Dnes Pondělí - obcasny-dest 17°C
Zítra Úterý - oblacno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Do oprav Výstaviště Praha a Holešovické tržnice půjde letos 228 milionů korun
Pokračuje dostavba a rekonstrukce Průmyslového paláce. Foto: Výstaviště Praha

Do oprav Výstaviště Praha a Holešovické tržnice půjde letos 228 milionů korun

Městská firma Výstaviště Praha (VP) letos na Výstavišti v Bubenči dokončí opravu Křižíkových pavilonů a divadla Spirála a bude také investovat do modernizace rozvodny či opravy Lapidária. V Holešovické tržnici bude opravovat několik hal. V součtu půjde do obou areálů 228 milionů korun. Magistrát pak bude pokračovat v dostavbě vyhořelého Průmyslového paláce. Novinářům to řekli městský radní Adam Zábranský (Piráti) a předseda představenstva VP Tomáš Hübl. VP má na starosti areál Výstaviště v Bubenči a tržnice v Holešovicích.

„Není tajemstvím, že oba areály byly dlouhodobě zanedbávané. U Výstaviště jsme již loni viděli to velké oživování. Město tam již skrze VP zainvestovalo spoustu peněz. Bohužel u tržnice má rozvoj několikaleté zpoždění. Většina budov je zanedbaných, i ty veřejné meziprostory," řekl Zábranský.

Z celkové sumy půjde většina peněz, a sice 161,8 milionu, do Výstaviště. VP například vloží 12 milionů do finální úpravy střech Křižíkových pavilonů, po jejich kompletní opravě vzniká na střeše místo pro posezení a zeleň.

Další peníze investuje do akustického řešení pavilonů. Oprava fasády Lapidária si letos vyžádá 11 milionů a firma pořídí také takzvané modulární jednotky s toaletami, pokladnami či vrátnicemi.

Do opravy divadla Spirála investuje VP 71,3 milionu. Rekonstrukce Spirály bude dokončena v letošním roce a již nyní se připravuje program, který VP představí v následujících měsících. V celkové částce je zahrnuta například zvuková a osvětlovací technika, vyřešení akustiky malého sálu, nákup židlí, teleskopu motorického hlediště a další techniky.

Největší investicí na Výstavišti je dostavba a rekonstrukce Průmyslového paláce, v roce 2008 zcela shořelo jedno z jeho dvou křídel. Dokončeny jsou podle radního všechny výkopy, vybudován je suterén pod vyhořelým křídlem, vjezd pro kamiony, dělníci vztyčili většinu ocelových konstrukcí a hotova je jáma pro vzduchotechniku a zrekonstruována většina vitráží.

V tržnici se firma připravuje na kompletní rekonstrukci hal 27 a 28, do kterých půjde 28 milionů. Stavební úpravy haly číslo 11 si vyžádají 19 milionů a další peníze půjdou na rekonstrukci infocentra v hale číslo 1 a projektovou dokumentaci pro opravu haly číslo 35. Loni byla zahájena oprava historické burzy, do které město již vložilo asi 70 milionů a další peníze si oprava ještě vyžádá.

Vedení VP bude letos pracovat na oslavách 130.výročí vzniku tržnice, které připadá na příští rok. Firma vyhledává fotografie a příběhy, přičemž oslovila také veřejnost. „Tento rok se tomu budeme intenzivně věnovat a podíváme se blíže na historii areálu," řekla mluvčí VP Linda Antony.

Zisk VP činil loni 15 milionů korun, což je meziročně víc. Tržby z pronájmu činily 143 milionů korun. Celkem se na Výstavišti uskutečnilo 126 akcí, z toho osm pořádala firma VP. V tržnici to bylo 42 akcí, z nich 25 pořádalo VP. Areál Výstaviště loni navštívily necelé dva miliony lidí a tržnici na 2,5 milionu.


Autor: ČTK

Dotační program podpoří inovační akce

Dnes v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Včera v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

13. dubna 2024 v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru