ukrajiny pravidelně směřuje materiální pomoc od počátku invaze. „Naposledy to byly elektrocentrály a teplé zimní oblečení, které jsme do Chmelnického poslali prostřednictvím neziskové organizace Člověk v tísni,“ řekl starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS). Autobusy, které nyní směřují do Chmelnického, vezou i pozdrav z Prahy 6, který má symbolicky vyjádřit solidaritu.

Je umístěn za čelním sklem jednoho z darovaných vozů a je na něm napsáno češtině i ukrajinštině: Partnerské město Praha 6 přeje mnoho šťastných kilometrů ve městě Chemlnický.


Autor: red

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru